کد خبر: ۶۴۲۱۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲
استاندار چهارمحال و بختیاری:
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: سازمان نظام مهندسی استان ظرفیت‌های اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری را شناسایی و طرح توجیهی و اقتصادی برای آن‌ها تعریف کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اقبال عباسی در نشست با اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با بیان اینکه می‌توان از طریق شناسایی ظرفیت‌های اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری شهرستان‌های استان و با توجه به چشم انداز 20 ساله طرح توجیهی اقتصادی تعریف و اجرا کرد، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی ساختمان می‌تواند به عنوان مجموعه‌ای متشکل از افراد متخصص و کارآمد در اجرای طرح‌های سرمایه گذاری، اقتصادی، توسعه‌ای و عمرانی استان وارد عمل شود.

وی با اشاره به اهمیت تبیین خدمات و اطلاع رسانی اقدامات سازمان نظام مهندسی ساختمان از طریق رسانه‌های گروهی افزود: مهندسان باید در کنار توجه به ساخت و ساز، نقشه راه مشخصی از نظر  کارشناسی و اصولی برای توسعه شاخص‌های مختلف توسعه‌ای به مردم و مسئولان ارائه نمایند.

استاندار چهارمحال و بختیاری ترویج تفکر توسعه‌ای و مدیریتی را عاملی برای سرعت بخشی به روند توسعه‌ای بخش‌های مختلف عنوان و بیان کرد: یکی از راه‌های دستیابی به این موضوع  استفاده از نیروهای متخصص و توانمند است.

عباسی به مرز ورودی و خروجی نامناسب استان اشاره کرد و گفت: شهرداری شهرکرد باید در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به طراحی و اجرای ورودی و خروجی مناسب برای مرکز استان اقدام کند ضمن اینکه نظام مهندسی ساختمان استان نیز باید با توجه به تخصص و توان علمی خود در طراحی و اجرای ورودی شهرهای استان ایفای نقش کند.

اردشیر بنایی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان چهارمحال و بختیاری در نشست با استاندار اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی برای ارائه  خدمات فنی و مهندسی در نقاط مختلف شهری و روستایی استان هیچگونه محدودیتی ندارد.

وی به خدمات این سازمان در 20 سال گذشته اشاره کرد و افزود: خدمات سازمان نظام مهندسی در 20 سال گذشته باعث ارتقای کمی و کیفی روند ساختمان سازی و رعایت اصول فنی و مهندسی در استان شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان چهارمحال و بختیاری بهره مندی و استفاده از نیروی انسانی توانمند و متخصص را یکی از مهم‌ترین خواسته‌های جامعه مهندسی استان برشمرد و تصریح کرد: نظام مهندسی ساختمان آمادگی کامل برای سرمایه گذاری، مشارکت و اجرای طرح های مختلف دارای توجیه اقتصادی را دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معاون سابق سازمان محیط زیست گفت : اتاق فکری متشکل از اساتید دانشگاه برای رسیدن به پوشش گیاهی همگن با خشکسالی در پایتخت تشکیل شده که تغییر پوشش گیاهی به تدریج و به سمت بلوط و زالزالک ،خزه و "یوکا"،"پمپاسگراس" را جایگزین فضای سبز موجود خواهد کرد.
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.