کد خبر: ۶۴۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۱
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که جمعیت روستایی در آذربایجان شرقی کاهش‌یافته است، گفت: با توجه به این‌که هر ۵ سال شاهد کاهش جمعیت روستایی هستیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کریم مهری در گفت‌وگو با خبرنگاران، بابیان اینکه اختصاص یک میلیارد و 500 میلیون دلار به روستاها و مناطق عشایری فرصتی مغتنم برای تثبیت و ایجاد فرصت‌های شغلی است، اظهار کرد: در این راستا سهم ما از توسعه اشتغال روستایی و عشایری 600 میلیارد تومان است که از مجموع این اعتبارات 45 درصد سهم بخش کشاورزی است.

وی افزود: این تسهیلات در مناطق با سود 6 درصد و در مناطق مرزی سود تسهیلات توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایری 4 درصد پرداخت می‌شود که در این راستا بانک‌های عامل به جهت پرداخت تسهیلات با دستگاه‌های ذی‌ربط همکاری می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که جمعیت روستایی در آذربایجان شرقی کاهش‌یافته است، گفت: با توجه به این‌که هر 5 سال شاهد کاهش جمعیت روستایی هستیم در این راستا لازم است تا ضمن تجدیدنظر در برنامه‌های فعلی برای آینده برنامه‌ریزی دقیق و اصولی داشته باشیم.

مهری اضافه کرد: کاهش جمعیت روستایی در آذربایجان شرقی بدان معنی نیست که کشت و کار کاهش‌یافته و یا بخش کشاورزی کارکردهای خود را دست می‌دهد البته باید گفت که در برخی از شهرهای کوچک استان که دارای شهرداری هستند اقتصاد مردم این شهرها بر پایه کشاورزی است.

وی با ذکر این‌که برنامه‌های توسعه مناطق بدون توجه به توسعه پایدار و عدم قرارگیری در این محور برنامه‌ها لنگ می‌زند، گفت: مجریان طرح نظام نوین ترویج کشاورزی در واقع از همیاران بخش کشاورزی محسوب می‌شوند و این مجریان شرایط را به‌گونه‌ای فراهم می‌کنند تا اقدامات ترویجی از جزء به‌کل ارتقاء یابند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با ابراز نگرانی از کاهش 21 درصدی بارندگی‌ها در آذربایجان شرقی، گفت: در حال حاضر با بحران آب و کمبود منابع آبی جدی روبر هستیم متأسفانه بیشتر به‌جای اینکه اقدامات عملی در این خصوص داشته باشیم و بحران آب را جدی بگیریم فقط حرف می‌زنیم.

مهری بیان داشت: بحران آب و کم‌آبی با حرف زدن و سخنرانی مدیریت نمی‌شود بلکه برنامه‌ریزی و مدیریت اصولی با در نظر گرفتن جوانب و شرایط و صرفه‌جویی حداقلی در مصرف آب می‌تواند در مدیریت بحران آب تأثیرگذار باشد.

وی در پایان با تأکید بر اینکه با تعطیلی مدارس نمی‌تواند از آلودگی هوا بکاهد، گفت: کم‌آبی و آلودگی هوا از جمله معضلات جدی است که با آن روبر شده‌ایم بیشتر به‌جای این‌که برای حل معضلات راهکار اصولی پیدا کنیم ضرر را با ضرر جبران می‌کنیم البته هم با تعطیلی مدارس نمی‌توان آلودگی هوا را مدیریت کرد در این زمینه باید به تعطیلی آلایندگی‌ها نیز توجه داشته باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.