کد خبر: ۶۴۶۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۵
رئیس شورای اسلامی استان زنجان:
رئیس شورای اسلامی استان زنجان با بیان اینکه چالش آینده، آب است و مسؤولان در انتظار رخ داد این تنش جدی هستند، گفت: در حال حاضر مشکل از مرز بحران گذشته و ما درون بحران هستیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا ملایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قطعا سال آینده سالی پر چالش برای اداره کل مدیریت بحران، سازمان‌ها و شرکت‌های آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی، آب و فاضلاب، محیط‌ زیست  و مردم خواهد بود.

وی تصریح کرد: میزان بارندگی تجمعی استان زنجان از ابتدای سال آبی 1397-1396 تا روز ۲۱ دی ماه  نسبت به سال گذشته 42.7 درصد و نسبت به میانگین دراز مدت 54.6 درصد کاهش یافته است.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان افزود: از یک سو کاهش بارندگی در دهه‌های اخیر و از سوی دیگر رشد جمعیت و پراکندگی نامناسب آن، مدیریت ناهماهنگ و عطش بیش از حد توسعه در حوزه‌های صنعت و کشاورزی و شهری بر بحران آب افزوده است.

ملایی با اشاره به تهدیدات ناشی از عدم مدیریت مصرف آب ابراز کرد: افزایش مهاجرت‌های ناهماهنگ و تخلیه روستاها، ناآرامی‌های اجتماعی، فرونشست زمین و از بین رفتن محل ذخیره آب، گسترش ریزگردها، کاهش قابلیت زیستی سکونتگاه‌ها، کاهش جاذبه سرمایه‌گذاری، کاهش استاندارد زندگی و طول عمر انسان و کاهش تولیدات گیاهی از جمله مخاطرات پیش رو است.

وی با تاکید بر کاربردی‌تر کردن علوم و مهندسی آب تصریح کرد: صنعتی شدن و دوری از شعار توسعه کشاورزی، ارتقای فرهنگ مصرف آب،  مدیریت حوز‌ه‌ای بر منابع آب، رونق سمن‌ها، استفاده از آب مجازی، نوسازی سیستم انتقال آب، تلاش هر چه بیشتر رسانه ملی برای فرهنگ‌سازی، به روز رسانی قوانین آب،  ایجاد و رونق نظام تصفیه فاضلاب‌های شهری و در نهایت تدوین برنامه مدیریت جامع آب در پیشگیری از تشدید این بحران ضروری است.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان با بیان اینکه چالش آینده، چالش آب است و مسؤولین در انتظار رخ داد این تنش جدی هستند، گفت: ما نه در مرز بحران بلکه درون بحران قرار گرفته‌ایم.
برچسب ها: شهرفردا ، زنجان ، بحران اب
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کشف ۱۶۰ میلیون دلار ارز غیرمجاز

کشف ۱۶۰ میلیون دلار ارز غیرمجاز

جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به اقدامات پلیس برای مقابله با قاچاق کالا و ارز اشاره و کشف ۱۶۰ میلیون دلار قاچاق و پلمپ ۵۰ واحد را از اقدامات بیان کرد.
اصلاح نظام بودجه ریزی شهرداری ها از کجا آغاز می‌شود؟

اصلاح نظام بودجه ریزی شهرداری ها از کجا آغاز می‌شود؟

یک کارشناس بودجه گفت: برای اصلاح نظام بودجه‌بندی لازم است در بالاترین سطح تصمیم گیری شهرداری، اشتراک نظری در خصوص کارآمدکردن نظام برنامه‌ای و بودجه‌ای به وجود آید که البته به معنی شفاف‌کردن فرآیندهای تخصیص منابع، رعایت اکید انضباط مالی و ... است.