کد خبر: ۶۴۸۳۳
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
عضو شورای شهر ارومیه گفت: باهدف توسعه شهری و ترویج فرهنگ پیاده‌روی، پیاده راه‌های محور ویژه گردشگری در مرکز شهر ارومیه راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا علیزاده امامزاده در جلسه بررسی نحوه راه‌اندازی و توسعهٔ خیابان‌های پیاده محور گردشگری در مرکز شهر ارومیه اظهار داشت: این موضوع به اولین محور پیشنهادی مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ارومیه مطرح است که برای اجرا در قالب بودجه 97 شهرداری، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: درواقع توسعهٔ خیابان‌های پیاده محور گردشگری در مرکز شهر ارومیه یکی از هشت محور توسعه شهری تأثیرگذار بر روند تدوین لایحه بودجه 97  است که از سوی مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ارومیه پیشنهاد شده است.

علیزاده گفت: شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شده و رویداد تبریز 2018 نیز در حال برگزاری است بنابراین هم‌اکنون بحث رویداد فرهنگی ارومیه 2020 نیز مطرح است.

وی افزود: ارومیه نزدیک‌ترین مرکز استان به پایتخت یکساله گردشگریِ بیش از پنجاه کشور اسلامی جهان است و از این منظر یک فرصت برای بهره‌مندی از تجارب این کلان‌شهر و استفاده در ارومیه برای جذب گردشگر امکان یافته است که باید از ان استفاده شود.

علیزاده گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر بسیاری از نام‌های تاریخی محلات ارومیه احیا شد و فرهنگسراهای متعددی در محلات راه‌اندازی شد که هر کدام نقش مؤثری در ایجاد هویت شهری و رفاه مردم دارند و در کنار اینها باید موضوع احیای بافت تاریخی شهر ارومیه نیز مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در بخش پیاده‌راه که یکی از زیرساخت‌های سلامت عمومی شهروندان است کاستی‌هایی وجود دارد بنابراین مطالعات حفظ و احیای هویت تاریخی خیابان‌های مرکزی شهر و افزایش مساحت و مسافت معابر مخصوص پیاده، با بهره‌گیری از نظر و ایده نخبگان و متخصصان حوزه‌های مرتبط  در دستور کار مرکز پژوهش‌های شورای شهر است.

علیزاده گفت: مرکز شهر ارومیه به دلیل تاریخی و تجاری بودن آن مستعدترین قطب گردشگری و خرید نیز محسوب میشود بنابراین توسعۀ پیاده راه، برای افزایش رفاهِ گردشگران و شکل گیری فضاهای جاذب تجاری، توریستی در بافت تاریخی ارومیه مورد توجه شورای شهر قرار گرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ثبات نرخ طلاو سکه

ثبات نرخ طلاو سکه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی361هزارو 5110 تومان و دلار با ارزش 11 هزار و730تومان معامله شد.
نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی

نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: حضور افتخارآفرین و موثر بانوان و دختران در دوران مبارزات، پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تنها یکی از دستاوردهای مجاهدت های فاطمی است.