کد خبر: ۶۴۰۷۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۹
استاندار آذربایجان غربی:
استاندار آذربایجان غربی گفت: ساماندهی کوله بری در استان با هدف بهبود معیشت مرزنشینان در ۲ هفته آینده آغاز شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد مهدی شهریاری در چهلمین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ارومیه از صدور کارت الکترونیکی برای ۵۰ هزار نفر از مرزنشینان شهرستان های سردشت و پیرانشهر خبر داد.

وی ادامه داد: این اقدام با هدف ساماندهی موضوع کوله بری پس از تصمیم دولت در زمینه ادغام بازارچه های غیر رسمی در مبادی رسمی، اجرا شده و این کارت ها قابل شارژ و غیر قابل واگذاری است.

استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: ساکنان مناطق مرزی تا ۲۰ کیلومتری مرز از این تسهیلات برخوردار می شوند تا با بهبود وضعیت مالی اقدام به کوله بری نکنند.

وی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به مبادلات مرزی در هر بخش و با هر اسمی بیان کرد: در حال حاضر سالانه ۱۲ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می شود و این امر از مهمترین عوامل رکود صنایع داخلی به شمار می رود که همه مسئولان و مردم باید در راستای مقابله با این امر تلاش کنیم.

استاندار آذربایجان غربی نگاه امنیتی به استان را مانع توسعه و سرمایه گذاری دانست و اظهارداشت: حوادث اخیر کشور در زمینه سرمایه گذاری هزینه های بسیاری بر کشور تحمیل کرد ولی این استان برای سرمایه گذاری مستعد بوده ولی باید از تبلیغات مناسب به عنوان مهمترین عامل برای جذب سرمایه غافل نباشیم.

شهریاری با بیان اینکه در بحث جذب سرمایه گذاری خارجی ثبات و امنیت مساله حائز اهمیتی است، گفت: برای این امر زیرساخت ها باید فراهم شود و منطقه آزاد ماکو فرصت خوبی در این خصوص به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه دولت لایحه ایجاد ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی را به مجلس ارائه کرده است، افزود: منطقه ویژه سرو نیز جزو این ۱۲ منطقه بوده که با تحقق آن، شاهد معافیت های قابل توجهی در حوزه صادرات خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه عقب ماندگی های موجود می تواند با ایجاد زیرساخت ها حل شود، ادامه داد: آذربایجان غربی دارای توانایی های زیادی بوده و فاصله این استان از نظر شاخص های توسعه ای با سایر مناطق بسیار کم است .

شهریاری گفت: گازرسانی به ۸۰۰ روستا و اتمام طرح های گازرسانی فعلی در ۲ سال آینده، افزودن شدن یکهزار تخت به تخت های بیمارستانی، اهتمام برای ساخت جاده های روستایی با مشارکت ۶۰ درصدی وزارت راه و ۴۰ درصدی مدیریت استان، اختصاص بودجه برای حل معضل ۲۰ نقطه حادثه خیز جاده های روستایی از جمله تصمیمات مهمی است که زمینه ساز رونق در بخش حمل و نقل، زیرساخت و روستایی در استان می شود.

وی ادامه داد: بیشتر اعتبارات در منابع ملی وزارتخانه ها بر اساس تلاش مدیران توزیع می شود و باید با تلاش های بیشتر و با توجیه های منطقی نسبت به دریافت این منابع اقدام شود.

این نشست با حضور جمعی از صادر کنندگان و تولید کنندگان آذربایجان غربی برگزار شد و حاضران مشکلات خود را در زمینه تولید، واردات و صادرات مطرح کردند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.