کد خبر: ۶۴۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
استان سیستان و بلوچستان بالاخره پس از مدت ها انتظار امروز در اولین روزهای زمستان بارش برف و باران را تجربه کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، استان سیستان و بلوچستان بالاخره پس از مدت ها انتظار در اولین روزهای فصل زمستان بارش برف و باران را تجربه کرد، این بارش باران که در زاهدان، خاش، کورین، نوک آباد و نصرت آباد گزارش شده آغازگر بارش های زمستانی در این استان بود.

هرچند، این بارش تاکنون بسیار اندک و پراکنده بوده است، اما مردم مرزدار سیستان و بلوچستان خصوصا کشاورزان از بارش این نعمت الهی بسیار خوشحال هستند خصوصا اینکه در برخی از نقاط مرتفع استان این بارش به شکل بارش پراکنده برف گزارش شده است.

بر طبق سازمان هواشناسی آخرین بارانی که در زاهدان گزارش شده مربوط به ۲۹ اردیبهشت ۹۶ به میزان ۰.۳ میلی متر بوده که همین فاصله زمانی موجب شده تا بر میزان خوشحالی مردم این منطقه افزوده شود.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: براساس تحلیل آخرین نقشه های همدیدی و آینده نگری هواشناسی آسمان استان سیستان و بلوچستان در حال حاضر نیمه ابری تا تمام ابری است.

علی ملاشاهی با اشاره به اینکه از صبح امروز تاکنون حدود ۷ دهم میلیمتر بارش باران در زاهدان گزارش شده است، افزود: با نفوذ توده هوای سرد به سیستان و بلوچستان تا صبح سه شنبه در شمال استان وزش بادشدید همراه با گردوخاک ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه سرعت وزش باد دیشب در زابل به حدود ۶۵ کیلومتر برساعت رسید، ادامه داد: بنابر پیش بینی ها طی این مدت سرعت متوسط باد در برخی شهرهای منطقه سیستان به حدود ۶۰ تا ۸۰ کیلومتر برساعت نیز می رسد.

وی خاطر نشان کرد: این وزش باد شدید علاوه بر افزایش ریزگردها و گرد و خاک در این مناطق موجب کاهش کیفیت هوا و کاهش دما نیز می شود.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه دمای هوا تا روز پنج شنبه در اکثر نقاط استان حدود ۶ تا ۱۰ درجه کاهش می یابد، ادامه داد: این کاهش دما موجب تشدید یخبندان شبانه در نواحی مرکزی و مناطق سردسیر استان می شود.

گفتنی است، بر اساس آخرین اطلاعات ایستگاه‌های باران‌سنجی شرکت مدیریت منابع آب ایران، سیستان و بلوچستان با دریافت ۱۶.۹ دهم میلی متر بارش از ابتدای سال ۹۶ تا پایان آذرماه با کاهش ۶۴.۸ دهم درصدی نسبت به بلند مدت در رتبه دوم کم بارش ترین استان های کشور قرار گرفته است.

از همین رو باید منتظر ماند و دید، در سال آبی جاری در نهایت چه میزان بارش سهم استان سیستان و بلوچستان خواهد بود زیرا بر اساس ارزیابی های صورت گرفته روند کاهش بارندگی ها در این استان تاپایان سال ادامه خواهد داشت به طوری که میزان بارش ها در سه فصل آخر سال کمتر از حد نرمال است و با توجه به کاهش بارندگی های در استان ضروری است تا دستگاه‌های ذیربط تمهیدات لازم را برای تامین آب کشاورزی و آشامیدنی مدنظر داشته باشند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.