کد خبر: ۶۴۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان:
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان گفت: ۹۴۳ روستا در استان همدان دارای نقشه ثبتی هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسن ظفری در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه ۹۴۳ روستا در استان همدان دارای نقشه ثبتی هستند، گفت: ۴.۳ درصد از اسناد روستایی صادر شده در کشور به استان همدان اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه ۷۵ درصد جمعیت روستایی استان همدان از برنامه بهسازی و ساماندهی فضا و کالبد برخوردار شده اند، عنوان کرد: تاکنون ۱۰۱ هزار فقره سهمیه مسکن روستایی در استان همدان اخذ  و ۹۰ هزار فقره منجر به عقد قرارداد با نظام بانکی شده و صاحبان ۸۸ هزار واحد موفق به اخذ پایان کار از تسهیلات بهسازی و بازسازی شده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان با بیان اینکه شاخص بهسازی و بازسازی واحدها در کشور ۴۰ درصد و در همدان۵۰ درصد است، یادآور شد:  در سال جاری دو هزار و ۱۷ فقره واحد مسکن روستایی ساخته شده که در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

ظفری اعتبار این طرح را ۹۹۰ میلیارد تومان دانست و افزود: در سال جاری ۳۶۶ هزار متر مربع بنا احداث و با احتساب آورده متقاضیان ۹۶ میلیارد تومان برای ساخت مسکن روستایی در سال جاری هزینه شده است.

وی با بیان اینکه ۵۱۹ واحد از سطح روستاهای استان که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند و با استفاده از تسهیلات بهسازی مسکن روستایی مبادرت به ساخت کرده و نتوانسته اند واحد خود را تکمیل کنند مورد حمایت بنیاد مسکن قرار گرفته اند، یادآور شد: ۲۸۵ واحد استان کمک بلاعوض تا سقف ۸ میلیون دریافت کرده اند که در مجموع اعتبار تخصیص یافته از منابع حساب ۱۰۰ به بیش از یک میلیارد و ۴۵ میلیون تومان می رسد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معاون سابق سازمان محیط زیست گفت : اتاق فکری متشکل از اساتید دانشگاه برای رسیدن به پوشش گیاهی همگن با خشکسالی در پایتخت تشکیل شده که تغییر پوشش گیاهی به تدریج و به سمت بلوط و زالزالک ،خزه و "یوکا"،"پمپاسگراس" را جایگزین فضای سبز موجود خواهد کرد.
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.