کد خبر: ۶۴۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۱
رئیس اداره اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی خبر داد
رئیس اداره امور اصناف و تشکل‌های صنفی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: در 9 ماهه ابتدایی سال جاری 1577 فقره پروانه کسب فعالیت در استان صادر شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مظفر آریان‌فر اظهار کرد: در 9 ماهه ابتدایی سال جاری 1577 فقره پروانه کسب فعالیت در استان صادر شده است.

وی افزود: صدور این تعداد پروانه در راستای اجرای قانون نظام صنفی و آیین‌نامه‌های اجرایی اخذ مجوز کسب و کار بوده که بیشترین صدور مربوط به شهرهای بیرجند و قائن و در رسته‌های توزیعی بوده است.

رئیس اداره اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی ادامه داد: تعداد کل واحدهای صنفی دارای پروانه کسب استان 29 هزار و 853 واحد می‌باشد که از این تعداد، پروانه کسب 3547 واحد به دلایلی نظیر جابه‌جایی واحد صنفی یا پایان تاریخ اعتبار منقضی گردیده که در صورت عدم اقدام و پیگیری لازم توسط صاحب پروانه، اتحادیه‌های صنفی نسبت به اعمال قانون اقدام خواهند نمود.

آریان‌فر افزود: بر اساس آمار سامانه ثبت اطلاعات واحدهای صنفی، درحال حاضر بیش از 75 هزار نفر در حوزه اصناف استان مشغول به‌کار می‌باشند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

یک زلزله‌شناس با بررسی زمین‌لرزه‌های ۱۰ سال اخیر اطراف تهران اعلام کرد: مانیتورینگ خردلرزه‌ها در دو سمت شرق و غرب پایتخت می‌تواند اطلاعات موثر -پیش‌نشانگر‌- درباره رفتار گسل‌های اصلی ارائه کند.
قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

این مکان یکی از کهن‌ترین گورستان‌های تاریخی ایران است و مدفن تعدادی از عرفا، فضلا و اندیشمندان ادوار تاریخی کشور از قرون اولیه اسلام تا عصر حاضر را در خود جا داده است.