کد خبر: ۶۴۴۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
یک متخصص توریسم و گردشگری با اشاره به اینکه مجریان تخصصی تورهای گردشگری، نسبت به کیفیت، امنیت و قیمت مناسب تورها متعهد و تضمین می‌دهند، به تفاوت‌ عملکرد مجریان مستقیم تورها با دفاتر خدمات مسافرتی برای اجرای تورهای سفر پرداخت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،ساسان احدزاده در خصوص توصیه‌های ضروری برای انتخاب آژانس‌های مسافرتی مجاز برای مسافرین نوروزی، اظهار کرد: استفاده از یک آژانس مسافرتی کاملاً آگاه، متخصص و با تجربه، می‌تواند سفر شما را بدون اینکه استرس زیادی را تحمل کنید، برایتان برنامه ریزی کند.

این متخصص در توریسم و گردشگری با تاکید بر اینکه، تبلیغ و راه اندازی هرگونه تور مسافرتی بدون داشتن مجوز فعالیت رسمی، خلاف قانون توسعه صنعت گردشگری بوده و پیگرد قانونی دارد، افزود: مسافران هنگام سفر با تورها، باید توجه کنند که این دفاتر دارای مجوز باشند زیرا دفاتر خدمات مسافرتی مجاز، استانداردهای لازم را دارند و فقط با داشتن این موارد به آنها مجوز اعطا می‌شود.

احدزاده عنوان کرد: مسافرین باید توجه داشته باشند که، روزنامه‌ها و مجلاتی که آگهی تبلیغاتی در این حوزه منتشر می‌کنند، تعهدی نسبت به کیفیت سرویس دهی مندرج در آگهی‌های چاپ شده ندارند و لازم است که مسافرین خود نسبت به انتخاب صحیح آژانس برای سفرهایشان اقدام کنند.

وی با تشریح تفاوت‌های بین مجریان مستقیم تورها و دفاتر خدمات مسافرتی با اشاره به اینکه، اجرای روند مدرن توریسم نیازمند نیروی انسانی متخصص است، تصریح کرد: مجریان مستقیم تورهای مسافرتی (Tour Operators) عناصری چون حمل و نقل، اقامت و سایر خدمات را جداگانه خریداری و ضمن ترکیب آنها با یکدیگر به صورت یک بسته سفر به شکل مستقیم یا غیر مستقیم به مشتریان (متقاضیان سفر) عرضه می‌کنند.

احدزاده تاکید کرد: مجریان مستقیم اجزای بسته‌های سفر را به صورت عمده خریداری می‌کنند و بعد مانند یک کارخانه مونتاژ قطعات عمل می‌کند، این اجزا و عناصر را همانند یک پازل و براساس ذائقه مخاطبین خود از نظر قیمت، کیفیت و امنیت آماده می‌کنند.

این مدیر آژانس مسافرتی در ادامه افزود: اما دفاتر خدمات مسافرتی (Travel Agency) به عنوان واسطه یا کارگزار بین عرضه کننده اصلی همچون مجریان اصلی تورها یا ایرلاین‌ها، شرکت‌های حمل و نقل، هتلداران و متقاضیان سفر عمل می‌کنند. آژانس‌های مسافرتی وظیفه جذب مشتریان و برخورد مستقیم با مصرف کننده نهایی (end user) را در صنعت گردشگری دارند.

احدزاده خاطرنشان کرد: انتخاب یک آژانس مسافرتی معتبر، ترکیبی است از ارزیابی موقعیت اجتماعی آنان از نقطه نظر دیگران (مسافرین قبلی)، مشتری مداری، مدیریت زمان، تعهد به قراردادهای منعقد شده با مسافرین و صداقت و شفافیت در پاسخگویی بستگی دارد ضمن اینکه مسافرین را همچون اعضای خانواده خود ببیند و صرفاً نگاه درآمدی نداشته باشد چرا که این روند تضمینی است برای مراجعه مجدد مسافرین به آنهاست. 
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.