کد خبر: ۶۴۰۲۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
در جمع مردم
در جلسه شورای شهر بیرجند مطرح شد که جلسه مشترک شورا و شهرداری در جمع مردم برگزار شود و بعد از جلسه از پروژه‌های مهم شهرداری بازدید شود و زیر ذره‌بین شورا قرار گیرد همچنین نقاط کور پارک‌ها و محله‌های شهر بیرجند باید هرچه سریع‌تر رفع شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رئیس شورای شهر بیرجند در جلسه علنی شورای شهر بیرجند که با حضور خبرنگاران برگزار شد اظهار داشت: دوشنبه هفته آینده جلسه مشترک شورا و شهرداری در جمع مردم در مسجد امام هادی برگزار می‌شود و در شنبه هفته آینده نیز شورای شهر بیرجند ابتدای صبح جلسه دارد و بعد از جلسه از پروژه‌های مهم شهرداری بازدید خواهد کرد.

حسنی‌صفت، عضو شورای شهر بیرجند درخصوص قسمتی از پارک جنگلی بیرجند که از روشنایی کافی برخوردار نبوده و سبب بروز آسیب‌های اجتماعی شده است گفت: طبق دستورالعمل‌ها باید نقاط کور پارک‌ها و محله‌های شهر رفع شده و شهرداری در این راستا اقدامات لازم را داشته باشد.

وی بیان کرد: از پارک جنگلی بیرجند 17 هکتار در اختیار شهرداری و 12 هکتار در اختیار منابع طبیعی است و بخشی از آن در اختیار منابع طبیعی است گاهی خلاف در آنجا صورت می‌گیرد و این امر به علت عدم روشنایی کافی است.

رئیس شورای شهر بیرجند نیز در این باره اظهار داشت: باید نقاط کور فضاهای سبز شناسایی شده و اعتبار لازم برای برق رسانی نیز انجام شود.

حسنی‌صفت در زمینه شرکت تعاونی خدمات توان‌خواهان بیرجند گفت: این شرکت از سال 78 با سازمان اتوبوس‌رانی برای شارژ بلیط همکاری می‌کند تا معلولان در این راستا کمک خرجی برای خود داشته باشند.

وی افزود: مدتی است که معلولان  شرکت خدماتی توان خواهان با مشکلاتی مواجه شده‌اند چون مسافران به‌جای زدن کارت‌ بلیط اتوبوس هزینه سفر درون شهری را نقدی پرداخت می‌کنند که این امر سبب شده درآمد معلولان کاهش یابد.

عضو شورای شهر اظهار داشت: در این خصوص پیشنهاداتی از سوی شرکت تعاونی مطرح شده که بین پرداخت نقدی و پرداخت با کارت بلیط اتوبوس  تفاوت فاحشی باشد و  پیشنهاد دوم هم اینکه یک نفر ناظر وجود داشته باشد تا تخلفی توسط راننده اتوبوس مبنی بر گرفتن وجه به صورت نقد صورت نگیرد یا اینکه در اتوبوس‌ها دوربین نصب شود.

در این مورد اعضای شورا بر وجود ناطر قوی از سوی شرکت تعاونی موافقت کردند و پیشنهاد شد رانندگان  اتوبوس یک کارت داشته باشد که اگر شهروندی کارتش شارژ نداشت راننده از کارت خود کشیده و پول را از مسافر دریافت کند.

رئیس شورای شهر بیرجند نیز اظهار داشت: به شهرداری اجازه داده می‌شود تا برای پرداخت بدهی‌های خورد مبلغ 10 میلیارد ریال در بانک شهر سپرده گذاری کند تا معادل آن وام قرض الحسنه 4درصد با پرداخت سه ساله، دریافت کند.

یکی از مواردی که در جلسه شورای شورای شهر مطرح شد در زمینه خشک شدن درختان محدوه پادگان بیرجند بود که حسنی‌صفت عضو شورا در این باره گفت: مسئولان پادگان می‌گوید مسئول خشک شدن درختان بنیاد مسکن است و بنیاد مسکن مسئولیت خشک شدن را بر دوش پادگان می‌اندازد.

طاهری یکی دیگر از اعضای شورای شهر بیرجند گفت: باید برای جلوگیری از خشک شدن درختان اقدام کنیم.

تقی‌زاده رئیس شورای شور بیرجند نیز افزود: شهرداری فقط برای درختان فضای سبز می‌تواند اقدام کند و این ملک چون از آن شهرداری نیست نمی‌تواند کاری کند اما مقرر شد در جلسه دو هفته آینده شورا که آخرین شنبه دی ماه است جلسه‌ای با حضور فرمانده پادگان و مدیر راه و شهرسازی برای رفع مشکل برگزار شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
آخرین اخبار