کد خبر: ۶۴۸۶۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: با اهدای عضو بیمار مغزی اهل روستای گل‌تپه شهرستان خدابنده، سه نفر حیات دوباره یافتند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رویاءقهرمانی در گفتگو با خبرنگاران از اهدای عضو یک بیمار مغزی  خبر داد و افزود: کبری اسلامی  از اهالی روستای گل‌تپه از توابع شهرستان سلطانیه است که با رضایت خانواده این بیمار کلیه‌ها و کبد وی به سه بیمار زندگی  دوباره بخشید. 

وی اظهار کرد: از زمان فعالیت شهرستان خدابنده ۲۰ مورد اهدای عضو داشته است که در این میان در سال جاری اهدای عضو در این شهرستان بسیار خوب بوده و فرهنگ اهدای عضو به خوبی جاافتاده است. 

مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: طی ۹ ماهه سال جاری  با رضایت خانواده ۲۱ مرگ مغزی نسبت به اهدای عضو بیمار خود اقدام کرده‌اند و بیش از ۶۵ عضو اهداشده است.

قهرمانی ابراز کرد: اهدای عضو در استان زنجان طی ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است و  باید تلاش شود فرهنگ اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی در جامعه توسعه یابد و خوشبختانه در استان فرهنگ اهدای عضو به خوبی جاافتاده ولی باید این فرهنگ توسط رسانه‌ها به خوبی فرهنگ‌سازی شود.

مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: اهدای عضو بیمار مرگ مغزی طبق شرایط و فرآیندهای خاص انجام می‌شود و نبود بیماری‌های مزمن ازجمله سرطان، دیابت و حداکثر سن ۶۵ سال متوفی ازجمله شرایط مهم برای اهدای عضو است. 

قهرمانی افزود: خوشبختانه استان زنجان در بحث اهدای عضو جزو ۱۰ استان برتر کشور است و روزبه‌روز این فرهنگ تقویت می‌شود و کارت پیوند عضو یکی دیگر از مسائلی است که باید فرهنگ‌سازی شود و همه مردم باید کارت اهدای عضو داشته باشند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.