کد خبر: ۶۴۴۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۶
رئیس شورای شهر بیرجند خبر داد
رئیس شورای شهر بیرجند گفت: رویکرد نهاد کتابخانه‌های عمومی استان برای احداث کتابخانه در محل پارک توحید مثبت بوده و در این زمینه شورای شهر بیرجند نیز موافق است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ابراهیم تقی‌زاده در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان اظهارداشت: بحث کتابخانه‌ها اهمیت فراوانی داشته و شورای شهر بیرجند هر گونه مساعدتی که بتواند در این حوزه انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: هر چقدر محیط کتابخانه‌ها مفرح، شادتر و بهتر باشد تأثیر بیشتری بر روی مخاطبان دارد.

رئیس شورای شهر بیرجند گفت: مکان‌هایی که مدنظر نهاد کتابخانه‌های عمومی استان برای ساخت و احداث کتابخانه در بیرجند قرار دارد بعد از اعلام در شورای شهر بیرجند مورد بررسی و در مورد آنها تصمیم‌گیری می‌شود.

تقی‌زاده با بیان اینکه تاکنون درآمد شهرداری بیرجند 70 میلیارد تومان بوده که از این میزان تنها 20 میلیارد تومان تخصیص یافته است، افزود: احتمال می‌رود تا پایان سال از مجموع درآمد شهرداری بیرجند 50 میلیارد تومان تخصیص پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد نهاد کتابخانه‌های عمومی استان برای احداث کتابخانه در محل پارک توحید مثبت بوده و در این زمینه شورای شهر بیرجند نیز موافق است.

معاون آموزش و پرورش بیرجند نیز در ادامه اظهارداشت: بحث کتاب، کتابخانه و مطالعه نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و می‌توان این موضوع را از مدارس آغاز کرد زیرا علاوه بر جمعیت بسیار دانش‌آموزان، این گروه می‌توانند در گسترش فرهنگ مطالعه در بین خانواده‌های خود نیز مؤثر باشند.

علی حسنی با بیان اینکه در مدارس امکان شاداب‌سازی کتابخانه‌ها با هزینه اندک وجود دارد، افزود: همچنین می‌توان برای گرایش بیشتر دانش‌آموزان به امر کتابخوانی از بسته‌های تشویقی و انجام اقدامات فرهنگی کمک گرفت.

وی خاطرنشان کرد: باید موضوع فعالیت کتابخانه‌های سیار در حواشی شهر با توجه به مشکلاتی که در این مناطق وجود دارد پررنگ‌تر دیده شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رقابت های ورزشی کشورهای مشترک المنافع/ تصاویر

رقابت های ورزشی کشورهای مشترک المنافع/ تصاویر

رقابت های ورزشی کشورهای مشترک المنافع در رشته های مختلف در شهر گلد کوست استرالیا در حال برگزاری است.
اثرات تک‌تازی‌های نرخ ارز در بازار مسکن؛ گرانی در کمین بازار اجاره در تابستان

اثرات تک‌تازی‌های نرخ ارز در بازار مسکن؛ گرانی در کمین بازار اجاره در تابستان

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: نوسانات نرخ ارز با رشد حبابی قیمت اوراق تسهیلات مسکن، مصالح و ملزومات ساختمانی خودنمایی کرد اما نگران کننده تر از آن احتمال گرانی بی ضابطه اجاره بها در تابستان امسال است که باید برای آن چاره اندیشی کرد.