کد خبر: ۶۴۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
طی هفته گذشته مطرح کرد
جانشین پلیس راه خراسان جنوبی از وقوع ۲۴ فقره تصادف در جاده های استان طی هفته گذشته خبر داد و گفت: این حوادث ۲۸ مجروح و دو کشته به جای گذاشته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ حسین نیک مرد در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: طی هفته گذشته ۲۴ فقره در جاده های  اصلی روستایی خراسان جنوبی رخ داده است.

وی با بیان اینکه از این میزان دو فقره تصادف فوتی، ۱۹ فقره جرحی و سه فقره خسارتی بوده است، افزود: این حوادث ۲۸ مجروح و دو کشته به دنبال داشته است.

سرهنگ نیک مرد اظهار کرد: ۴۷ درصد از این تصادفات در راه های اصلی خراسان جنوبی و ۴۱ درصد نیز در راه های روستایی رخ داده است.

وی با بیان اینکه ۴۱ درصد تصادفات به شکل واژگونی بوده است، گفت: همچنین ۱۸ درصد از تصادفات برخورد با موتورسیکلت بوده است.

سرهنگ نیک مرد عدم توجه به جلو از سوی رانندگان با میزان ۴۱ درصد را بیشتر عامل بروز این تصادفات دانست و افزود: علت ۲۴ درصد از این تصادفات تخطی از سرعت مطمئنه و ۱۸ درصد نیز عدم رعایت حق تقدم گزارش شده است.

جانشین پلیس راه خراسان جنوبی بیان کرد: ۵۳ درصد از این حوادث در بازه زمانی ساعت ۲۰ تا ۲۴ رخ داده است.

وی با اشاره به تصادف شب گذشته در محور فردوس به سمت بشرویه بیان کرد: این تصادف در کیلومتر ۳۷ این محور رخ داده و بر اثر آن نیز کودکی هفت ماهه جان خود را از دست داده است.

سرهنگ نیک مرد عدم توجه به جلو از سوی راننده را عامل وقوع این حادثه دانست و گفت: از رانندگان خواستاریم نکات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا شاهد اینگونه حوادث نباشیم.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

یک زلزله‌شناس با بررسی زمین‌لرزه‌های ۱۰ سال اخیر اطراف تهران اعلام کرد: مانیتورینگ خردلرزه‌ها در دو سمت شرق و غرب پایتخت می‌تواند اطلاعات موثر -پیش‌نشانگر‌- درباره رفتار گسل‌های اصلی ارائه کند.
قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

این مکان یکی از کهن‌ترین گورستان‌های تاریخی ایران است و مدفن تعدادی از عرفا، فضلا و اندیشمندان ادوار تاریخی کشور از قرون اولیه اسلام تا عصر حاضر را در خود جا داده است.