کد خبر: ۶۴۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸
رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان:
رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان بابیان اینکه توجه به گردشگری، توسعه پایدار را به همراه دارد، گفت: این اتاق در احیا بافت تاریخی شهرهای استان مشارکت می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی‌اصغر جمعه‌ای بعدازظهر دوشنبه در دهمین نشست کمیسیون توسعه گردشگری استان سمنان به میزبانی اتاق بازرگانی استان بابیان اینکه ارائه خدمات مناسب با بافت روستایی در جلب گردشگر و تحقق تبدیل استان از معبر به مقصد مؤثر است، ابراز داشت: اتاق بازرگانی سمنان در احیا بافت تاریخی شهرهای استان مشارکت می‌کند.

وی بابیان اینکه دستگاه‌های اجرایی استان سمنان در راستای رفع موانع اداری موجود برای سرمایه‌گذاران به‌منظور توسعه صنعت گردشگری باید تلاش کنند، افزود: با توجه به کمبود منابع آبی بهترین گزینه برای کسب درآمد توجه به بومگردی است لذا به‌منظور زیباسازی بافت روستایی همه ظرفیت‌ها باید به کار گرفته شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه گردشگران به دنبال جاذبه‌های طبیعی و روستایی هستند، ابراز داشت: بافت کاه‌گلی، کوچه‌های سنگفرش و استفاده از صنایع‌دستی هر روستا می‌تواند چشم هر گردشگر را به خود جلب کند بنابراین توجه به زیرساخت‌ها برای توسعه صنعت گردشگری یک ضرورت است.

جمعه‌ای بابیان اینکه زیرساخت‌های گردشگری در استان سمنان باید تقویت شود، تصریح کرد: خوشبختانه در استانی زندگی می‌کنیم که ازنظر اقلیم و تنوع آب و هوایی در بین سایر استان‌ها سرآمد است لذا باید بتوانیم از ظرفیت‌های خدادادی برای کسب درآمد استفاده کنیم.

وی افزود: برای افزایش اشتغال و رسیدن به توسعه پایدار معرفی ظرفیت‌های سمنان و سامان‌دهی تورهای گردشگری می‌تواند به افزایش بهره‌برداری و رونق اقتصادی استان کمک کند بنابراین برای تحقق این اهداف باید دستگاه‌های ذی‌ربط با یخش خصوصی همکاری بیشتری را داشته باشند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کاهش ۲۳۰ هزار تومانی قیمت سکه+ جدول

کاهش ۲۳۰ هزار تومانی قیمت سکه+ جدول

سکه طرح جدید امروز در بازار تهران با 230 هزار تومان کاهش، 4 میلیون و 771 هزار تومان و دلار با نزول 931 تومانی،16 هزار و 91 تومان فروخته شد.
پیامد آغاز جنگ تجاری آمریکا و چین برای ایران چیست؟

پیامد آغاز جنگ تجاری آمریکا و چین برای ایران چیست؟

شروع جنگ تجاری آمریکا و چین با اعمال تعرفه علیه کالاهای دو کشور در حالی از روز گذشته اجرایی شد که تبعاتی بر اقتصاد دنیا و ایران بجا خواهد گذاشت.