کد خبر: ۶۴۰۱۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
استاد دانشگاه وین اتریش در گفت‌وگو با شهرفردا
استاد دانشگاه وین گفت: بهبود فضای کسب و کار و اکتساب درآمد برای شهروندان استاندارد ثابت شهر هوشمند است که همراه با شفافیت از فساد اقتصادی و اداری جلوگیری می‌کند.
محمدرضا هل فروش در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به استاندارهای شهر هوشمند در کشورهای در حال توسعه گفت: بسیاری از کشورها در اروپا، آمریکا و آسیا ادعای هوشمندسازی شهرهای خود را دارند چنانکه هند 150 شهر خود را در آستانه هوشمند شدن اعلام کرده است ،با این حال استاندارهای برای شهرهای هوشمند تعریف شده است که باید رصد و بومی سازی شود.

وی با اشاره به بومی سازی ویژگیهای شهرهوشمند بیان کرد: هر شهر در هر کشوری دارای ویژگیهای خاص و منحصر به فردی است که باید با در نظر قرار دادن بستر مناسب و بومی سازی استاندارهای عمومی در همه شهرها سنجیده شود.

استاد دانشگاه وین اتریش بیان کرد: مسلما در همه شهرهای هوشمند درآمد اقتصادی و میزان درآمد مردم وکسب و کار شهروندان از شاخص های موثر خواهد بود. چنانکه در وین اتریش حداقل درآمد 1000 یورو و در لیسبون 400 یورو اعلام شده است از همین رو با در نظر گرفتن همین یک شاخص اقتصادی می توان رضایت مردم و بهبود کیفیت زندگی و معیشت آنها را بدست آورد.

وی همچنین با اشاره نقش شهر هوشمند در جلوگیری از فسادهای اقتصادی و اداری افزود: بستر شهر هوشمند بر اساس شفافیت بنا شده است به این معنا که سیستم اداری و مالی بر پایه شفافیت همگانی استوار است و امکان دسترسی همگان به اطلاعات موجود است. به این معنا که میزان عوارض و درآمدهای شهری بدست آمده برای مدیریت شهر مشخص و هزینه های شهری نیز قابل استحصال است لذا در چنین فضایی که شفافیت بستر اصلی است امکان فساد وجود ندارد.

هل فروش اضافه کرد: بستر شفاف که ناشی از ساختار سازمان یافته اقتصادی و اجتماعی است، شرایط دسترسی اطلاعات را برای دیده بانان که شامل دستگاههای نظارتی و خبرنگاران است فراهم می‌کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک تاور کرین در یک پروژه ساختمانی واقع در جاده مخصوص خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
مهمترین  رویداد 26 دی ماه چیست؟

مهمترین رویداد 26 دی ماه چیست؟

۳۹ سال پیش در چنین روزی محمدرضا پهلوی پس از وقایع خونین ۱۷ شهریور و ۱۳ آبان ۵۷، ایران را به مقصد آسوان مصر ترک کرد.