کد خبر: ۶۴۳۸۸
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۴
هشدار نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان از خطر جدی سونامی مواد مخدر «دستمال» در جامعه هشدار داد و گفت: مسئولان خطر این ماده مخدر را جدی بگیرند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی فتحی در جمع خبرنگاران در خصوص خطر جدی مخدر جدیدی با عنوان «دستمال» اظهار کرد: آنچه که در فضای مجازی و سایت‌ها منتشر شده حکایت از نوعی مواد روانگردان جدید در گروه NPSها یا نیوسایکو اسیدها دارد که به نام «دستمال» مشهور شده است.

وی با اشاره به خطرات جدی این ماده مخدر بیان کرد: مسئولان مرتبط باید نسبت به خطرات و عوارض مخدر صنعتی NPS که این روزها نوعی از آن تحت عنوان «دستمال» خبرساز شده است، هشدار داده و اطلاع رسانی به موقع داشته باشند.

نایب رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه عمده ترکیبات این مواد صنعتی جدید ترکیبات محرکی است، تصریح کرد: اثرات این مواد نیز از اثرات محرک‌های مخدر مثل شیشه بیشتر بوده و اثرات تخریبی و توهم زایی بالاتری دارد و بدتر اینکه ترک مصرف دستمال بسیار سخت‌تر است. 

وی با بیان اینکه تغییر الگوی مصرف در دنیا بیشتر به سمت و سوی این مواد است، تأکید کرد: مردم باید در جریان قرار گیرند این مواد در قالب دستمال، قرص، اسپری و... با قیمت بسیار ارزان عرضه می‌شوند.

فتحی با اشاره به اینکه این مواد حتی با یک بار مصرف، اعتیاد ایجاد می‌کند، افزود: مردم باید اطلاع کافی در این زمینه داشته باشند تا مطلقاً از مصرف آن پرهیز شود چراکه براساس شنیده‌ها دستمال طی 6 ماه یا کمتر از یک سال فرد را از پا انداخته و معمولاً این مواد اثرات توهم زایی شدیدی دارند.

وی با بیان اینکه خطر مصرف دستمال بسیار بالاتر از بیماری ایدز است، افزود: دستگاه‌های مرتبط فرهنگی اجتماعی از جمله آموزش و پرورش، مراکز دانشگاهی، نیروی انتظامی، رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی باید با جدیت وارد شده و خطرات مصرف این مواد را به اطلاع خانواده‌ها، جوانان و نوجوانان برسانند.

نایب رئیس شورای شهر همدان ضمن برشمردن اثرات مخرب مصرف دستمال از جمله توهم‌زایی بالا اظهار کرد: آلودگی جامعه به مواد مخدر دستمال امنیت اجتماعی را فوق‌العاده پایین آورده و افسردگی در بین خانواد‌ه‌ها را افزایش می‌دهد و این هشداری برای جامعه است که باید با جدیت وارد عمل شد.

وی ضمن انتقاد از عملکرد صدا و سیما گفت: رسانه ملی باید به موقع در اطلاع‌رسانی‌ها عمل کند چراکه آسیب‌های اجتماعی از مهمترین مواردی است که نباید کوتاهی کرد.

فتحی ضمن تأکید بر جدی گرفتن خطر توزیع دستمال در جامعه افزود: خطرات مصرف دستمال باید در دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها برای دانش‌آموزان و دانشجویان بیان شود و حتی خود مواد را برای آگاهی دانش‌آموزان نشان دهند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
آخرین اخبار