کد خبر: ۶۴۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
هم انديشي آسيب‌شناسي نظام پژوهشي شهرداري تهران با حضور رئيس مرکز مطالعات و برنامه ريزي شهر تهران و مشاور شهردار تهران در امور برنامه‌ ريزي راهبردي و نوسازي نظام مديريت شهري برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،نشست هم انديشي آسيب‌شناسي نظام پژوهشي شهرداري تهران با هدف ارائه يك نظام پژوهشي كه هدايت فعـاليت‌هاي مطالعاتي را از زمان تعريف مساله تا تهيه خروجي‌هاي مورد نياز و انتظار شهر و شهرداري و به‌كارگيري آنها در حل معضلات شهري به طور كارا و اثربخش و بر مبنای آسیب شناسی رویه های گذشته در نظام پژوهش بر عهده داشته باشد، تشكيل شد.

در ابتدای این نشست، محمدرضا جوادي يگانه رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران  به نقش و جايگاه ويژه مركز مطالعات و برنامه‌ريزي شهر تهران در سياست‌گـذاري، راهبري و مـديريت فعـاليت‌هاي مطالعاتي و پژوهشي شهرداري تهران اشاره کرد.

در ادامه آسيب شناسي صورت گرفته، چهار بخش فرآيند مساله‌يابي، فرآیند انجام پژوهش، مجریان، پژوهشگران و ناظران و نظام به‌کارگیری دانش مورد واكاوي قرار گرفت.

حسين غريبي، مشاور شهردار تهران نیز پس از بیان نظرات نمایندگان قسمت‌های مختلف شهرداری، در خصوص ابعاد گوناگون نظام پژوهش در شهرداری تهران در قالب چهار پرسش اساسی چه کسی، دربارة چه موضوعی، چگونه پژوهش می‌کند، دستاوردهاي پژوهش چگونه به کارمی‌روند و چهار محور نیروي انسانی پژوهش، سیاست پژوهش، پشتیبانی پژوهش و کاربرد پژوهش، نظرات و دیده گاه های خود را مطرح کرد.

در پایان جلسه جوادی یگانه ضمن جمع بندی نکات مطرح شده، از حاضران در این هم اندیشی خواستار ارسال نظرات تکمیلی به‌صورت مکتوب شد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ییلاق « سوباتان » / تصاویر

ییلاق « سوباتان » / تصاویر

ییلاق سوباتان در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را میزبان می شود. این ییلاق یکی از سرسبزترین و زیباترین ییلاق های کشور است که در ۲۲ کیلومتری شهر لیسار از توابع تالش و در ۳۶ کیلومتری شمال غرب تالش استان گیلان قرار دارد.
آتش سوزی در میدان شوش / تصاویر

آتش سوزی در میدان شوش / تصاویر

آتش سوزی در انبار اجناس نخی و عدل های پنبه، واقع در میدان شوش خسارت های مالی فراوانی برجای گذاشت.