کد خبر: ۶۴۷۹۷
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳
استاندار هرمزگان:
‌ استاندار هرمزگان گفت: اجازه نمی‌دهیم که جزیره هرمز نیز مانند کیش و قشم به سمت ساخت و سازهای مدرن پیش برود، باید ساخت و ساز در این جزیره ساماندهی شده باشد. ‌
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، استاندار هرمزگان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این استان سه برابر سواحل شمالی کشور ساحل دارد، افزود: ما ایرانی‌ها کشورمان را خوب نمی‌شناسیم و متاسفانه جاده‌های شمال در 6 ماهه اول سال به نحوی پرترافیک است که عبور و مرور را مختل می‌کند، این درحالی است که در جنوب کشور مناطق و مکان‌های منحصر بفردی وجود دارد.

‌همتی به زیرساخت‌های حمل و نقل در بندرعباس اشاره کرد و گفت: ما نیاز به خط ریلی گسترده داریم و از اکنون با سازمان راهداری در بحث ریل کارهای جدیدی را آغاز ‌‌و دیدگاه‌هایمان را نزدیک کرده ایم.

به گفته وی، این اتفاق باید برای بندرعباس بیفتد که حمل و نقل ارزان و با سرعت انجام شود. باید روی خط ریلی از تهران به اصفهان سپس اصفهان به بافت و شهرستان بافت به بندرعباس کار شود که در این راستا گفته شده که تا سال ۹۸ این مسیر تکمیل خواهد شد.

استاندارهرمزگان ادامه داد: اگر این اتفاق بیفتد در حوزه حمل و نقل مسافر ریلی تحول اساسی ایجاد می شود، یعنی مسافران از تهران به بندرعباس به جای ۱۸ ساعت، تنها 10 ساعت در مسیر خواهند بود‌ که این اتفاق به زودی رخ می‌دهد.

وی تصریح کرد: از دیگر اقدامات ما این است که این مسیر برقی شود و اگر این پروژه نیز الان کلید بخورد مسافر مسیر تهران به اصفهان، یزد، کرمان و بندرعباس را در ۵ ساعت طی می‌کند. ما باید جاده‌ها را نیز درست کنیم تا دسترسی مردم به مناطق گردشگری استان آسان تر شود.

همتی اضافه کرد: چون هیچ کدام از این کارها با بودجه دولتی به سرعت انجام نمی‌شود باید بخش خصوصی ورود کند، ما نیز اعلام آمادگی کرده‌ایم که همه امکانات را برای حضور بخش خصوصی فراهم ‌کنیم.

همتی بیان کرد: دولت مصوبه آزاد راه بندرعباس به کرمان را نیز مصوب کرده تا بخش خصوصی آن را انجام دهد. آزاد راه بندرعباس به سیرجان نیز مصوبه دولت است که آن هم باید توسط بخش خصوصی انجام شود. ما به دنبال باز کردن راه مناسب از فارس به بندرعباس هستیم و باید به سمت آزادراه برویم.

استاندار هرمزگان از ایجاد تحولی در امکانات اقامتی جزیره هرمز تا عید سال ۹۷ خبر داد و گفت: جزیره هرمز بهشت خاک شناسی با ظرفیت داشتن انواع خاک‌ها و سنگ‌ها در رنگ‌های متنوع است، گروهی در این زمینه مطالعه می‌کنند و به دنبال این هستیم که اجازه ندهیم ساخت و ساز آجر و تیشه و یا معماری مدرن به بافت سنتی هرمز وارد شود، ما باید ‌به سمت ساخت و ساز ایجاد مکان‌های اقامتی همگون با جامعه محلی و بومی مانند مضیف و یا خانه های سنتی دیگر برویم. ما دیگر اجازه نمی‌دهیم که جزیره هرمز نیز مانند کیش و قشم به سمت ساخت و سازهای مدرن پیش برود، باید ساخت و ساز در این جزیره ساماندهی شده باشد.

وی در بخش دیگری  افزود: کشورهای حوزه خلیج فارس  به هرمزگان غبطه می‌خورند اما ایرانی‌ها سالانه دهها میلیارد دلار پول را به ترکیه و امارات و کشورهای دیگر می‌برند، چرا باید ایرانی‌ها برای استفاده از ساحل گردشگری به خارج از کشور سفر کنند اما ندانند که چه ظرفیت‌هایی در کشورمان وجود دارد.

عالی ترین مقام دولت در هرمزگان عنوان کرد: از همین رو قرار است تا جزیره هرمز به مرکز فستیوالهای جهانی بین المللی و منطقه‌ای در زمینه‌های مختلف ورزش، موسیقی، ورزش‌های دریایی و ... تبدیل شود. در یک گام از همه زمین شناسان معروف دانشگاه‌های دنیا دعوت می‌کنیم که این منطقه را ببینند و مبلغی برای جزیره هرمز در کشور خودشان شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.