کد خبر: ۶۴۸۳۳
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
عضو شورای شهر ارومیه گفت: باهدف توسعه شهری و ترویج فرهنگ پیاده‌روی، پیاده راه‌های محور ویژه گردشگری در مرکز شهر ارومیه راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا علیزاده امامزاده در جلسه بررسی نحوه راه‌اندازی و توسعهٔ خیابان‌های پیاده محور گردشگری در مرکز شهر ارومیه اظهار داشت: این موضوع به اولین محور پیشنهادی مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ارومیه مطرح است که برای اجرا در قالب بودجه 97 شهرداری، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: درواقع توسعهٔ خیابان‌های پیاده محور گردشگری در مرکز شهر ارومیه یکی از هشت محور توسعه شهری تأثیرگذار بر روند تدوین لایحه بودجه 97  است که از سوی مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ارومیه پیشنهاد شده است.

علیزاده گفت: شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شده و رویداد تبریز 2018 نیز در حال برگزاری است بنابراین هم‌اکنون بحث رویداد فرهنگی ارومیه 2020 نیز مطرح است.

وی افزود: ارومیه نزدیک‌ترین مرکز استان به پایتخت یکساله گردشگریِ بیش از پنجاه کشور اسلامی جهان است و از این منظر یک فرصت برای بهره‌مندی از تجارب این کلان‌شهر و استفاده در ارومیه برای جذب گردشگر امکان یافته است که باید از ان استفاده شود.

علیزاده گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر بسیاری از نام‌های تاریخی محلات ارومیه احیا شد و فرهنگسراهای متعددی در محلات راه‌اندازی شد که هر کدام نقش مؤثری در ایجاد هویت شهری و رفاه مردم دارند و در کنار اینها باید موضوع احیای بافت تاریخی شهر ارومیه نیز مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در بخش پیاده‌راه که یکی از زیرساخت‌های سلامت عمومی شهروندان است کاستی‌هایی وجود دارد بنابراین مطالعات حفظ و احیای هویت تاریخی خیابان‌های مرکزی شهر و افزایش مساحت و مسافت معابر مخصوص پیاده، با بهره‌گیری از نظر و ایده نخبگان و متخصصان حوزه‌های مرتبط  در دستور کار مرکز پژوهش‌های شورای شهر است.

علیزاده گفت: مرکز شهر ارومیه به دلیل تاریخی و تجاری بودن آن مستعدترین قطب گردشگری و خرید نیز محسوب میشود بنابراین توسعۀ پیاده راه، برای افزایش رفاهِ گردشگران و شکل گیری فضاهای جاذب تجاری، توریستی در بافت تاریخی ارومیه مورد توجه شورای شهر قرار گرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.