کد خبر: ۶۴۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۳
در جلسه شورای شهر تبریز مطرح شد
شهردار کلان شهر تبریز از ترمیم زیرساخت های ورودی این شهر خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ایرج شهین باهر در جلسه شورای شهر تبریز با تکیه بر مطرح سازی ترمیم زیرساخت های ورودی شهر از جمله، دروازه تهران، آذرشهر و مرند و...، خواهان تخفیف برای دریافت پروانه جداره سازی شد و گفت: هرکس طی شش ماه این پروانه را از ما بگیرد شامل تخفیف خواهد شد و باتوجه به محدودیت ها و حساسیت های ورودی ها تخفیفات نیز متفاوت خواهند بود.

وی در پاسخ به مسعودی ریحان نیز گفت: ۹۰ درصد از کار ساماندهی املاک انجام شده و در حال پایان است.

نظر تنی چند از اعضای شورا در خصوص تعرفه عوارض محلی

 تقی پور؛ عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه این تخفیفات اجحاف در حق کسی است که مغازه ها و نمایشگاه ها را قبلا خریداری نموده اند، اظهار داشت: در پل اتحاد ملی تا هتل مرمر هیچ اتفاق خرسندی نیفتاده است و خواهان تخفیف بیش تری برای آن هستم و معتقدم میدان بسیج تا سه راهی اهر که طرفدار بیش تری دارند، تخفیفات آن ها کاهش یابد.

وی در همین راستا ادامه داد: اگر برای ورودی مرند این موضوع مطرح باشد به هیچ وجه در مورد دروازه تهران این حق نیست.

شهرام دبیری؛ دیگر عضو این شورا با اظهار بر اینکه سرمایه گذار ها اقدام می کنند و به دلیل قیمت بالا به مرحله پرداخت پول نمی رسند، گفت: شاید با این تخفیفات استقبال بیش تر شود، از این رو خواهان تخفیف بیش تر برای جاهای کم طرفدار هستم.

وی با بیان اینکه ای کاش زمان بیش تری برای تقسیط قرار می دادید، ادامه داد: پیشنهاد می کنم پل اتحاد ملی تخفیف بیش تری داشته باشد چون کسی سمت آن نمی رود و گاراژ های این ناحیه با مشکل رو به رو هستند.

ضرورت تعمیم تخفیف همگانی بر همه مناطق تبریز

فرج قلی زاده؛ دیگر عضو این شورا با درخواست بر اینکه خواهش می کنم، احساسی برخورد نکنید، اظهار داشت: برای طرح های دو فوریتی در مجلس ۴۸ ساعت زمان لازم است و سرپایی نمی توان رأی گرفت، جای سؤال است که آیا وضع مناطق حاشیه نشین خیلی بهتر از این مناطق است که استثنا فقط شامل این بخش می شود؟ و رأی به دوفوریتی بودن این طرح داده می شود و در این خصوص بحث می شود.

وی با تأکید بر تعمیم تخفیف همگانی بر همه مناطق گفت: اگر قرار به تخفیف است، این تخفیف را به همه بدهیم و مردم را سلاخی نکنیم و به میمنت سال ۹۷ به همه شهروندان تخفیف بدهیم زیرا ناعادلانه است و توجیهی قانونی ندارد.

سعید نیکوخصلت؛ دیگر عضو این شورا نیز گفت: وقتی قرار بر بررسی چنین طرح مهمی است، حداقل یک شب قبل اطلاع داده شود تا ذهن مان برای تصمیم گیری در خصوص سرمایه اجتماعی شهرمان آماده باشد.

فریدون بابایی اقدم؛ دیگر عضو این شورا در واکنش به تقی پور و اظهار بر اینکه مردم به علت قیمت بالا نمی توانند پروانه بگیرند، گفت: با اعمال تخفیف می توان این حالت را از رکود خارج کرد و تبدیل به درآمد برای شهرداری نمود.

محرم محمد زاده؛ خزانه دار این شورا با بیان اینکه اقتصاد فلج است و اگر کسی پولی داشته باشد، خود اقدام به سرمایه گذاری می کند، گفت: مردم به علت عدم رونق این مغازه ها در این مسیرها سرمایه گذاری نمی کنند و اگر قرار  تشویق کردن آن هاست، بهتر است هرچه زودتر این کار را بکنیم.

مسعودی ریحان؛ دیگر عضو این شورا با تأکید بر اینکه نباید تنگ نظر باشیم، گفت: شهرمان آبادی خود را از دست داده است و برای احیای مجدد آبادی اش اصلاً می توان تخفیف ۱۰۰ درصدی اعمال کرد. چون در اصل هرکس این مغازه ها و اراضی را خریداری کند موجب عمران و آبادانی کشور خواهد شد و نباید با این تخفیفات هیچ مخالفتی شود.

شکور اکبر نژاد؛ دقیقاً من هم موافقم، با این رکود هر اندازه تخفیف جایز است.

شایان ذکر است آجودان زاده میزان این تخفیفات را برای پل اتحاد ملی و کاربری های تجاری، ۳۰درصد، برای باکری و میدان بسیج، ۴۰درصد، برای میدان بسیج تا سه راهی اهر، ۴۰درصد قرائت کرد و گفت: این تخفیفات برای کاربری های تجاری، انتفاعی و... در ضلع های پرطرفدار و کم طرفدار سرمایه گذاری متفاوت خواهد بود.

شهردار  در پاسخ به اعتراض عضوی از اعضای شورا در خصوص چگونگی ساماندهی ورودی های شهر گفت: در مبحث تبریز ۲۰۱۸ از من خواسته اند ورودی های شهر را اصلاح کنم و این راه را برای جداره ها مناسب می بینم، این کاری عجیب نیست.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ثبات نرخ طلاو سکه

ثبات نرخ طلاو سکه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی361هزارو 5110 تومان و دلار با ارزش 11 هزار و730تومان معامله شد.
نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی

نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: حضور افتخارآفرین و موثر بانوان و دختران در دوران مبارزات، پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تنها یکی از دستاوردهای مجاهدت های فاطمی است.