کد خبر: ۶۴۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی استان همدان عنوان کرد
مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی استان همدان از شناسایی ۱۶۰ هزار هکتار اراضی مستعد اجرای آبیاری نوین در استان همدان خبرداد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ابراهیم فرامرزی موحد در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه استان همدان در زمینه اجرای آبیاری نوین رتبه نخست را در کشور دارد، گفت: ۹ هزار و ۵۰۰ هکتار طرح آبیاری نوین در استان همدان در دست اجرا است.

وی عنوان کرد: سالانه ۸ هزار و ۴۷۸ هکتار آبیاری نوین در استان همدان اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال سطح زیر پوشش آبیاری نوین در استان همدان به ۱۲ هزار هکتار می رسد، افزود: در استان همدان ۱۶۰ هزار هکتار اراضی مستعد اجرای آبیاری نوین وجود دارد که سیستم آبیاری در ۱۳۵ هزار هکتار انجام شده و تا پایان سال به ۱۴۰ هزار هکتار خواهد رسید.

مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه ۱۱۰ میلیارد تومان برای اجرای سامانه آبیاری نوین در استان همدان مصوب شده است، یادآور شد: در بخش اعتبار قنوات دو میلیارد تومان و در بخش کانال‌ها ۸۱ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال‌جاری ۱۵۰ رشته قنات در استان همدان لایروبی خواهد شد، ادامه داد: قنات‌ها عمومی هستند و وجود قنات‌ها باعث تعادل سفره‌های آب زیرزمینی می‌شود.

فرامرزی موحد با بیان اینکه از محل کمک‌های فنی و اعتباری و صندوق توسعه ملی به کشاورزان تسهیلات ارائه می‌شود تا در زمینه لایروبی و استخر قنوات وارد شوند، اضافه  کرد: ۲ هزار و ۴۰۰ رشته قنات فعال در استان همدان وجود دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.