کد خبر: ۶۴۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
ساختمان قديمي مشهور به «کفش ملي» در ميدان قيام به دليل اينکه قابليت مقاوم سازي ندارد، بايد تخريب شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پيمان حسين محسني در اين خصوص گفت: ساختمان مشهور به کفش ملي، يکي از ساختمان هاي خطرساز منطقه 12 در ضلع شمال شرقي ميدان قيام است که در فهرست ميزاث ملي نيز ثبت نشده است. ساختمان کفش ملي 30 آبان ماه امسال پس از چندين بار اخطار، براساس مصوبه کميته رفع خطر و به دليل نداشتن ايمني، تخليه شد.

وي با اشاره به اينکه اين ساختمان از نظر مستندسازي نما واجد ارزش است، افزود: متاسفانه از انجام تخريب براي ايمن سازي معبر، جلوگيري شده و شهرداري منطقه 12 به همين دليل، موضوع را به مالکان واگذار کرده تا در صورت امکان، طرح مقاوم سازي ساختمان تهيه و اجرا شود.

شهردار منطقه 12 تهران با بيان اينکه براي تهيه طرح مقاوم سازي و تأييد آن از سوي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مهلت يک ماهه تعيين شده است، تصريح کرد: تاکنون طرحي براي مقاوم سازي اين ساختمان از سوي مالکان به شهرداري ارائه نشده است.

محسني تاکيد کرد: از نظر شهرداري منطقه 12 امکان مقاوم سازي اين بنا وجود ندارد و از سوي ديگر هزينه مقاوم سازي ساختمان معادل هزينه براي بازسازي است که مي توان پس از بازسازي، نماي ساختمان را (که داراي ارزش است) با استفاده از مصالح قبلي به شکل اوليه احداث کرد. به گفته شهردار قلب طهران ، مساله ديگر اتصال ساختمان کفش ملي به يک ساختمان عمومي مجاور است و با وجود آنکه بار روي ساختمان برداشته شده و کسي داخل آن نيست اما در صورتي که اين ساختمان نشست کند، ساختمان مجاور نيز با تهديد جدي مواجه مي شود. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رقابت های ورزشی کشورهای مشترک المنافع/ تصاویر

رقابت های ورزشی کشورهای مشترک المنافع/ تصاویر

رقابت های ورزشی کشورهای مشترک المنافع در رشته های مختلف در شهر گلد کوست استرالیا در حال برگزاری است.
اثرات تک‌تازی‌های نرخ ارز در بازار مسکن؛ گرانی در کمین بازار اجاره در تابستان

اثرات تک‌تازی‌های نرخ ارز در بازار مسکن؛ گرانی در کمین بازار اجاره در تابستان

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: نوسانات نرخ ارز با رشد حبابی قیمت اوراق تسهیلات مسکن، مصالح و ملزومات ساختمانی خودنمایی کرد اما نگران کننده تر از آن احتمال گرانی بی ضابطه اجاره بها در تابستان امسال است که باید برای آن چاره اندیشی کرد.