کد خبر: ۶۴۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: با اختصاص یک زمین ۱۳ هکتاری بزودی سایت موقت مرز رازی خوی آماده بهره برداری می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عبدالحسین علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارومیه، با تشریح آخرین وضعیت مرز رازی خوی اظهار داشت: طرح جامع پایانه مرزی رازی خوی یکی از مهمترین پروژه های در دست اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی است.

وی تصریح کرد: فاز نخست طرح جامع پایانه مرزی رازی خوی با مبلغ 8 میلیارد تومان در تابستان امسال به بهره برداری رسید که شامل ساماندهی رودخانه قطور و احداث پل بر روی آن و محوطه سازی هم می‌شود.

وی تصریح کرد: اسناد فاز دوم طرح جامع پایانه مرزی رازی خوی در دست تهیه است و  به زودی پیمانکار آن مشخص می‌شود.

علی اکبری گفت: اعتبار اولیه پیش بینی شده برای طرح جامع پایانه مرزی رازی خوی حدود 35 میلیارد تومان اعتبار است که اوایل سال 97شروع می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: با توجه به مشکلاتی که در مرز رازی وجود دارد و با توجه به استقبالی که مسافرین از این مرز می‌کنند در ابتدای دهه 90 برای پیش‌بینی تردد سالیانه 200 هزار نفر یک سایت موقتی در آن احداث شد.

علی اکبری اظهار داشت: اما در شش ماهه اول امسال تعداد تردد مسافر از این مرز به 500 هزار نفر رسیده است بنابراین  برای حل مشکلات مردم، یک زمین 13 هکتاری در اختیار سازمان قرار داده شد و اعتبار حدود یک میلیارد تومانی برای تکمیل سایت موقت اختصاص یافته است که بزودی به اتمام می‌رسد.

وی گفت: سال 95 با هزینه بالغ بر 35 میلیارد تومان پایانه مرزی پلدشت در شمال آذربایجان غربی افتتاح شد که یکی از تکمیل ترین پایانه‌های مرزی کشور است و از همان سال احداث فاز دوم محوطه سازی پایانه مرزی بازرگان نیز شروع شده که اعتبار افزون بر 15 میلیارد تومان را صرف خود خواهد کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اثرات تک‌تازی‌های نرخ ارز در بازار مسکن؛ گرانی در کمین بازار اجاره در تابستان

اثرات تک‌تازی‌های نرخ ارز در بازار مسکن؛ گرانی در کمین بازار اجاره در تابستان

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: نوسانات نرخ ارز با رشد حبابی قیمت اوراق تسهیلات مسکن، مصالح و ملزومات ساختمانی خودنمایی کرد اما نگران کننده تر از آن احتمال گرانی بی ضابطه اجاره بها در تابستان امسال است که باید برای آن چاره اندیشی کرد.
تعیین دستوری نرخ ارز چقدر پایدار است ؟

تعیین دستوری نرخ ارز چقدر پایدار است ؟

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس دهم گفت: قیمت ارز را نمی توان دستوری تعیین کرد ، چرا که الزاماتی دارد و باید عملی و اجرایی شود.