کد خبر: ۶۴۰۴۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
وضعیت سیستم روشنایی آبیدر سنندج که هر ساله پذیرای تعداد زیادی مسافر و گردشگر از سراسر ایران است، نواقص و مشکلات فراوانی دارد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، آبیدر سنندج یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان سنندج مجموعه تفریحی و پارک جنگلی آبیدر بوده که در ناحیه غربی این شهر و در انتهای خیابان آبیدر در میان کوه‌هایی با ارتفاع 2500 متر و پوشش گیاهی متنوع همراه با چشمه سارهای جاری و مشرف بر شهر قرار گرفته و مشهورترین و پرطرفدارترین تفریحگاه سنندج در مرکز استان کردستان و هر ساله پذیرای تعداد زیادی مسافر و گردشگر از سراسر ایران است اما متأسفانه این مکان از نبود سیستم‌های روشنایی مناسب رنج می‌برد.با توجه به اینکه در فصل تابستان مسافران و گردشگران زیادی از سراسر کشور میهمان آبیدر سنندج هستند انتظار از مسئولان شهری این است که از اکنون برای سیستم روشنایی این مکان اقدامات اساسی انجام شود تا مسافران و میهمانان در فصل تابستان دغدغه و گله‌مندی نداشته باشند و خاطره‌ای زیبا و بیادماندنی از شهر داشته باشند. سیستم روشنایی آبیدر سنندج نواقص و مشکلات فراوانی دارد

ارسطو گویلی عضو شورای شهر سنندج در این باره با بیان اینکه اهمیت انرژی خورشیدی برای همه افراد روشن است، اظهار داشت: هیئت وزیران در سال گذشته بخشنامه‌ای ارائه داده که در آن تمام سازمان‌ها، موسسات، شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی طی دو سال ملزم هستند برای 20 درصد برق مصرفی ساختمان، از انرژی‌های تجدید پذیر استفاده کنند.

وی با تاکید بر توسعه انرژی خورشیدی و ضرورت ترغیب مردم به استفاده از این ظرفیت گفت: متأسفانه در شهر سنندج کمترین توجه به انرژی خورشیدی شده و بسیاری از نقطه‌ها با کمبود سیستم روشنایی روبه‌رو است.

عضو شورای شهر سنندج تصریح کرد: دستورالعمل بهینه‌سازی و مدیریت مصرف انرژی در ساختمان‌های شهرداری و پارک‌ها، طرح استفاده از انرژی خورشیدی در ساختمان‌های شهرداری و فضای سبز آبیدر و پروژه‌های جدید، تدوین طرح‌های مشوق در لایحه سال 97 برای استفاده از انرژی خورشیدی، فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف و ترویج استفاده از انرژی خورشیدی، الزام شهرداری و سایر ارگان‌ها به استفاده از سیستم‌های روشنایی کم‌مصرف و اجرای طرح پایلوت در سنندج موضوعات دنبال شده در کارگروه است.

وی عنوان کرد: با توجه به مشوق‌های قابل توجهی که دولت برای استفاده از انرژی خورشیدی توسط مشترکین و در طرح‌های سرمایه‌گذاری پیش‌بینی کرده است با فرهنگ‌سازی و شفاف‌سازی برای همشهریان و تسریع فرآیند صدور قراردادهای مربوطه، می‌توان توسعه انرژی خورشیدی در شهر سنندج را با سرعت بیشتری پیش برد.

گویلی افزود: متأسفانه سیستم روشنایی آبیدر که به عنوان نماد سنندج و یکی از بهترین پتانسیل‌های گردشگری شهر محسوب می‌شود، نواقص و مشکلات فراوانی دارد.

وی اظهار کرد: شورای شهر سنندج با کمک دفتر فنی در حال بررسی وضع موجود و برنامه‌ریزی برای تکمیل، تصحیح و توسعه روشنایی آبیدر است.

عضو شورای شهر سنندج یکی از دلایل آسیب‌های اجتماعی موجود در آبیدر را عدم روشنایی کافی عنوان کرد و گفت: نقشه‌برداری و بررسی‌های اولیه در این راستا انجام شده و در صددیم در عید 97 اقدامات اولیه را در زمینه اصلاح روشنایی موجود و نصب چراغ‌های جدید انجام دهیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کاهش ۲۳۰ هزار تومانی قیمت سکه+ جدول

کاهش ۲۳۰ هزار تومانی قیمت سکه+ جدول

سکه طرح جدید امروز در بازار تهران با 230 هزار تومان کاهش، 4 میلیون و 771 هزار تومان و دلار با نزول 931 تومانی،16 هزار و 91 تومان فروخته شد.
پیامد آغاز جنگ تجاری آمریکا و چین برای ایران چیست؟

پیامد آغاز جنگ تجاری آمریکا و چین برای ایران چیست؟

شروع جنگ تجاری آمریکا و چین با اعمال تعرفه علیه کالاهای دو کشور در حالی از روز گذشته اجرایی شد که تبعاتی بر اقتصاد دنیا و ایران بجا خواهد گذاشت.