کد خبر: ۶۴۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۱
مدیر امور آب و فاضلاب شهری بیرجند خبر داد
مدیر امور آب و فاضلاب شهری بیرجند با اشاره به اینکه هدررفت آب شهر بیرجند در مجموع ۳۵ درصد در سال گذشته بوده است، گفت: برای بازسازی و اصلاح ۱۴۰ کیلومتر از شبکه فرسوده آب شرب بیرجند حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدعلی هاشم‌آبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بیرجند اظهارداشت: در بیرجند طول شبکه توزیع آب شرب ۶۰۰ کیلومتر است.

وی با بیان اینکه شهر بیرجند از نخستین شهرهای ایران بوده که دارای شبکه آب شرب است، تصریح کرد: این موضوع علاوه بر اینکه یک مزیت محسوب می‌شود سبب شده قدمت شبکه آب این شهر زیاد و در نتیجه فرسودگی‌های شبکه‌ای توزیع آب شهر بیرجند وجود داشته باشد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری بیرجند یادآور شد: براساس اطلاعات مصوبی که مشاور تحویل امور آب و فاضلاب شهری بیرجند داده ۱۴۰ کیلومتر از شبکه توزیع آب شرب شهر بیرجند فرسوده بوده و نیاز به اصلاح دارد که ناشی از قدمت شبکه‌ها و دیگر موارد بوده است.

هاشم‌آبادی ادامه داد: امیداست بتوانیم با جذب اعتبارات و برنامه‌ریزی این شبکه‌ها را اصلاح و بازسازی کنیم که در کاهش هدررفت آب و مدیریت تقاضا تأثیر بسزایی می‌گذارد.

وی با اشاره به اینکه هدررفت آب شهر بیرجند در مجموع ۳۵ درصد در سال گذشته بوده است، افزود: هدررفت آب شامل دو آیتم بوده یکی هدررفت فیزیکی آب ناشی از نشت واقعی شبکه‌ها و بخشی مربوط به خطاهای اندازه‌گیری بوده که میزان هدررفت واقعی آب در شهر بیرجند حدود ۲۶ درصد است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری بیرجند اضافه کرد: با اقداماتی که در سال جاری انجام گرفته خوشبختانه هدررفت آب در بیرجند روند کاهشی داشته به طوری که در هشت ماهه امسال به ۳۴.۵ درصد رسیده و حدود یک درصد کاهش هدررفت داشته‌ایم.

هاشم‌آبادی با بیان اینکه بحث کاهش هدررفت و اصلاح شبکه‌های آب هزینه‌های سنگینی دارد، تصریح کرد: کاهش یک درصدی هدررفت آب بیرجند نشان از اقدامات خوبی بوده که در این حوزه صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در شمال شهر نشت آب به دلیل بافت شنی خاک بر روی زمین قابل رؤیت نبوده که در همین راستا طرح نشت‌یابی اجرا شده است، افزود: با توجه به محدودیت اعتباری با کارهای کم هزینه‌تر و اجرای نشت‌یابی و بازنگری انشعابات و مدیریت فشار شبکه سعی در کاهش هدررفت آب بیرجند داریم.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: برای بازسازی و اصلاح ۱۴۰ کیلومتر از شبکه فرسوده آب شرب بیرجند حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که امیداست در سال‌های آینده برای جلوگیری از هدررفت آب تخصیص یابد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

یک زلزله‌شناس با بررسی زمین‌لرزه‌های ۱۰ سال اخیر اطراف تهران اعلام کرد: مانیتورینگ خردلرزه‌ها در دو سمت شرق و غرب پایتخت می‌تواند اطلاعات موثر -پیش‌نشانگر‌- درباره رفتار گسل‌های اصلی ارائه کند.
قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

این مکان یکی از کهن‌ترین گورستان‌های تاریخی ایران است و مدفن تعدادی از عرفا، فضلا و اندیشمندان ادوار تاریخی کشور از قرون اولیه اسلام تا عصر حاضر را در خود جا داده است.