کد خبر: ۶۴۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
طی هفته گذشته
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در طی هفته گذشته ۳۷ فقره تصادف در معابر درون شهری استان وقوع یافته که ۳۶ مورد آن جرحی بوده است، گفت: این تصادفات منجر به مجروح شدن ۴۰ نفر شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگاران در بیرجند اظهار داشت: متأسفانه هر روز شاهد حوادثی از نوع تصادفات هستیم که دلیل اصلی آن‌ها عدم فرهنگ‌سازی صحیح رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است.

وی با بیان اینکه در طی هفته گذشته ۳۷ فقره تصادف در معابر درون‌شهری استان وقوع یافته است، تصریح کرد: از این تعداد ۳۶ فقره تصادف جرحی و یک فقره تصادف خسارتی بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: بر اثر تصادفات جرحی رخ داده در معابر درون شهری استان طی هفته گذشته ۴۰ نفر مجروح شدند.

رضایی به مهم‌ترین علل تصادفات درون‌شهری هفته گذشته در خراسان‌جنوبی اشاره کرد و افزود: عدم رعایت حق تقدم با ۴۴ درصد، تجاوز از سرعت مقرره با ۱۱ درصد، عدم توجه به جلو و تغییر مسیر ناگهانی هر کدام ۶ درصد از مهم‌ترین این علل بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات درون شهری هفته گذشته در استان طی بازه زمانی ۱۲ الی ۱۴ و ۲۰ الی ۲۲ هر کدام به میزان ۱۷ درصد رخ داده است، گفت: همچنین در این مدت بیشترین سن مجروحان که ۵۰ درصد آن‌ها را به خود اختصاص می‌دهد مربوط به رده سنی ۱۵ تا ۲۵ سال بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی یادآور شد: در تصادفات درون‌شهری هفته گذشته استان ۵۳ درصد مجروحان را موتورسواران و ۱۵ درصد را عابرین پیاده تشکیل می‌دهند.

رضایی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشترین تعداد مجروحان در تصادفات درون‌شهری استان را موتورسواران تشکیل می‌دهند باید در این راستا به ویژه از سمت خانواده‌ها توصیه‌های لازم و رعایت نکات ایمنی و قوانین و مقررات توسط موتورسواران صورت گیرد.

وی از اعمال قانون ۴ هزار و ۹۰۸ فقره تخلف در معابر درون‌شهری استان توسط مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی در طی هفته گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد ۵۰۰ فقره تخلف حادثه‌ساز بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین در طی هفته گذشته ۳۱ دستگاه خودرو و ۱۵۵ دستگاه موتورسیکلت دارای تخلفات راهنمایی و رانندگی توسط مأموران پلیس راهور استان توقیف شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

یک زلزله‌شناس با بررسی زمین‌لرزه‌های ۱۰ سال اخیر اطراف تهران اعلام کرد: مانیتورینگ خردلرزه‌ها در دو سمت شرق و غرب پایتخت می‌تواند اطلاعات موثر -پیش‌نشانگر‌- درباره رفتار گسل‌های اصلی ارائه کند.
قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

این مکان یکی از کهن‌ترین گورستان‌های تاریخی ایران است و مدفن تعدادی از عرفا، فضلا و اندیشمندان ادوار تاریخی کشور از قرون اولیه اسلام تا عصر حاضر را در خود جا داده است.