کد خبر: ۶۴۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
طی هفته گذشته
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در طی هفته گذشته ۳۷ فقره تصادف در معابر درون شهری استان وقوع یافته که ۳۶ مورد آن جرحی بوده است، گفت: این تصادفات منجر به مجروح شدن ۴۰ نفر شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگاران در بیرجند اظهار داشت: متأسفانه هر روز شاهد حوادثی از نوع تصادفات هستیم که دلیل اصلی آن‌ها عدم فرهنگ‌سازی صحیح رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است.

وی با بیان اینکه در طی هفته گذشته ۳۷ فقره تصادف در معابر درون‌شهری استان وقوع یافته است، تصریح کرد: از این تعداد ۳۶ فقره تصادف جرحی و یک فقره تصادف خسارتی بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: بر اثر تصادفات جرحی رخ داده در معابر درون شهری استان طی هفته گذشته ۴۰ نفر مجروح شدند.

رضایی به مهم‌ترین علل تصادفات درون‌شهری هفته گذشته در خراسان‌جنوبی اشاره کرد و افزود: عدم رعایت حق تقدم با ۴۴ درصد، تجاوز از سرعت مقرره با ۱۱ درصد، عدم توجه به جلو و تغییر مسیر ناگهانی هر کدام ۶ درصد از مهم‌ترین این علل بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات درون شهری هفته گذشته در استان طی بازه زمانی ۱۲ الی ۱۴ و ۲۰ الی ۲۲ هر کدام به میزان ۱۷ درصد رخ داده است، گفت: همچنین در این مدت بیشترین سن مجروحان که ۵۰ درصد آن‌ها را به خود اختصاص می‌دهد مربوط به رده سنی ۱۵ تا ۲۵ سال بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی یادآور شد: در تصادفات درون‌شهری هفته گذشته استان ۵۳ درصد مجروحان را موتورسواران و ۱۵ درصد را عابرین پیاده تشکیل می‌دهند.

رضایی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشترین تعداد مجروحان در تصادفات درون‌شهری استان را موتورسواران تشکیل می‌دهند باید در این راستا به ویژه از سمت خانواده‌ها توصیه‌های لازم و رعایت نکات ایمنی و قوانین و مقررات توسط موتورسواران صورت گیرد.

وی از اعمال قانون ۴ هزار و ۹۰۸ فقره تخلف در معابر درون‌شهری استان توسط مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی در طی هفته گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد ۵۰۰ فقره تخلف حادثه‌ساز بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین در طی هفته گذشته ۳۱ دستگاه خودرو و ۱۵۵ دستگاه موتورسیکلت دارای تخلفات راهنمایی و رانندگی توسط مأموران پلیس راهور استان توقیف شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رقابت های ورزشی کشورهای مشترک المنافع/ تصاویر

رقابت های ورزشی کشورهای مشترک المنافع/ تصاویر

رقابت های ورزشی کشورهای مشترک المنافع در رشته های مختلف در شهر گلد کوست استرالیا در حال برگزاری است.
اثرات تک‌تازی‌های نرخ ارز در بازار مسکن؛ گرانی در کمین بازار اجاره در تابستان

اثرات تک‌تازی‌های نرخ ارز در بازار مسکن؛ گرانی در کمین بازار اجاره در تابستان

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: نوسانات نرخ ارز با رشد حبابی قیمت اوراق تسهیلات مسکن، مصالح و ملزومات ساختمانی خودنمایی کرد اما نگران کننده تر از آن احتمال گرانی بی ضابطه اجاره بها در تابستان امسال است که باید برای آن چاره اندیشی کرد.