کد خبر: ۶۴۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
در میان خیل عظیمی از کسانی که تغییرات آب و هوایی را انکار می کنند، شهرها و کشورهایی هم وجود دارند که نهایت تلاششان این است تا محیط زیست شان را با کاهش میزان انتشار کربن، جلوگیری از افزایش تولید زباله، کاهش سطح آلودگی هوا و ... پاک سازی کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در اینجا لیستی از تمیزترین شهرهای دنیا در سال 2017 معرفی شده اند:

هامبورگ: پاک ترین شهر در جهان و دوستدار محیط زیست است. مدیران این شهر اهداف بلند پروازانه ای برای خود تعیین کرده اند و قصد دارند تا سال 2050 میلادی میزان انتشار کربن را تا 80 درصد کاهش دهند. شهروندان این شهر به استفاده از حمل و نقل عمومی تشویق می شوند و بودجه های گسترده ای برای توسعه تکنولوژی تمیز در نظر گرفته شده است.

شیکاگو: یکی از تمیزترین شهرهای دنیا است و رویکرد نوآورانه ای را برای کاهش آلودگی و کاهش تولید زباله ها اتخاذ کرده است. بیش از 2 میلیون فوت مربع از پشت بام های این شهر به صورت باغ در آمده اند و یک شبکه حمل و نقل توسعه یافته در این شهر، به کاهش آلودگی هوا کمک کرده است.

کپنهاگ: شهر رنگارنگ دانمارک، به طور شگفت انگیزی با محیط زیست خود را سازگار کرده است. دولت به شدت در حفظ کیفیت آب و کاهش آلودگی هوا سرمایه گذاری کرده است. از تمام مناطق بندری این شهر بدون نگرانی از آلودگی هوا می توان برای شنا استفاده کرد.

هونولولو: این جزیره یکی از بزرگ ترین شهرهای دنیا و دارای میزان بسیار اندک آلاینده ها است. این شهر فضاهای سبز و فاضلاب های عمومی فراوانی دارد و از آنجا که یک جاذبه توریستی بزرگ است، زیبایی و نگهداری فضاهای عمومی یک اولویت مهم برای دولت تلقی می شود.

هلسینکی: در فهرست تمیزترین شهرهای دنیا قرار دارد و ساکنان آن به حفظ محیط زیست و جلوگیری از زهکشی متعهد هستند. دولت همچنین سیستم گرمایشی پیچیده و کارآمدی را طراحی کرده است که به کاهش مصرف برق کمک می کند. 

وین: بزرگ ترین شهر اتریش مقادیر زیادی سرمایه را برای طراحی و نگهداری از سیستم تخلیه زباله در نظر گرفته است و بیشتر زباله های تولید شده در این شهر بازیافت می شوند.

کوریتیبا: برزیل ممکن است یکی از پاک ترین کشورهای جهان نباشد، اما سیستم منحصر به فردی توسط شهر کوریتیبا طراحی شده و آن هم برای اطمینان از بازیافت زباله ها. مردم این شهر به مرتب سازی و تفکیک زباله برای بازیافت بهتر تشویق می شوند.

سنگاپور: یکی از پرطرفدارترین شهرهای جهان است و با وجود تعداد زیاد توریست ها توانسته است، استانداردهای خود را حفظ کند. قوانین بسیار سخت گیرانه برای شهروندان و توریست ها قابل اجرا هستند تا از پاکیزگی شهر اطمینان حاصل شود. این قوانین شامل جریمه های سنگین برای کسانی است که اقدام به آلوده کردن شهر می کنند.

لوکزامبورگ: قلب سبز اروپا نام دارد و بسیاری از قلعه های قدیمی آن به فضاهای سبز بزرگ تبدیل شده اند و به عنوان جاذبه گردشگری، در اختیار توریست ها قرار دارند.

کوب: یکی از شهرهای ژاپن است و موثرترین سیستم دفع زباله در جهان را دارد. بسیاری از زباله های تولید شده در این شهر بازیافت می شوند.

پورتلند: یکی از چند شهر ایالات متحده است که شبکه حمل و نقل وسیعی دارد و تولید و مصرف غذاهای ارگانیک در آن شهرت بالایی دارد.

تورنتو: بیش از 2 و نیم میلیون نفر جمعیت ارد اما توانسته از طریق تلاش برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، گسترش شبکه حمل و نقل عمومی و تکنولوژی ساخت و ساز سبز، نام خود را وارد لیست تمیزترین شهرهای دنیا کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.