کد خبر: ۶۴۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
ساختمان قديمي مشهور به «کفش ملي» در ميدان قيام به دليل اينکه قابليت مقاوم سازي ندارد، بايد تخريب شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پيمان حسين محسني در اين خصوص گفت: ساختمان مشهور به کفش ملي، يکي از ساختمان هاي خطرساز منطقه 12 در ضلع شمال شرقي ميدان قيام است که در فهرست ميزاث ملي نيز ثبت نشده است. ساختمان کفش ملي 30 آبان ماه امسال پس از چندين بار اخطار، براساس مصوبه کميته رفع خطر و به دليل نداشتن ايمني، تخليه شد.

وي با اشاره به اينکه اين ساختمان از نظر مستندسازي نما واجد ارزش است، افزود: متاسفانه از انجام تخريب براي ايمن سازي معبر، جلوگيري شده و شهرداري منطقه 12 به همين دليل، موضوع را به مالکان واگذار کرده تا در صورت امکان، طرح مقاوم سازي ساختمان تهيه و اجرا شود.

شهردار منطقه 12 تهران با بيان اينکه براي تهيه طرح مقاوم سازي و تأييد آن از سوي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مهلت يک ماهه تعيين شده است، تصريح کرد: تاکنون طرحي براي مقاوم سازي اين ساختمان از سوي مالکان به شهرداري ارائه نشده است.

محسني تاکيد کرد: از نظر شهرداري منطقه 12 امکان مقاوم سازي اين بنا وجود ندارد و از سوي ديگر هزينه مقاوم سازي ساختمان معادل هزينه براي بازسازي است که مي توان پس از بازسازي، نماي ساختمان را (که داراي ارزش است) با استفاده از مصالح قبلي به شکل اوليه احداث کرد. به گفته شهردار قلب طهران ، مساله ديگر اتصال ساختمان کفش ملي به يک ساختمان عمومي مجاور است و با وجود آنکه بار روي ساختمان برداشته شده و کسي داخل آن نيست اما در صورتي که اين ساختمان نشست کند، ساختمان مجاور نيز با تهديد جدي مواجه مي شود. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ییلاق « سوباتان » / تصاویر

ییلاق « سوباتان » / تصاویر

ییلاق سوباتان در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را میزبان می شود. این ییلاق یکی از سرسبزترین و زیباترین ییلاق های کشور است که در ۲۲ کیلومتری شهر لیسار از توابع تالش و در ۳۶ کیلومتری شمال غرب تالش استان گیلان قرار دارد.
آتش سوزی در میدان شوش / تصاویر

آتش سوزی در میدان شوش / تصاویر

آتش سوزی در انبار اجناس نخی و عدل های پنبه، واقع در میدان شوش خسارت های مالی فراوانی برجای گذاشت.