کد خبر: ۶۴۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: با اختصاص یک زمین ۱۳ هکتاری بزودی سایت موقت مرز رازی خوی آماده بهره برداری می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عبدالحسین علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارومیه، با تشریح آخرین وضعیت مرز رازی خوی اظهار داشت: طرح جامع پایانه مرزی رازی خوی یکی از مهمترین پروژه های در دست اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی است.

وی تصریح کرد: فاز نخست طرح جامع پایانه مرزی رازی خوی با مبلغ 8 میلیارد تومان در تابستان امسال به بهره برداری رسید که شامل ساماندهی رودخانه قطور و احداث پل بر روی آن و محوطه سازی هم می‌شود.

وی تصریح کرد: اسناد فاز دوم طرح جامع پایانه مرزی رازی خوی در دست تهیه است و  به زودی پیمانکار آن مشخص می‌شود.

علی اکبری گفت: اعتبار اولیه پیش بینی شده برای طرح جامع پایانه مرزی رازی خوی حدود 35 میلیارد تومان اعتبار است که اوایل سال 97شروع می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: با توجه به مشکلاتی که در مرز رازی وجود دارد و با توجه به استقبالی که مسافرین از این مرز می‌کنند در ابتدای دهه 90 برای پیش‌بینی تردد سالیانه 200 هزار نفر یک سایت موقتی در آن احداث شد.

علی اکبری اظهار داشت: اما در شش ماهه اول امسال تعداد تردد مسافر از این مرز به 500 هزار نفر رسیده است بنابراین  برای حل مشکلات مردم، یک زمین 13 هکتاری در اختیار سازمان قرار داده شد و اعتبار حدود یک میلیارد تومانی برای تکمیل سایت موقت اختصاص یافته است که بزودی به اتمام می‌رسد.

وی گفت: سال 95 با هزینه بالغ بر 35 میلیارد تومان پایانه مرزی پلدشت در شمال آذربایجان غربی افتتاح شد که یکی از تکمیل ترین پایانه‌های مرزی کشور است و از همان سال احداث فاز دوم محوطه سازی پایانه مرزی بازرگان نیز شروع شده که اعتبار افزون بر 15 میلیارد تومان را صرف خود خواهد کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

در حالی افزایش قیمت دلار دوباره آغاز شد که علت صعود قیمت به اعتقاد کارشناسان بازار ارز کم شدن عرضه و عدم ورود بانک مرکزی اعلام شده است.
شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

نماینده سه دوره مجلس گفت: نمایندگان مجلس امیدوارند با کوچک شدن جامعه یارانه بگیر ،سرمایه گذاری در فضای کسب و کار با نظارت مجلس افزایش یابد.