کد خبر: ۶۴۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
طی هفته گذشته
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در طی هفته گذشته ۳۷ فقره تصادف در معابر درون شهری استان وقوع یافته که ۳۶ مورد آن جرحی بوده است، گفت: این تصادفات منجر به مجروح شدن ۴۰ نفر شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگاران در بیرجند اظهار داشت: متأسفانه هر روز شاهد حوادثی از نوع تصادفات هستیم که دلیل اصلی آن‌ها عدم فرهنگ‌سازی صحیح رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است.

وی با بیان اینکه در طی هفته گذشته ۳۷ فقره تصادف در معابر درون‌شهری استان وقوع یافته است، تصریح کرد: از این تعداد ۳۶ فقره تصادف جرحی و یک فقره تصادف خسارتی بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: بر اثر تصادفات جرحی رخ داده در معابر درون شهری استان طی هفته گذشته ۴۰ نفر مجروح شدند.

رضایی به مهم‌ترین علل تصادفات درون‌شهری هفته گذشته در خراسان‌جنوبی اشاره کرد و افزود: عدم رعایت حق تقدم با ۴۴ درصد، تجاوز از سرعت مقرره با ۱۱ درصد، عدم توجه به جلو و تغییر مسیر ناگهانی هر کدام ۶ درصد از مهم‌ترین این علل بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات درون شهری هفته گذشته در استان طی بازه زمانی ۱۲ الی ۱۴ و ۲۰ الی ۲۲ هر کدام به میزان ۱۷ درصد رخ داده است، گفت: همچنین در این مدت بیشترین سن مجروحان که ۵۰ درصد آن‌ها را به خود اختصاص می‌دهد مربوط به رده سنی ۱۵ تا ۲۵ سال بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی یادآور شد: در تصادفات درون‌شهری هفته گذشته استان ۵۳ درصد مجروحان را موتورسواران و ۱۵ درصد را عابرین پیاده تشکیل می‌دهند.

رضایی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشترین تعداد مجروحان در تصادفات درون‌شهری استان را موتورسواران تشکیل می‌دهند باید در این راستا به ویژه از سمت خانواده‌ها توصیه‌های لازم و رعایت نکات ایمنی و قوانین و مقررات توسط موتورسواران صورت گیرد.

وی از اعمال قانون ۴ هزار و ۹۰۸ فقره تخلف در معابر درون‌شهری استان توسط مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی در طی هفته گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد ۵۰۰ فقره تخلف حادثه‌ساز بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین در طی هفته گذشته ۳۱ دستگاه خودرو و ۱۵۵ دستگاه موتورسیکلت دارای تخلفات راهنمایی و رانندگی توسط مأموران پلیس راهور استان توقیف شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.