کد خبر: ۶۴۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۱
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که جمعیت روستایی در آذربایجان شرقی کاهش‌یافته است، گفت: با توجه به این‌که هر ۵ سال شاهد کاهش جمعیت روستایی هستیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کریم مهری در گفت‌وگو با خبرنگاران، بابیان اینکه اختصاص یک میلیارد و 500 میلیون دلار به روستاها و مناطق عشایری فرصتی مغتنم برای تثبیت و ایجاد فرصت‌های شغلی است، اظهار کرد: در این راستا سهم ما از توسعه اشتغال روستایی و عشایری 600 میلیارد تومان است که از مجموع این اعتبارات 45 درصد سهم بخش کشاورزی است.

وی افزود: این تسهیلات در مناطق با سود 6 درصد و در مناطق مرزی سود تسهیلات توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایری 4 درصد پرداخت می‌شود که در این راستا بانک‌های عامل به جهت پرداخت تسهیلات با دستگاه‌های ذی‌ربط همکاری می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که جمعیت روستایی در آذربایجان شرقی کاهش‌یافته است، گفت: با توجه به این‌که هر 5 سال شاهد کاهش جمعیت روستایی هستیم در این راستا لازم است تا ضمن تجدیدنظر در برنامه‌های فعلی برای آینده برنامه‌ریزی دقیق و اصولی داشته باشیم.

مهری اضافه کرد: کاهش جمعیت روستایی در آذربایجان شرقی بدان معنی نیست که کشت و کار کاهش‌یافته و یا بخش کشاورزی کارکردهای خود را دست می‌دهد البته باید گفت که در برخی از شهرهای کوچک استان که دارای شهرداری هستند اقتصاد مردم این شهرها بر پایه کشاورزی است.

وی با ذکر این‌که برنامه‌های توسعه مناطق بدون توجه به توسعه پایدار و عدم قرارگیری در این محور برنامه‌ها لنگ می‌زند، گفت: مجریان طرح نظام نوین ترویج کشاورزی در واقع از همیاران بخش کشاورزی محسوب می‌شوند و این مجریان شرایط را به‌گونه‌ای فراهم می‌کنند تا اقدامات ترویجی از جزء به‌کل ارتقاء یابند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با ابراز نگرانی از کاهش 21 درصدی بارندگی‌ها در آذربایجان شرقی، گفت: در حال حاضر با بحران آب و کمبود منابع آبی جدی روبر هستیم متأسفانه بیشتر به‌جای اینکه اقدامات عملی در این خصوص داشته باشیم و بحران آب را جدی بگیریم فقط حرف می‌زنیم.

مهری بیان داشت: بحران آب و کم‌آبی با حرف زدن و سخنرانی مدیریت نمی‌شود بلکه برنامه‌ریزی و مدیریت اصولی با در نظر گرفتن جوانب و شرایط و صرفه‌جویی حداقلی در مصرف آب می‌تواند در مدیریت بحران آب تأثیرگذار باشد.

وی در پایان با تأکید بر اینکه با تعطیلی مدارس نمی‌تواند از آلودگی هوا بکاهد، گفت: کم‌آبی و آلودگی هوا از جمله معضلات جدی است که با آن روبر شده‌ایم بیشتر به‌جای این‌که برای حل معضلات راهکار اصولی پیدا کنیم ضرر را با ضرر جبران می‌کنیم البته هم با تعطیلی مدارس نمی‌توان آلودگی هوا را مدیریت کرد در این زمینه باید به تعطیلی آلایندگی‌ها نیز توجه داشته باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ثبات نرخ طلاو سکه

ثبات نرخ طلاو سکه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی361هزارو 5110 تومان و دلار با ارزش 11 هزار و730تومان معامله شد.
نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی

نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: حضور افتخارآفرین و موثر بانوان و دختران در دوران مبارزات، پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تنها یکی از دستاوردهای مجاهدت های فاطمی است.