کد خبر: ۶۴۵۴۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران از سطح‌بندی ساختمان‌های ناایمن شهر تهران به سه سطح بسیار پرخطر، پرخطر و متوسط خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،زهرا صدراعظم نوری با اشاره به آخرین وضعیت ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن شهر تهران گفت: قرار بود ساختمان‌ها و ابنیه خطرآفرین و مشابه پلاسکو شناسایی و بر اساس دستورالعمل موجود اخطارهای لازم به مالکان و ذی‌نفعان داده شود که در این میان ۱۰ پاساژ ناایمن در منطقه ۱۱ و ۱۲ هم اخطار گرفتند که ۳پاساژ به دلیل بی‌توجهی به اخطارها پلمب شدند. وی در پاسخ به این پرسش که چرا پلمب پاساژهای ناایمن متوقف شده است، گفت: بقیه پاساژها بعد از دریافت دستورالعمل ایمن‌سازی اقدامات خود را آغاز کرده‌اند که این فعالیت آنها ادامه دارد.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه ایمن‌سازی ابعاد مختلف دارد و عملیاتی زمانبر است، به خبرگزاری مهر گفت: چنانچه مالکان و ذی‌نفعان ساختمان‌ها و پاساژهای ناایمن از دستورالعمل ایمن‌سازی تمکین نکنند، ساختمان آنها نیز تعطیل می‌شود. در این راستا از ۷۳۰۰ ساختمانی که به‌عنوان ساختمان ناایمن شناسایی شده‌ اولویت‌بندی صورت گرفته است که بر اساس اولویت‌بندی‌ها موظفند اقدام به ایمن‌سازی اماکن کنند. ناایمنی برخی از ساختمان‌ها و پاساژها در سطح پرخطر، بسیار پرخطر و متوسط تعریف شده است. قرار شد با توجه به شاخص‌ها و ارزیابی ریسک اولویت‌بندی صورت بگیرد و بر اساس آن با هماهنگی مرجع قضایی اخطار داده شود.

صدراعظم نوری درخصوص گزارش کمیته ایمنی شورا درباره ایمنی ساختمان‌ها نیز گفت: قرار است کمیته ایمنی شورا در زمان دیگری گزارش ایمنی ساختمان‌ها و آخرین وضعیت ساختمان‌ها را ارائه دهد و این موضوع در دستور کار قرار دارد. 

او در رابطه با ایمن‌سازی پل‌های قدیمی شهر تهران در برابر زلزله هم گفت: همه موضوعات را نباید به زلزله گره بزنیم چرا که موجب ناامنی، بی‌اعتمادی و استرس برای مردم می‌شود. اگر هر موضوعی را به زلزله ربط دهیم، مردم خود را در شرایط ناایمن می‌بینند که به شدت بر سلامت روح و جسم آنها اثر می‌گذارد؛ البته این مساله به معنای این نیست که نباید به مسائل ایمنی بی‌توجه بود بلکه باید ایمن‌سازی ساختمان‌ها، ابنیه و پل‌های پایتخت انجام شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اثرات تک‌تازی‌های نرخ ارز در بازار مسکن؛ گرانی در کمین بازار اجاره در تابستان

اثرات تک‌تازی‌های نرخ ارز در بازار مسکن؛ گرانی در کمین بازار اجاره در تابستان

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: نوسانات نرخ ارز با رشد حبابی قیمت اوراق تسهیلات مسکن، مصالح و ملزومات ساختمانی خودنمایی کرد اما نگران کننده تر از آن احتمال گرانی بی ضابطه اجاره بها در تابستان امسال است که باید برای آن چاره اندیشی کرد.
تعیین دستوری نرخ ارز چقدر پایدار است ؟

تعیین دستوری نرخ ارز چقدر پایدار است ؟

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس دهم گفت: قیمت ارز را نمی توان دستوری تعیین کرد ، چرا که الزاماتی دارد و باید عملی و اجرایی شود.