کد خبر: ۶۴۴۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از احداث فرش گل در بزرگراه ها و معابر شمال شرق شهر خبر داد و گفت: بزرگراه های این منطقه با فرش گل مزین شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی معلم با اعلام این خبر افزود: به منظور حفظ و ارتقاء آراستگی و سلامت شهر کاشت فرش گل با استفاده از  گونه های گیاهی از جمله کلم زینتی و گل های مناسب فصل زمستان در بزرگراه های شهید صیاد شیرازی ، رسالت ، شهید زین الدین، خیابان های تلو، استقلال و بزرگراه امام علی(ع)  و خیابان هنگام به مساحت 1541 متر مربع اجرا شد.

معلم در ادامه گفت: کاشت 500 مترمربع گل های فصلی و دائمی در رمپ و لوپ های بزرگراه رسالت از دیگر اقدامات صورت گرفته در منطقه 4 است.

معاون خدمات شهری منطقه با اشاره به سایر اقدامات این حوزه افزود: در این میان می توان به کاشت درخت و درختچه های مقاوم و سازگار با شرایط آب و هوایی تهران  که نیاز به آبیاری کمتری دارند و در امر صرفه جویی در مصرف آب موثرند، در بوستان ها و معابر و رمپ و لوپ های حاشیه خیابان ها و بزرگراه ها اشاره کرد.

وی در پایان گفت: در این راستا اداره فضای سبز با انتخاب انواع و گونه های  مناسب و زیبا و با رویکرد استفاده از گونه های مقاوم اقدام به کاشت انواع زرشک زینتی و یاس هلندی، کلم زینتی و....کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

یک زلزله‌شناس با بررسی زمین‌لرزه‌های ۱۰ سال اخیر اطراف تهران اعلام کرد: مانیتورینگ خردلرزه‌ها در دو سمت شرق و غرب پایتخت می‌تواند اطلاعات موثر -پیش‌نشانگر‌- درباره رفتار گسل‌های اصلی ارائه کند.
قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

این مکان یکی از کهن‌ترین گورستان‌های تاریخی ایران است و مدفن تعدادی از عرفا، فضلا و اندیشمندان ادوار تاریخی کشور از قرون اولیه اسلام تا عصر حاضر را در خود جا داده است.