کد خبر: ۶۴۰۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان از کاهش 56 درصدی بارندگی در سال زراعی ‌جاری در استان سمنان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ایرج حیدریان اظهار کرد: در همین بازه زمانی در سال گذشته یعنی ابتدای مهرماه تا 16 دیماه 1395، میزان بارندگی در استان سمنان حدوداً 12.5 میلیمتر ثبت شده که این میزان در بازه زمانی ابتدای مهرماه تاکنون به 7.5 میلیمتر کاهش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: میزان بارندگی در استان سمنان در مقایسه با آمار بلند مدت 30 ساله نیز حکایت از کاهش 77 درصدی دارد و این به واسطه کاهش شدید بارش‌ها در فصل پاییز امسال است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان با بیان اینکه میانگین سالانه بارندگی در کشور 250 میلی متر و میانگین جهانی نیز 750 میلی متر است ادامه داد: میانگین سالانه بارندگی در استان سمنان 120 میلی متر است که یک دوم میانگین کشوری و حدوداً یک ششم میانگین جهانی است.

حیدریان با اشاره به اینکه استان سمنان در منطقه‌ای کویری و خشک قرار گرفته است، گفت: به همین جهت میزان تبخیر آب‌های سطحی و بارندگی‌ها در استان سمنان نیز بسیار زیاد است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان تصریح کرد: با توجه به شرایط نامناسب از لحاظ بارندگی و کاهش شدید بارش ها در اکثر نواحی استان سمنان، به مردم استان توصیه می‌شود یک نظام کم مصرفی آب را در دستور کار خود قرار دهند و مصرف بهینه در بخش شرب، کشاورزی و صنعت باید سرلوحه کار همه قرار گیرد.

حیدریان خاطرنشان کرد: با توجه به منابع آب محدود و کاهش شدید بارش‌ها در سال‌جاری، در بخش اصلاح الگوی مصرف نیز به مساعدت و همراهی بیشتر مردم در بخش های کشاورزی، شرب و صنعت نیاز داریم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کاهش ۲۳۰ هزار تومانی قیمت سکه+ جدول

کاهش ۲۳۰ هزار تومانی قیمت سکه+ جدول

سکه طرح جدید امروز در بازار تهران با 230 هزار تومان کاهش، 4 میلیون و 771 هزار تومان و دلار با نزول 931 تومانی،16 هزار و 91 تومان فروخته شد.
پیامد آغاز جنگ تجاری آمریکا و چین برای ایران چیست؟

پیامد آغاز جنگ تجاری آمریکا و چین برای ایران چیست؟

شروع جنگ تجاری آمریکا و چین با اعمال تعرفه علیه کالاهای دو کشور در حالی از روز گذشته اجرایی شد که تبعاتی بر اقتصاد دنیا و ایران بجا خواهد گذاشت.