کد خبر: ۶۴۰۳۵
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
معاون منابع طبیعی استان همدان عنوان کرد
معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان همدان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۴ هزار و ۷۲۶ هکتار عملیات آبخیزداری در حوزه‌های آبخیز استان با اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد ریال انجام شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید رسولی با بیان اینکه در سال‌جاری ۴ هزار و ۷۲۶ هکتار عملیات آبخیزداری در حوزه‌های آبخیز اجرا شده است. اظهار داشت: اجرای عملیات آبخیزداری که جزو پروژه‌های مصوب اقتصاد مقاومتی‌ است، میزان ۴ هزار و ۸۰۰ مترمکعب کنترل روان‌آب و یک‌هزار و ۴۰۰ متر مکعب افزایش استحصال آب و ۶۳ هزار تن کنترل فرسایش خاک را به دنبال خواهد داشت.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان همدان خاطرنشان کرد: بیش از ۹۰ درصد اعتبارات تخصیص یافته منابع طبیعی با پیمانکاران واجد شرایط عقد قرارداد شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۴ هزار و ۷۲۶ هکتار عملیات آبخیزداری در حوزه‌های آبخیز استان با اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد ریال انجام شده است، عنوان کرد: اجرای این میزان عملیات آبخیزداری منجر به کنترل یک‌هزار و ۲۷۵ مترمکعب روان‌آب و ۳۸۳هزار مترمکعب افزایش آب قابل استحصال و همچنین کنترل۹ هزار و ۴۵۰ تن فرسایش شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

یک زلزله‌شناس با بررسی زمین‌لرزه‌های ۱۰ سال اخیر اطراف تهران اعلام کرد: مانیتورینگ خردلرزه‌ها در دو سمت شرق و غرب پایتخت می‌تواند اطلاعات موثر -پیش‌نشانگر‌- درباره رفتار گسل‌های اصلی ارائه کند.
قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

این مکان یکی از کهن‌ترین گورستان‌های تاریخی ایران است و مدفن تعدادی از عرفا، فضلا و اندیشمندان ادوار تاریخی کشور از قرون اولیه اسلام تا عصر حاضر را در خود جا داده است.