کد خبر: ۶۴۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
تا پایان سال محقق می شود
قائم مقام مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی با اشاره به اینکه بازنمایی نمادین شهر اهمیت زیادی در هویت‌بخشی شهر دارد، گفت: سر در پردیس تئاتر حرفه ای شهر تهران(خاوران) در حال ساخت است و ایده این سردر براساس پرده های نمایش و نتهای موسیقی طراحی شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید احمد علوی با اشاره به ضرورت هویت بخشی به کالبدهای فیزیکی در سطح شهر، بیان داشت: ایجاد هویت در شهرها از طریق نمادهای طبیعی و انسان ساز  از  اهمیت بسیاری برخوردار است و باید این نکته مهم و کلیدی   در برنامه‌ریزی های  شهری و شهرسازی مورد توجه قرار گیرد.

به گفته علوی هویت شهری وجه تمایز یک شهر از شهر دیگر بوده و موجب حس تعلق مکانی شهروندان و مشارکت هرچه بیشتر آنان در اداره و توسعه شهر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه نمادها؛ فرهنگ و هویت شهر را به  تصویر می‌کشند، تصریح کرد: عناصر و نمادهای هویت‌بخش شامل بناهای محور ، نمادهای فرهنگی و مبلمان شهری هستند. 

به گفته قائم مقام مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران،توجه به کالبد شهری از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که بعد بصری شهر را شکل می دهد.

وی با اشاره به اینکه کالبدهای شهری نیازمند نمادهای معماری برای تجسم در ذهن مخاطب هستند، افزود: به طور مثال سردر تالار وحدت هویت معماری این مجموعه فرهنگی هنری را مجسم می کند، بنابراین پروژه پردیس تئاتر حرفه ای شهر تهران(خاوران) نیز به عنوان مجموعه فرهنگی و هنری در قالب هویت بخشی به معماری آن نیازمند طراحی و ساخت سردر اصلی است.    

وی ادامه داد: با اخذ نقطه نظرات هنرمندان طراحی سردر این مجموعه فرهنگی و هنری برگرفته از پرده های نمایش و نتهای موسیقی به اجرا در آمد.

سردر پردیس  پردیس تئاتر حرفه ای شهر تهران(خاوران) که به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در حال ساخت است 13 متر ارتفاع دارد و  اسکلت آن فلزی است.

پردیس تئاتر حرفه ای شهر تهران که به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ساخته شده است یکی از مراکز مهم تئاتر به شمار می آید که قابلیت اجرایی چندین نمایش به طور همزمان در آن وجود دارد و با توجه به محاسبات و اجرای آکوستیک ویژه، امکان اجرای موسیقی ارکسترا، سمفونیک، موسیقی کلاسیک و پاپ به شکل کاملاً حرفه ای در آن در نظر گرفته شده است.

موقعيت قرارگيري پردیس تئاتر حرفه ای شهر تهران به گونه اي است كه با توجه به نزديكي به اتوبان امام علی (ع) برخلاف ساير مجموعه هايي از اين دست به راحتي دسترسي مناسب سواره از شمال و جنوب شهر را داراست و فضاي باز موجود و همچنين فضاهاي فرهنگسراي خاوران پاركينگ مورد نياز مجموعه را تأمين مي كنند.  

سالن اصلي به ظرفيت  1000 نفر براي اجراي نمايشهاي حرفه اي با امكانات كامل پشت صحنه و كارگاه دكور،دوسالن تئاتر با قابليت چيدمان هاي مختلف براي اجراي تئاتر تجربي هر كدام به ظرفيت 150 نفر، يك سالن نمايش عروسكي براي كودكان و نوجوانان به ظرفيت 130 نفر،يك سالن سينما براي كودكان و نوجوانان به ظرفيت 150 نفر، كتابخانه تخصصي تئاتر،فروشگاههاي عرضه محصولات فرهنگي، سه سالن تمرين با تمامي امكانات،فضاي گردهمايي و برگزاري كنفرانسها و جشنواره ها، فضاهاي باز و اجراي نمايشهاي خياباني و آئيني، دسترسيهاي مختلف براي مراجعين، تماشاگران، بازيگران و مهمانان ويژه، لابي بزرگ و ورودي داراي مركز كنفرانس و گردهمايي كه امكان برگزاري جشنواره ها و گروههاي مرتبط با كاربري مجموعه در آن وجود دارد و رستوران و فضاهاي خدماتي براي مراجعان از جمله کاربری های در نظر گرفته شده برای این مجموعه فرهنگی است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ثبات نرخ طلاو سکه

ثبات نرخ طلاو سکه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی361هزارو 5110 تومان و دلار با ارزش 11 هزار و730تومان معامله شد.
نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی

نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: حضور افتخارآفرین و موثر بانوان و دختران در دوران مبارزات، پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تنها یکی از دستاوردهای مجاهدت های فاطمی است.