کد خبر: ۶۴۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
هم انديشي آسيب‌شناسي نظام پژوهشي شهرداري تهران با حضور رئيس مرکز مطالعات و برنامه ريزي شهر تهران و مشاور شهردار تهران در امور برنامه‌ ريزي راهبردي و نوسازي نظام مديريت شهري برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،نشست هم انديشي آسيب‌شناسي نظام پژوهشي شهرداري تهران با هدف ارائه يك نظام پژوهشي كه هدايت فعـاليت‌هاي مطالعاتي را از زمان تعريف مساله تا تهيه خروجي‌هاي مورد نياز و انتظار شهر و شهرداري و به‌كارگيري آنها در حل معضلات شهري به طور كارا و اثربخش و بر مبنای آسیب شناسی رویه های گذشته در نظام پژوهش بر عهده داشته باشد، تشكيل شد.

در ابتدای این نشست، محمدرضا جوادي يگانه رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران  به نقش و جايگاه ويژه مركز مطالعات و برنامه‌ريزي شهر تهران در سياست‌گـذاري، راهبري و مـديريت فعـاليت‌هاي مطالعاتي و پژوهشي شهرداري تهران اشاره کرد.

در ادامه آسيب شناسي صورت گرفته، چهار بخش فرآيند مساله‌يابي، فرآیند انجام پژوهش، مجریان، پژوهشگران و ناظران و نظام به‌کارگیری دانش مورد واكاوي قرار گرفت.

حسين غريبي، مشاور شهردار تهران نیز پس از بیان نظرات نمایندگان قسمت‌های مختلف شهرداری، در خصوص ابعاد گوناگون نظام پژوهش در شهرداری تهران در قالب چهار پرسش اساسی چه کسی، دربارة چه موضوعی، چگونه پژوهش می‌کند، دستاوردهاي پژوهش چگونه به کارمی‌روند و چهار محور نیروي انسانی پژوهش، سیاست پژوهش، پشتیبانی پژوهش و کاربرد پژوهش، نظرات و دیده گاه های خود را مطرح کرد.

در پایان جلسه جوادی یگانه ضمن جمع بندی نکات مطرح شده، از حاضران در این هم اندیشی خواستار ارسال نظرات تکمیلی به‌صورت مکتوب شد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.