کد خبر: ۶۴۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
در میان خیل عظیمی از کسانی که تغییرات آب و هوایی را انکار می کنند، شهرها و کشورهایی هم وجود دارند که نهایت تلاششان این است تا محیط زیست شان را با کاهش میزان انتشار کربن، جلوگیری از افزایش تولید زباله، کاهش سطح آلودگی هوا و ... پاک سازی کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در اینجا لیستی از تمیزترین شهرهای دنیا در سال 2017 معرفی شده اند:

هامبورگ: پاک ترین شهر در جهان و دوستدار محیط زیست است. مدیران این شهر اهداف بلند پروازانه ای برای خود تعیین کرده اند و قصد دارند تا سال 2050 میلادی میزان انتشار کربن را تا 80 درصد کاهش دهند. شهروندان این شهر به استفاده از حمل و نقل عمومی تشویق می شوند و بودجه های گسترده ای برای توسعه تکنولوژی تمیز در نظر گرفته شده است.

شیکاگو: یکی از تمیزترین شهرهای دنیا است و رویکرد نوآورانه ای را برای کاهش آلودگی و کاهش تولید زباله ها اتخاذ کرده است. بیش از 2 میلیون فوت مربع از پشت بام های این شهر به صورت باغ در آمده اند و یک شبکه حمل و نقل توسعه یافته در این شهر، به کاهش آلودگی هوا کمک کرده است.

کپنهاگ: شهر رنگارنگ دانمارک، به طور شگفت انگیزی با محیط زیست خود را سازگار کرده است. دولت به شدت در حفظ کیفیت آب و کاهش آلودگی هوا سرمایه گذاری کرده است. از تمام مناطق بندری این شهر بدون نگرانی از آلودگی هوا می توان برای شنا استفاده کرد.

هونولولو: این جزیره یکی از بزرگ ترین شهرهای دنیا و دارای میزان بسیار اندک آلاینده ها است. این شهر فضاهای سبز و فاضلاب های عمومی فراوانی دارد و از آنجا که یک جاذبه توریستی بزرگ است، زیبایی و نگهداری فضاهای عمومی یک اولویت مهم برای دولت تلقی می شود.

هلسینکی: در فهرست تمیزترین شهرهای دنیا قرار دارد و ساکنان آن به حفظ محیط زیست و جلوگیری از زهکشی متعهد هستند. دولت همچنین سیستم گرمایشی پیچیده و کارآمدی را طراحی کرده است که به کاهش مصرف برق کمک می کند. 

وین: بزرگ ترین شهر اتریش مقادیر زیادی سرمایه را برای طراحی و نگهداری از سیستم تخلیه زباله در نظر گرفته است و بیشتر زباله های تولید شده در این شهر بازیافت می شوند.

کوریتیبا: برزیل ممکن است یکی از پاک ترین کشورهای جهان نباشد، اما سیستم منحصر به فردی توسط شهر کوریتیبا طراحی شده و آن هم برای اطمینان از بازیافت زباله ها. مردم این شهر به مرتب سازی و تفکیک زباله برای بازیافت بهتر تشویق می شوند.

سنگاپور: یکی از پرطرفدارترین شهرهای جهان است و با وجود تعداد زیاد توریست ها توانسته است، استانداردهای خود را حفظ کند. قوانین بسیار سخت گیرانه برای شهروندان و توریست ها قابل اجرا هستند تا از پاکیزگی شهر اطمینان حاصل شود. این قوانین شامل جریمه های سنگین برای کسانی است که اقدام به آلوده کردن شهر می کنند.

لوکزامبورگ: قلب سبز اروپا نام دارد و بسیاری از قلعه های قدیمی آن به فضاهای سبز بزرگ تبدیل شده اند و به عنوان جاذبه گردشگری، در اختیار توریست ها قرار دارند.

کوب: یکی از شهرهای ژاپن است و موثرترین سیستم دفع زباله در جهان را دارد. بسیاری از زباله های تولید شده در این شهر بازیافت می شوند.

پورتلند: یکی از چند شهر ایالات متحده است که شبکه حمل و نقل وسیعی دارد و تولید و مصرف غذاهای ارگانیک در آن شهرت بالایی دارد.

تورنتو: بیش از 2 و نیم میلیون نفر جمعیت ارد اما توانسته از طریق تلاش برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، گسترش شبکه حمل و نقل عمومی و تکنولوژی ساخت و ساز سبز، نام خود را وارد لیست تمیزترین شهرهای دنیا کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها

"تهران، شهر دوستدار کودک" از رویا تا واقعیت!

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: از سال 86 شهرداری تهران برای اجرای برنامه شهر دوستدار پایتخت اعلام آمادگی کرده و اکنون با تشکیل کمیته شهر دوستدار کودک و اختصاص چند ردیف بودجه تلاش می شود ضمن اضافه کردن رنگها ،ایمن سازی شهر و زمینه مداخله کودکان در امور شهر صورت گیرد.
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.