کد خبر: ۶۴۰۷۵
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بیرجند خبر داد
مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بیرجند از کاشت آزمایشی گیاه پوششی چمن دایکوندرا در فضای سبز شهر بیرجند خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مجتبی انصاری گفت: گونه چمن شناخته‌ترین گیاه پوششی است که به صورت گسترده در شهرها استفاده می‌شود که با توجه به پرمصرف بودن این گونه ، استفاده از گیاهان پوششی جایگزین چمن با مقاومت به کم‌آبی حائز اهمیت است.

وی به کاشت آزمایشی گونه جدیدی به نام  "دایکوندرا  " یا شبدر زینتی در سال جاری اشاره کرد و افزود: این گونه پوششی سایه‌دوست، همیشه سبز و مقاوم به سرما و کم‌آبی است که به صورت آزمایشی در پارک فرزان بیرجند به مساحت 50 متر مربع و همچنین در نهالستان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری به عنوان گیاه پوششی کاشت گردیده است .

مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری یادآور شد : طی سه سال گذشته شهرداری بیرجند گونه‌های جدیدی چون فرانکینیا، ناز فرانسوی، ناز عقربی، فستوکا و سدوم را جایگزین چمن در فضاهای سبز نموده که هرکدام با توجه به خصوصیات منحصربه فرد خود به عنوان گیاه پوششی مورد استفاده قرار گرفته‌اند .

 انصاری ابراز امیدواری کرد با جایگزین کردن این گونه‌های کم‌مصرف به جای چمن به میزان قابل توجهی در مصرف آب صرفه‌جویی خواهد شد.

 لازم به ذکر است نیاز آبی  "دایکوندرا "یک سوم نیاز آبی چمن معمولی می‌باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
آخرین اخبار