کد خبر: ۶۴۸۸۳
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بررسی دقیق عملکرد دوره گذشته شهرداری از جمله معاونت اقتصادی، منابع انسانی، حمل و نقل، معماری و شهرسازی، فنی و عمران، خدمات اجتماعی و فرهنگی، سلامت اداری و مساله تاب اوری شهر در بحران نیاز به زمان و اختیارات قانونی بیشتری دارد تا گزارش مبسوط تری ارائه شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن هاشمی رفسنجانی در ابتدای سی و هفتمین جلسه رسمی شورای شهر تهران اظهار کرد: 140 روز از زمان انتصاب دکتر نجفی به سمت شهردار تهران با اجماع بی نظیر اعضای شورای شهر تهران می‌گذرد و همانطور که در دستور جلسه آمده مقرر شده تا شهردار پایتخت مطابق مصوبه شورای شهر سند تحویل و تحول شهرداری در پایان دوره چهارم و اتمام دوره پیشین شهرداری به شورا ارائه کند.

وی تصریح کرد: بررسی دقیق عملکرد دوره گذشته شهرداری از جمله معاونت اقتصادی، منابع انسانی، حمل و نقل، معماری و شهرسازی، فنی و عمران، خدمات اجتماعی و فرهنگی، سلامت اداری و مساله تاب اوری شهر در بحران نیاز به زمان و اختیارات قانونی بیشتری دارد تا گزارش مبسوط تری ارائه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه به منظور بررسی بودجه شهرداری تهران  زمان کمی در اختیار داریم، عنوان کرد: به لحاظ قانونی نیز اختیارات کمی داریم که امیدواریم در اینده این معضل رفع شود.

هاشمی رفسنجانی افزود: نگاه ما باید نسبت به گذشته واقع بینانه باشد و رویکرد افراط و تفریط باید از مدیریت شهری حذف شود و نباید همه چیز را سفیدنمایی کنیم و به آن جنبه تبلیغاتی بدهیم.

وی با بیان اینکه قطعا به روند فعالیت ما در شورای شهر تهران نیز انتقاداتی وارد است، خاطرنشان کرد: نباید سیاست های انقباضی در شهرداری اقتصاد و مدیریت شهری را به رکود بکشد. روزمرگی در این مسائل می‌تواند مشکلاتی را برای شهر ایجاد کند.

مسجد جامعی: شهرداری مانع تخریب خانه نیما یوشیج شود

احمد مسجدجامعی در سی و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود گفت: در تاریخ هزارساله شعر فارسی، دو نفر را پدر نامیدند که یکی رودکی و دیگری نیما یوشیج بود. 

خانه نیما پاتوق کسانی است که شعر نو فارسی را می‌دانند و این خانه تنها متعلق به ایرانیان نبود و به تاجیک ها و افغان ها نیز که به شعر نو علاقه داشته و شاعر بودند نیز تعلق داشت.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه این خانه در معرض تخریب قرار دارد و از ثبت ملی خارج شده است، عنوان کرد: خواهش ما از شهرداری این است که جلوی تخریب خانه نیما را بگیرد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: در دوره مدیریت شهری گذشته به دنبال تذکر ما در خصوص خانه پروین، محمدباقر قالیباف جلوی تخریب خانه را گرفت، انتظار ما از شهردار وقت نیز این است که مانع این امر شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ثبات نرخ طلاو سکه

ثبات نرخ طلاو سکه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی361هزارو 5110 تومان و دلار با ارزش 11 هزار و730تومان معامله شد.
نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی

نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: حضور افتخارآفرین و موثر بانوان و دختران در دوران مبارزات، پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تنها یکی از دستاوردهای مجاهدت های فاطمی است.