کد خبر: ۶۴۰۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان از کاهش 56 درصدی بارندگی در سال زراعی ‌جاری در استان سمنان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ایرج حیدریان اظهار کرد: در همین بازه زمانی در سال گذشته یعنی ابتدای مهرماه تا 16 دیماه 1395، میزان بارندگی در استان سمنان حدوداً 12.5 میلیمتر ثبت شده که این میزان در بازه زمانی ابتدای مهرماه تاکنون به 7.5 میلیمتر کاهش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: میزان بارندگی در استان سمنان در مقایسه با آمار بلند مدت 30 ساله نیز حکایت از کاهش 77 درصدی دارد و این به واسطه کاهش شدید بارش‌ها در فصل پاییز امسال است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان با بیان اینکه میانگین سالانه بارندگی در کشور 250 میلی متر و میانگین جهانی نیز 750 میلی متر است ادامه داد: میانگین سالانه بارندگی در استان سمنان 120 میلی متر است که یک دوم میانگین کشوری و حدوداً یک ششم میانگین جهانی است.

حیدریان با اشاره به اینکه استان سمنان در منطقه‌ای کویری و خشک قرار گرفته است، گفت: به همین جهت میزان تبخیر آب‌های سطحی و بارندگی‌ها در استان سمنان نیز بسیار زیاد است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان تصریح کرد: با توجه به شرایط نامناسب از لحاظ بارندگی و کاهش شدید بارش ها در اکثر نواحی استان سمنان، به مردم استان توصیه می‌شود یک نظام کم مصرفی آب را در دستور کار خود قرار دهند و مصرف بهینه در بخش شرب، کشاورزی و صنعت باید سرلوحه کار همه قرار گیرد.

حیدریان خاطرنشان کرد: با توجه به منابع آب محدود و کاهش شدید بارش‌ها در سال‌جاری، در بخش اصلاح الگوی مصرف نیز به مساعدت و همراهی بیشتر مردم در بخش های کشاورزی، شرب و صنعت نیاز داریم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.