کد خبر: ۶۴۳۹۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
در پاسخ به شهر فردا مطرح شد
رئیس سازمان و برنامه و بودجه گفت: سال 97 هر چه ردیف بودجه که جنبه کمک داشته و به دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری تخصیص یابد اعمال خواهیم کرد.
محمدباقر نوبخت در پاسخ به خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با اشاره به پرداخت یارانه دولت در بخش مترو گفت: سال 97 هرچه ردیف برای دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری که جنبه کمک داشته در نظر گرفته شود تخصیص داده و اعمال خواهیم کرد. 

وی همچنین با اشاره به یارانه مترو گفت: سال آینده هزار دستگاه مترو جایگزین خواهد شد که در جریان برنامه اشتغال دولت و توسعه برنامه های درون شهری مورد توجه قرار خواهد گرفت. 

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: سال آینده با تجهیز منابع سرمایه گذاری به مبلغ 327.7 میلیارد تومان برای یک میلیون و 33 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد که رشد اقتصادی آن بدون احتساب نفت 6 درصد برآورد شده است. 

وی ادامه داد: هر چند 17 هزار و 400 میلیارد تومان از محل حامل‌های انرژی در طرح چند وجهی اشتغال تامین بودجه می‌شد اما با نظر مجلس 10 هزار میلیارد تومان از محل فروش املاک تملیکی جایگزین این مبلغ خواهد شد. 

وی در ادامه گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته سال آینده 686 هزار نفر از متقاضیان جدید فرصت های شغلی از فارغ التحصیلان دانشگاه هستند لذا باید 70 درصد مشاغل برنامه ریزی شده برای سال بعد مناسب با تحصیل کردگان باشد. 

وی همچنین در ادامه گفت: 22.4 هزار نفر از طریق حمل و نقل شهری اشتغال‌زایی خواهند داشت که با 29040 میلیارد تومان تسهیلات بانکی و 220 میلیارد تومان منابع بودجه امکان پذیر خواهد بود. 

شهرداری به کمک احیا بافت فرسوده می آید 

سخنگوی دولت همچنین در ادامه با اشاره به برنامه های خود در حوزه مسکن گفت: کمک به احیا بافت فرسوده از طریق نوسازی 100 هزار واحد مسکونی در شهرها و اشتغال 240 هزار نفر در برنامه ریزی اشتغال این سازمان قرار دارد. 

وی خاطرنشان کرد: بازسازی بافت فرسوده از طریق محله به محله و با مشارکت شهرداری صورت می گیرد و با اولویت شهرهای بزرگ به ویژه پایتخت آغاز خواهد شد. 

وی ادامه داد: در تعامل صورت گرفته با شهرداری تهران مناطقی که کمتر شامل تعریض معابر شده شناسایی گردیده و قرار است با سرمایه گذاری دولت و آورده مردم که همان ملک مسکونی باشد، شروع نوسازی محلات فرسوده به جای ساماندهی افراد در اطراف تهران آغاز شود.
 
وی تاکید کرد: در مدل نوسازی بافت فرسوده تعداد واحدهای مسکونی بیشتر از واحدهای فعلی خواهند بود و متقاضیان مسکن می توانند با 60 درصد تسهیلات دریافتی از دولت و با سود 9 درصد صاحب مسکن شوند. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک تاور کرین در یک پروژه ساختمانی واقع در جاده مخصوص خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
مهمترین  رویداد 26 دی ماه چیست؟

مهمترین رویداد 26 دی ماه چیست؟

۳۹ سال پیش در چنین روزی محمدرضا پهلوی پس از وقایع خونین ۱۷ شهریور و ۱۳ آبان ۵۷، ایران را به مقصد آسوان مصر ترک کرد.