کد خبر: ۶۴۰۴۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
وضعیت سیستم روشنایی آبیدر سنندج که هر ساله پذیرای تعداد زیادی مسافر و گردشگر از سراسر ایران است، نواقص و مشکلات فراوانی دارد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، آبیدر سنندج یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان سنندج مجموعه تفریحی و پارک جنگلی آبیدر بوده که در ناحیه غربی این شهر و در انتهای خیابان آبیدر در میان کوه‌هایی با ارتفاع 2500 متر و پوشش گیاهی متنوع همراه با چشمه سارهای جاری و مشرف بر شهر قرار گرفته و مشهورترین و پرطرفدارترین تفریحگاه سنندج در مرکز استان کردستان و هر ساله پذیرای تعداد زیادی مسافر و گردشگر از سراسر ایران است اما متأسفانه این مکان از نبود سیستم‌های روشنایی مناسب رنج می‌برد.با توجه به اینکه در فصل تابستان مسافران و گردشگران زیادی از سراسر کشور میهمان آبیدر سنندج هستند انتظار از مسئولان شهری این است که از اکنون برای سیستم روشنایی این مکان اقدامات اساسی انجام شود تا مسافران و میهمانان در فصل تابستان دغدغه و گله‌مندی نداشته باشند و خاطره‌ای زیبا و بیادماندنی از شهر داشته باشند. سیستم روشنایی آبیدر سنندج نواقص و مشکلات فراوانی دارد

ارسطو گویلی عضو شورای شهر سنندج در این باره با بیان اینکه اهمیت انرژی خورشیدی برای همه افراد روشن است، اظهار داشت: هیئت وزیران در سال گذشته بخشنامه‌ای ارائه داده که در آن تمام سازمان‌ها، موسسات، شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی طی دو سال ملزم هستند برای 20 درصد برق مصرفی ساختمان، از انرژی‌های تجدید پذیر استفاده کنند.

وی با تاکید بر توسعه انرژی خورشیدی و ضرورت ترغیب مردم به استفاده از این ظرفیت گفت: متأسفانه در شهر سنندج کمترین توجه به انرژی خورشیدی شده و بسیاری از نقطه‌ها با کمبود سیستم روشنایی روبه‌رو است.

عضو شورای شهر سنندج تصریح کرد: دستورالعمل بهینه‌سازی و مدیریت مصرف انرژی در ساختمان‌های شهرداری و پارک‌ها، طرح استفاده از انرژی خورشیدی در ساختمان‌های شهرداری و فضای سبز آبیدر و پروژه‌های جدید، تدوین طرح‌های مشوق در لایحه سال 97 برای استفاده از انرژی خورشیدی، فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف و ترویج استفاده از انرژی خورشیدی، الزام شهرداری و سایر ارگان‌ها به استفاده از سیستم‌های روشنایی کم‌مصرف و اجرای طرح پایلوت در سنندج موضوعات دنبال شده در کارگروه است.

وی عنوان کرد: با توجه به مشوق‌های قابل توجهی که دولت برای استفاده از انرژی خورشیدی توسط مشترکین و در طرح‌های سرمایه‌گذاری پیش‌بینی کرده است با فرهنگ‌سازی و شفاف‌سازی برای همشهریان و تسریع فرآیند صدور قراردادهای مربوطه، می‌توان توسعه انرژی خورشیدی در شهر سنندج را با سرعت بیشتری پیش برد.

گویلی افزود: متأسفانه سیستم روشنایی آبیدر که به عنوان نماد سنندج و یکی از بهترین پتانسیل‌های گردشگری شهر محسوب می‌شود، نواقص و مشکلات فراوانی دارد.

وی اظهار کرد: شورای شهر سنندج با کمک دفتر فنی در حال بررسی وضع موجود و برنامه‌ریزی برای تکمیل، تصحیح و توسعه روشنایی آبیدر است.

عضو شورای شهر سنندج یکی از دلایل آسیب‌های اجتماعی موجود در آبیدر را عدم روشنایی کافی عنوان کرد و گفت: نقشه‌برداری و بررسی‌های اولیه در این راستا انجام شده و در صددیم در عید 97 اقدامات اولیه را در زمینه اصلاح روشنایی موجود و نصب چراغ‌های جدید انجام دهیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.