کد خبر: ۶۴۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
از این به بعد صنعت تولید محصولات آرایشی و بهداشتی شاهد ممنوعیت استفاده از تکه های ریز پلاستیک به نام میکروبیدها، خواهد بود، چراکه ثابت شده این گونه پلاستیک به حیات دریایی آسیب فراوانی می رساند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در حالی‌که تبلیغات فریبنده محصولات آرایشی و بهداشتی حاوی میکروبیدها، موجب شده اند این محصولات مفید به نظر برسند، اما مبارزان اخلاقی وجود این تکه‌ های ریز پلاستیک را مورد انتقاد قرار می ‌دهند.

این طور ثابت شده که سالانه هزاران تن از میکروبیدهای پلاستیکی ناشی از استفاده از اسکراب های صورت و خمیردندان ها به دریاها وارد می شوند. این پلاستیک ‌ها در آخر وارد بدن گونه های دریایی شده و دوباره از طریق خوردن آن ها، در تعقیب ما خواهند بود. این میکروبیدها نمی‌ توانند توسط سیستم فاضلاب فیلتر شوند. بنابراین، موجب آلودگی شدید اقیانوس ‌ها می ‌شوند. هم اکنون 5 تریلیون قطعه پلاستیکی شناور در آب های دنیا وجود دارد و حتی دوردست ترین مناطق دنیا را نیز آلوده کرده است.

در عین حال وزیر محیط زیست انگلستان معتقد است؛ اقیانوس های جهان ارزشمندترین دارایی های طبیعت هستند و هم اکنون زمان مبارزه با پلاستیک هایی است که زندگی حیوانات دریایی را به نابودی می کشاند. ما بسیار خوشحالیم که قانون جدید دولت انگلیس به شدت در حال اجراست و امیدواریم این ممنوعیت نشانه ای از مبارزه جهانی برای حفظ پاکیزگی اقیانوس ها باشد.

میکروبیدها به محصولاتی از جمله شوینده ‌های صورت، خمیردندان، پاک‌کننده ‌های ساینده و بسیاری چیزهای دیگر اضافه می شوند. آن ‌ها اغلب از پلی اتیلن ساخته شده ‌اند. میکروبیدها به اندازه ‌ای کوچک هستند (معمولا کوچکتر از ۵ میلی ‌متر) که می‌ توانند از سوراخ سینک پایین رفته و به راحتی از سیستم فیلتراسیون آب عبور کنند. فقط با استفاده از یک محصول، 100 هزار میکروبید می ‌تواند وارد دریا شده و مجددا از زنجیره‌ غذایی سردرآورد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اثرات تک‌تازی‌های نرخ ارز در بازار مسکن؛ گرانی در کمین بازار اجاره در تابستان

اثرات تک‌تازی‌های نرخ ارز در بازار مسکن؛ گرانی در کمین بازار اجاره در تابستان

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: نوسانات نرخ ارز با رشد حبابی قیمت اوراق تسهیلات مسکن، مصالح و ملزومات ساختمانی خودنمایی کرد اما نگران کننده تر از آن احتمال گرانی بی ضابطه اجاره بها در تابستان امسال است که باید برای آن چاره اندیشی کرد.
تعیین دستوری نرخ ارز چقدر پایدار است ؟

تعیین دستوری نرخ ارز چقدر پایدار است ؟

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس دهم گفت: قیمت ارز را نمی توان دستوری تعیین کرد ، چرا که الزاماتی دارد و باید عملی و اجرایی شود.