کد خبر: ۶۴۴۲۷
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
معاون امور اجتماعي و فرهنگي منطقه21 از اتمام تحلیل داده ها و تدوین گزارش نهایی طرح پژوهشی "نیم رخ محله96" با هدف شناسایی، ثبت، به روز رسانی و تهيه نقشه جامع مکان های فرهنگی–اجتماعي موجود در محلات سیزده گانه ورودی غربی پایتخت خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،امیر جاویدپور معاون امور اجتماعي و فرهنگي این منطقه با بیان اینکه گردآوری اطلاعات زیرساختی و ثبت اماکن اجتماعی- فرهنگی موجود در محلات و همچنین به‌ روز رسانی آن از نیازهای اساسی سازمان‌ها برای سیاست گذاری توسعه‌ای و برنامه‌ریزی هدفمند است، گفت: پژوهشگران محلات سیزده گانه ورودی غربی پایتخت بعد از جمع آوری اطلاعات و ورود داده ها در نرم افزارهای مربوطه، نسبت به تکمیل گزارش نهایی و تدوین شناسنامه محلات منطقه21 اقدام کردند.

وی با تاکید بر این نکته که بي ترديد طرح "نيم رخ محله" گامي موثر در راستاي برنامه ريزي فرهنگي شهري است که با تحقق اصولي آن منبع مهمي در نهادينه سازي مشارکت فعالان اجتماعي محلات صورت مي گيرد، تصریح کرد: با اجرای مراحل پایانی طرح پژوهشی "نیم رخ محله96" در محلات سیزده گانه منطقه21 و لزوم تعامل هر چه بیشتر با مسئولان خانه های دانش و پژوهش سرای محلات در راستای اجرای دقیق و کیفی طرح مذکور، بازدیدهای میدانی مکرر توسط کارشناسان واحد مطالعات معاونت امور اجتماعي و فرهنگي منطقه21 از محلات و نظارت بر روند ثبت اطلاعات انجام  شد.

جاوید پور در خاتمه با اشاره به اینکه طرح "نيم رخ محله" به صورت طرحي در قالب تهيه نقشه جامع منابع فرهنگي و اجتماعي محلات منطقه21؛ به عنوان يک ضرورت در مديريت شهري مطرح است، یادآور شد: طرح پژوهشی "نیم رخ محله96" با هدف شناسایی و ثبت توصیفی اطلاعات کلیه اماکن اجتماعی و فرهنگی در یازده گروه آموزشی، فرهنگی، ورزشی، مذهبی، بهداشتی و درمانی، خدمات عمومی، فراغتی، اجتماعی، تاریخی، تجاری و گروه های مردم نهاد با ویژگی های مکانی آنها بر اساس آدرس، کد بلوک و نوسازی، مساحت، امکانات موجود، نوع مالکیت در سطح محلات سیزده گانه ورودی غربی پایتخت انجام گرفت.

لازم به ذکر است؛ نتایج طرح پژوهشی "نیم رخ محله96" در رصدخانه شهر تهران در دسترس مدیران ارشد شهرداری تهران قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ییلاق « سوباتان » / تصاویر

ییلاق « سوباتان » / تصاویر

ییلاق سوباتان در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را میزبان می شود. این ییلاق یکی از سرسبزترین و زیباترین ییلاق های کشور است که در ۲۲ کیلومتری شهر لیسار از توابع تالش و در ۳۶ کیلومتری شمال غرب تالش استان گیلان قرار دارد.
آتش سوزی در میدان شوش / تصاویر

آتش سوزی در میدان شوش / تصاویر

آتش سوزی در انبار اجناس نخی و عدل های پنبه، واقع در میدان شوش خسارت های مالی فراوانی برجای گذاشت.