کد خبر: ۶۴۰۳۵
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
معاون منابع طبیعی استان همدان عنوان کرد
معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان همدان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۴ هزار و ۷۲۶ هکتار عملیات آبخیزداری در حوزه‌های آبخیز استان با اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد ریال انجام شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید رسولی با بیان اینکه در سال‌جاری ۴ هزار و ۷۲۶ هکتار عملیات آبخیزداری در حوزه‌های آبخیز اجرا شده است. اظهار داشت: اجرای عملیات آبخیزداری که جزو پروژه‌های مصوب اقتصاد مقاومتی‌ است، میزان ۴ هزار و ۸۰۰ مترمکعب کنترل روان‌آب و یک‌هزار و ۴۰۰ متر مکعب افزایش استحصال آب و ۶۳ هزار تن کنترل فرسایش خاک را به دنبال خواهد داشت.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان همدان خاطرنشان کرد: بیش از ۹۰ درصد اعتبارات تخصیص یافته منابع طبیعی با پیمانکاران واجد شرایط عقد قرارداد شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۴ هزار و ۷۲۶ هکتار عملیات آبخیزداری در حوزه‌های آبخیز استان با اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد ریال انجام شده است، عنوان کرد: اجرای این میزان عملیات آبخیزداری منجر به کنترل یک‌هزار و ۲۷۵ مترمکعب روان‌آب و ۳۸۳هزار مترمکعب افزایش آب قابل استحصال و همچنین کنترل۹ هزار و ۴۵۰ تن فرسایش شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معاون سابق سازمان محیط زیست گفت : اتاق فکری متشکل از اساتید دانشگاه برای رسیدن به پوشش گیاهی همگن با خشکسالی در پایتخت تشکیل شده که تغییر پوشش گیاهی به تدریج و به سمت بلوط و زالزالک ،خزه و "یوکا"،"پمپاسگراس" را جایگزین فضای سبز موجود خواهد کرد.
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.