کد خبر: ۶۴۷۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۸
مدير اداره درآمد شهرداري قزوين خواستار شد
مدير اداره درآمد شهرداري قزوين، پرداخت عوارض شهرداري را از سوي شهروندان و نهادها، يكي از راه‌هاي اصلي تأمين درآمد براي اداره امور و توسعه شهر و موتور محرک اقتصاد شهري عنوان کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، شهرام‌فر ميزان برخورداري شهروندان از امکانات و فضاهاي عمومي شهري را وابسته به پرداخت عوارض شهرداري‌ها دانست و افزود: شهروندان، هرساله ميزان عوارض تعيين‌شده را براي واحدهاي مختلف مسکوني، تجاري و صنعتي در قالب قبوض پرداختي دريافت مي‌کنند که مي‌بايد تا تاريخ مشخص‌شده، نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

وي بيان کرد: شهرداري به‌عنوان يک نهاد عمومي و غيردولتي مي‌بايست با کسب درآمد و هزينه کرد آن به‌عنوان هزينه‌هاي پاک‌سازي خيابان‌ها و معابر، جمع‌آوري، حمل و دفن زباله، خدمات آتش‌نشاني، آسفالت و سنگفرش و نيز ساخت، گسترش و نگهداري بوستان‌ها و فضاي سبز اقدام کند.

مدير اداره درآمد شهرداري قزوين در خصوص ميزان وصولي درآمد از پرداخت عوارض توسط همشهريان در مقايسه با سال قبل نيز گفت: عوارض نوسازي، صنفي، خودرو و بهاي خدمات پسماند تا بيستم دي‌ماه 96 به ترتيب مبلغ 55 ميليارد و 597 ميليون و 495 هزار و 196 ريال ،

11 ميليارد و 571 ميليون و 882 هزار و 238 ريال، 21 ميليارد و 803 ميليون و 516 هزار و 100ريال ، 29 ميليارد و 237 ميليون و 44 هزار و 982 ريال مي‌باشد که نسبت به مشابه سال گذشته عوارض نوسازي 36 درصد، صنفي 5 درصد، خودرو 73 درصد و بهاي خدمات پسماند 21 درصد رشد داشته است.

شهرام فر، عدم اطلاع‌ شهروندان را يکي از عمده دلايل در عدم پرداخت به‌موقع عوارض دانست و گفت: آگاهي بخشي و اطلاع از نحوه هزينه کردِ عوارض توسط شهرداري‌ها و اينکه اين مبالغ صرف چه اموري در شهرها مي‌شود، مي‌تواند به افزايش ميزان مشارکت شهروندان و همکاري‌هاي عمومي منجر شود.

وي رابطه شهروندان و شهرداري را يک رابطه دوسويه دانست و افزود: براي توسعه شهري بايد هزينه شود و اين هزينه را شهروندان پرداخت مي‌کنند و منابع اجراي پروژه‌هاي شهري عمدتاً از سوي مردم تأمين مي‌شود.

مدير اداره درآمد شهرداري قزوين با اظهار اينکه درآمدهاي پايدار شهرداري به‌طور معمول از محل عوارض كسب مي‌شود و ادامه داد: شهرداري با خلاقيت‌هاي مديريت شهري، منابع عوارض را به سمت سرمايه‌گذاري و توسعه شهري سوق مي‌دهد و با اين كار، در آينده وابستگي به عوارض کم‌تر شده و سرعت توسعه بيشتر مي‌شود.

شهرام فر از شهروندان و كسبه خواست، با پرداخت به‌موقع و منظم عوارض، شهرداري را به‌عنوان يک نهاد غيردولتي را براي خدمات‌رساني بيشتر، ياري کنند، افزود: مالکان خودروها نيز ملزم به پرداخت عوارض مي‌باشند که بعضاً بر اساس يک عادت اجتماعي، مالکين خودروها تنها در زمان خريد و فروش خودروي به پرداخت عوارض اقدام مي‌کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.