کد خبر: ۶۴۰۷۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۷
معاون بهزیستی استان ایلام خبر داد
معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی استان ایلام از ایجاد ۷۰۰ فرصت شغلی تا پایان سال برای مددجویان بهزیستی ایلام خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، نسرین شهبازی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای بحث اشتغال یکی از وظایفی که سازمان بهزیستی در این زمینه دارد تسهیل گری در امر اشتغال برای جامعه هدف است.

وی افزود: در یکی از حوزه هایی که فعالیت خود را شروع کردیم بخش پرداخت تسهیلات برای افرادی است که در حوزه اجتماعی، توانبخشی و یا پیشگیری تحت پوشش این سازمان هستند.

وی تصریح کرد: برای بخش تسهیلات تاکنون ۲۲۰ فرصت با اعتباری نزدیک به ۳ میلیارد تومان برای جامعه هدف فراهم شده که امیدواریم تا پایان سال فرصت های شغلی بیشتری را برای جامعه هدف فراهم کنیم.

وی گفت: ایجاد ۷۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان تا پایان سال از برنامه های این نهاد است، فعالیت های جامعه هدف بهزیستی در چند بخش کشاورزی، دامداری، صنعت و خدمات بوده است.

بهره مندی ۳۷۰ نفر مددجو و ۳۹۴ نفر در حوزه معلولین  از کمک هزینه پرداخت بیمه های خویش فرمایی و کارفرمایی

شهبازی اضافه کرد :همچنین علاوه بر پرداخت تسهیلات، کمک به مددجویان را از طریق پرداخت بیمه نیز فراهم شده است، در این زمینه  ۳۷۰ نفر از مددجویان  و ۳۹۴ نفر از معلولان تاکنون توانستند از کمک هزینه پرداخت بیمه های خویش فرمایی و کارفرمایی بهره مند شوند.

شهبازی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته این نهاد در زمینه اجرای طرح برکت گفت: در بحث طرح برکت با توجه به تفاهنامه ای که ما در سطح کشوری با بنیاد برکت به فرمان حضرت امام(ره) داشتیم در این جهت موافقت شده بود که اعتباری در حدود یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان را برای ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی در اختیار ما قرار دهند.

واگذاری ۱۰۰ واحد مسکونی به مددجویان

وی گفت: این طرح را در ابتدای سال شروع کردیم و برای ایام دهه فجر افتتاح ۱۰۰ واحد و واگذاری این واحد را از محل اعتبارات طرح برکت خواهیم داشت.

شهبازی تصریح کرد: اما از محل سایر اعتباراتی که که در اختیار ما بوده توانستیم از ابتدای سال تا کنون ۱۰۱ واحد را به مددجویان این نهاد واگذار کنیم.

وی بیان داشت: همچنین در بحث خانواده های دارای دو معلول روستایی ۱۸ واحد و در بخش شهری ۱۱ واحد را تاکنون واگذار کرده ایم.
برچسب ها: شهرفردا ، ایلام ، بهزیستی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.