کد خبر: ۶۴۷۴۴
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
عضو شورای شهرکرد:
عضو شورای اسلامی شهرکرد گفت: هم‌اکنون 43 میلیارد تومان بدهی پروژه برج‌های دوقلو به بانک شهر است که با احتساب سود این پول به 57 میلیارد تومان نیز رسیده است، روزانه 20 میلیون تومان سود تسهیلات این پروژه است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فرهاد رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگاران در شهرکرد، اظهار کرد: در احداث برج‌های دوقلو نیت خیر بود اما بر اثر بار سیاسی که در آن بوجود آمد این پروژه از روال خارج شد و نه تنها بحث درآمدزایی در آن اتفاق نیفتاد بلکه در حال حاضر همچون باتلاقی شهرکرد را می‌بلعد و حتی ممکن است شهر را به سمت ورشکستگی سوق دهد.

وی افزود: باید بپذیریم هر کاری که در شهرکرد قرار است انجام شود باید بر مبنای پیوست فرهنگی، همسویی با طراحی شهری و مهندسی ارزش باشد که آیا با توجه به نقاط آسیب‌پذیر شهری جوابگو است و درآمد اقتصادی خواهد داشت یا خیر؟

عضو شورای اسلامی شهرکرد خاطرنشان کرد: افرادی که پروژه برج‌های دوقلو را اجرا کردند بسیاری از مسائل را در جانمایی آن رعایت نکردند، البته پروژه‌هایی در شهرکرد وجود دارد که از ریشه مشکل دارند و سازمان بازرسی باید نظارت کافی روی آن‌ها داشته باشد.

رئیسی بیان کرد: هم‌اکنون 43 میلیارد تومان بدهی پروژه برج‌های دوقلو به بانک شهر است که با احتساب سود این پول به 57 میلیارد تومان نیز رسیده است، روزانه 20 میلیون تومان سود تسهیلات این پروژه است، 18 میلیارد تومان تاکنون قسط پرداخت شده و در نهایت رقمی معادل 110 میلیارد تومان برای اجرای این طرح هزینه شده است که باید سریعا به نتیجه برسد.

وی تاکید کرد: وظیفه همه از نظام مهندسی ساختمان، دفتر فنی استانداری، استانداری چهارمحال و بختیاری، شهردار و  شورای شهر شهرکرد گرفته تا مردم این است که با هم‌فکری پروژه برج‌های دوقلو شهرکرد را به درآمدزایی برسانند، برای این منظور اولین کار تعیین تکلیف بدهی این طرح است، همچنین با واگذاری واحدهای برج، برندسازی آن و درگیری سرمایه‌گذاران می‌توانیم این برج را از حالت رکود خارج و به درآمدزایی نزدیک کنیم.

عضو شورای اسلامی شهرکرد با اشاره به اینکه باید با انجام کارهای مختلف در زمینه شهری تعادل و توسعه ایجاد کنیم که در حال حاضر در شهرکرد این امر محقق نشده است، اضافه کرد: بخش غرب شهرکرد شامل مناطق چالشتر، اشکفتک و مهدیه، منظریه و قسمت جنوب شهرکرد در مدیریت شهری درست دیده نشده است، امروزه هر کار فرهنگی، عمرانی و اقتصادی بخواهیم انجام دهیم باید به نفع شهر باشد، اگر برج‌های دوقلو را در غرب شهرکرد احداث کرده بودند راهی در جهت توازن شهر بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
آخرین اخبار