کد خبر: ۶۴۷۶۰
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
معاون امور عمرانی استانداری مازندران خبر داد
معاون امور عمرانی استانداری مازندران، میزان گردش مالی و فروش نمایشگاه های صنایع دستی در استان را هشت میلیارد تومان اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی نبیان ظهر شنبه در ستاد تسهیلات سفرهای نورزوی استان، برندسازی را از اولویت‌های بخش گردشگری و عاملی برای توسعه این بخش در استان خواند و بیان داشت: با فراهم کردن سوغات محلی و عرضه آن به مسافران و گردشگران می‌توان از ظرفیت اقتصادی بخش گردشگری در ایجاد تحرک اقتصادی بهره مند شد.

معاون عمرانی استانداری مازندران به ایجاد چند نانوایی برای پخت نان محلی در سوادکوه اشاره کردو آن را الگویی مناسب برای ارتقاء این بخش دانست و ادامه داد: مسئولان این شهرستان با کمترین هزینه توانستند در تحرک این بخش موفق باشند.

وی به برپایی نمایشگاه سالانه نوشهر در بخش گردشگری اشاره کردو افزود: امیدواریم در سال جاری با تنوع در بخش تولید و ارائه محصولات و سوغات محلی با بسته بندی و کیفیت مناسب همراه با عرضه انواع فرآورده‌های محصولات بومی نمایشگاه‌های متفاوتی را نسبت به سالهای گذشته داشته باشیم.

نبیان ایجاد نمایشگاههای محلی را در رونق گردشگری مؤثر دانست و افزود: برپایی این نمایشگاه‌ها مشتریان ثابتی را در بین گردشگران ایجاد خواهد کرد که همواره برای خرید از این مکان‌ها علاقمندی نشان می‌دهند.

معاون عمرانی استانداری مازندران از برپایی ۱۶ نمایشگاه در سطح استان خبر دادو یادآور شد: این نمایشگاهها در ۱۲ شهرستان استان با هدف پاسخگویی به نیازهای مسافران در بخش گردشگری ایجاد شدند.

وی به میزان فروش نمایشگاههای بومی مستقر در این شهرستانها اشاره کردو افزود: بالغ بر ۸ میلیارد تومان میزان فروش و گردش مالی این نمایشگاه‌ها بوده است که تولیدات استانی و کشوری در آنها عرضه می‌شد.

نبیان ارزش افزوده ایجاد شده حاصل از فروش تولیدات بخش گردشگری را موجب رونق اقتصادی و بهبود معیشت ساکنان بومی دانست و عنوان کرد: ارائه و عرضه تولیدات بومی و استفاده از توان داخلی مطابق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موردتاکید مقام معظم رهبری است.

وی همکاری فرمانداران و شهرداری‌ها را با فعالان عرصه گردشگری خواستار شدو ایجاد نمایشگاه در هر شهرستان را مهم دانست و خاطر نشان کرد: باید با انجام کار تیمی مشکلات نمایشگاه‌های دوره‌های گذشته را برطرف کرده وبرای تسهیل در عرضه تولیدات بومی و روستایی مکان‌های خوبی را در نظر بگیریم.

معاون عمرانی استانداری مازندران در خاتمه ایجاد امکانات رفاهی را در ورودی و خروجی‌های شهر مهم ارزیابی کردو اظهار داشت: ایجاد مکان‌های استراحتگاهی به همراه نماز خانه و سرویس‌های بهداشتی مناسب برای استفاده گردشگران از نکاتی است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور

آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با تشریح آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور از مه‌گرفتگی در برخی محورهای استان گلستان و اردبیل خبر داد.
پیش‌بینی چهار هزار میلیارد تومان اعتبار برای مترو کلانشهرها

پیش‌بینی چهار هزار میلیارد تومان اعتبار برای مترو کلانشهرها

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: خرید دو هزار واگن از طریق فاینانس طبق مصوبه دولت برای تمام قطارهای شهری کشور انجام شده است که ۳۵۰ واگن مربوط به شهرهای اصفهان، شیراز و تبریز است.
آخرین اخبار