کد خبر: ۶۴۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸
رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان:
رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان بابیان اینکه توجه به گردشگری، توسعه پایدار را به همراه دارد، گفت: این اتاق در احیا بافت تاریخی شهرهای استان مشارکت می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی‌اصغر جمعه‌ای بعدازظهر دوشنبه در دهمین نشست کمیسیون توسعه گردشگری استان سمنان به میزبانی اتاق بازرگانی استان بابیان اینکه ارائه خدمات مناسب با بافت روستایی در جلب گردشگر و تحقق تبدیل استان از معبر به مقصد مؤثر است، ابراز داشت: اتاق بازرگانی سمنان در احیا بافت تاریخی شهرهای استان مشارکت می‌کند.

وی بابیان اینکه دستگاه‌های اجرایی استان سمنان در راستای رفع موانع اداری موجود برای سرمایه‌گذاران به‌منظور توسعه صنعت گردشگری باید تلاش کنند، افزود: با توجه به کمبود منابع آبی بهترین گزینه برای کسب درآمد توجه به بومگردی است لذا به‌منظور زیباسازی بافت روستایی همه ظرفیت‌ها باید به کار گرفته شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه گردشگران به دنبال جاذبه‌های طبیعی و روستایی هستند، ابراز داشت: بافت کاه‌گلی، کوچه‌های سنگفرش و استفاده از صنایع‌دستی هر روستا می‌تواند چشم هر گردشگر را به خود جلب کند بنابراین توجه به زیرساخت‌ها برای توسعه صنعت گردشگری یک ضرورت است.

جمعه‌ای بابیان اینکه زیرساخت‌های گردشگری در استان سمنان باید تقویت شود، تصریح کرد: خوشبختانه در استانی زندگی می‌کنیم که ازنظر اقلیم و تنوع آب و هوایی در بین سایر استان‌ها سرآمد است لذا باید بتوانیم از ظرفیت‌های خدادادی برای کسب درآمد استفاده کنیم.

وی افزود: برای افزایش اشتغال و رسیدن به توسعه پایدار معرفی ظرفیت‌های سمنان و سامان‌دهی تورهای گردشگری می‌تواند به افزایش بهره‌برداری و رونق اقتصادی استان کمک کند بنابراین برای تحقق این اهداف باید دستگاه‌های ذی‌ربط با یخش خصوصی همکاری بیشتری را داشته باشند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

در حالی افزایش قیمت دلار دوباره آغاز شد که علت صعود قیمت به اعتقاد کارشناسان بازار ارز کم شدن عرضه و عدم ورود بانک مرکزی اعلام شده است.
شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

نماینده سه دوره مجلس گفت: نمایندگان مجلس امیدوارند با کوچک شدن جامعه یارانه بگیر ،سرمایه گذاری در فضای کسب و کار با نظارت مجلس افزایش یابد.