کد خبر: ۶۴۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی همدان:
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی همدان گفت: پروژه پیاده راه سازی خیابان اکباتان ۸۵درصد و میدان امام(ره) نیز ۸۲ درصد پیشرفت فیزکی داشته است بنابراین با وعده مسئولان امر این دو پروژه یک ماه زودتر از موعد مقرر در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کامران گردان در جلسه کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی همدان اظهار داشت: شورای اسلامی شهر سیاست‌گذار برنامه‌هایی است که در شهر توسط شهرداری‌ها اجرا می‌شود و پیاده راه‌سازی میدان امام(ره) و پیاده راه خیایان اکباتان نیز نمونه‌ای از این برنامه‌ها است.

وی افزود: ما در شهر همدان نیازمند رویکردها و نصب المان‌های جدید  در شهر همدان هستیم تا بتوانیم از شهر همدان  و ظرفیت‌های موجود در آن را معرفی کنیم که در این مسیر نیز بهبود شرایط بصری بسیار حائز اهمیت است.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی همدان با اشاره به لزوم توجه به موضوع انسان‌محوری در برنامه‌های شهری بیان کرد: ما برای معرفی ظرفیت‌های موجود در شهر باید از المان‌های بیشتری استفاده کنیم همانند دیگر کشورها که برای جذب گردشگر به‌جز جاذبه‌های طبیعی و تاریخی از ظرفیت‌های گردشگری مصنوعی نیز بهره می‌برند.

وی درباره وضعیت پروژه پیاده راه‌سازی میدان امام(ره) و خیابان اکباتان همدان عنوان کرد:  به دنبال کشف آثار تاریخی در وسط میدان امام (ره) این منطقه به سایت موزه  تبدیل می‌شود و تا امروز سه طرح پیشنهادی برای  طراحی این منطقه پیشنهادشده است.

گردان با تأکید بر اینکه در بخش خیابان اکباتان نیز معتقدیم المان‌های ساخته‌شده باید متناسب با شغل‌هایی باشد که در این منطقه فعالیت می‌کنند افزود: ما امروز در بخش خدمات شهری پرونده این پروژه را بسته و تحویل  مسئولان مربوطه می‌دهیم تا باقی طرح‌ها را اجرا کنند.

وی بابیان اینکه پروژه پیاده راه‌سازی میدان امام(ره) و خیایان اکباتان 22 بهمن‌ماه امسال افتتاح می‌شود تصریح کرد: پروژه پیاده راه سازی خیابان اکباتان 85درصد و میدان امام(ره) نیز 82 درصد پیشرفت فیزکی داشته است بنابراین با وعده مسئولان امر این دو پروژه یک ماه زودتر از موعد مقرر در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی همدان با اشاره به اینکه امیدواریم تا عید امسال تمامی مبلمان و چراغ‌های روشنایی این منطقه نیز نصب شود عنوان کرد: درباره راه دسترسی آهن‌فروشان نیز با همکاری میراث فرهنگی و شهرداری یک‌راه مشخص و بازشده است.

وی تأکید کرد: اگرچه راه دسترسی برای آهن‌فروشان مهیا شده است اما ازآنجاکه این قبیل شغل‌ها به‌عنوان شغل‌های آلاینده به شمار می‌آیند پیشنهاد می‌کنیم از این مکان تاریخی خارج‌شده و در مجتمع‌هایی که با پیشنهاد آن‌ها مهیا می‌شود منتقل شود.

گردان ابراز کرد: خوشبختانه ما تجربه اجرای پروژه پیاده راه بوعلی راداریم بنابراین باید دو پروژه پیاده راه‌سازی  میدان امام (ره) و خیایان اکباتان به بهترین شکل ممکن انجام شود در همین راستا پیشنهاد می‌کنم برای جذب گردشگران و افزایش اطلاعات آن‌ها تابلوهای گذر گردشگری از ابتدای میدان آرامگاه بوعلی نصب شود تا گردشگران از وجود چنین فضایی اطلاع یابند.

وی گفت: درباره ساماندهی دست‌فروشان خیابان اکباتان نیز طرح جامع دست‌فروشان تدوین‌شده و به‌جز انگشتر  فروشی و صنایع‌دستی که به‌عنوان شغل دست‌فروشی مورد تائید ما قرارگرفته است بافی دست‌فروشان اجازه فعالیت در این پیاده راه را ندارند  بنابراین پس از بازگشایی مسیر باید آنجا را ترک کنند.

رییس کمسیون خدمات شهری شورای اسلامی همدان گفت: در بخش تغییر مشاغل نیز برنامه‌هایی تدوین‌شده است که با توجه به خصوصی بودن این مشاغل انجام پروژه به زمان بیشتری نیاز دارد وامیدواریم آنچه در پیاده راه بوعلی رخ داد در پیاده راه اکباتان نیز اتفاق افتد.
برچسب ها: شهرفردا ، همدان ، شورا شهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
آخرین اخبار