کد خبر: ۶۳۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
در جلسه شورای شهر بیرجند مطرح شد
خشک شدن فضای سبز پادگان۰۴، بررسی مسائل پیرامون زباله گردی و اجرای طرح تفکیک، واگذاری ایستگاه های دوچرخه سواری به بخش خصوصی از مهم ترین موضوعات مطرح شده در جلسه شورای شهر بیرجند بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اعضای شورای شهر بیرجند در جلسه هفتگی خود مواردی چون وضعیت پسماندهای شهر و ضرورت تفکیک زباله‌ها، مشکلات مددجویان شرکت توان خواهان بیرجند، عدم روشنایی برخی از فضاهای سبز شهر به ویژه در منطقه پارک جنگلی، وضعیت ایستگاه‌های دو چرخه سواری بیرجند و وضعیت درختان و فضای سبز محدوده پادگان قدیم ۰۴ بیرجند واقع در خیابان ارتش را مورد بررسی قرار دادند.

رضا حسنی صفت عضو شورای شهر در زمینه پسماندهای شهر بیرجند و وضعیت زباله‌گردی گفت: زباله گردی برخی از افراد آسیب‌های زیادی به سلامت خود افراد زباله گرد و دیگر شهروندان وارد می‌کند که در این راستا یک شرکت توانمند در حوزه تفکیک زباله تمایل دارد بحث تفکیک زباله‌های شهر را از مبدأ و مقصد بر عهده گرفته و از همین افراد زباله‌گرد نیز در این مسئله استفاده کند.

وی یادآور شد: پیشنهاد ما این است که تا شش ماه وجهی از این شرکت اخذ نشود تا بتواند زیر ساخت‌های لازم را فراهم کرده و به مردم نیز آموزش لازم در زمینه ضرورت تفکیک زباله داده شود.

زباله‌گردی چهره ناشایستی به شهر می‌دهد

محمد علی جاوید، شهردار بیرجند نیز در این زمینه گفت: زباله‌گردی علاوه بر مباحث مرتبط با سلامت چهره ناشایستی به شهر می‌دهد در حالی که در دیگر استان‌ها بیرجند را به پاکیزگی و تمیزی می‌شناسند و از این جهت آماده واگذاری موضوع تفکیک زباله به شرکت خصوصی را داریم ولی باید آن شرکت تعهد فراهم کردن زیر ساخت‌ها را بدهد.

در نهایت دو پیشنهاد مبنی بر انعقاد تفاهم‌نامه با یک شرکتی خصوصی مبنی بر پیگیری بحث تفکیک زباله از مبدأ و مقصد و همچنین برگزاری مزایده برای این موضوع مطرح شد که در نهایت تصمیم‌گیری نهایی به بررسی بیشتر واگذار شد.

روشنایی پارک جنگلی بیرجند مطلوب نیست

موضوع روشنایی فضای سبز بیرجند از جمله پارک جنگلی نیز در شورای شهر مطرح شد که در این زمینه نیز حسنی صفت عضو شورای شهر گفت: عدم روشنایی برخی از قسمت‌های فضاهای سبز بیرجند نقاط کوری را به وجود آورده که زمینه برخی ناهنجاری‌ها را فراهم می‌کند.

وی اظهار کرد: در پارک جنگلی بیرجند ۱۷ هکتار که مربوط به شهرداری است روشنایی آن تأمین شده و مشکل خاصی وجود ندارد اما ۱۲ هکتار  از آن که مربوط به منابع طبیعی است از روشنایی کافی برخوردار نبوده که باید برای آن تدابیری اندیشید چرا که برخی ناهنجاری‌های اجتماعی در آن قسمت رخ می‌دهد.

ابراهیم تقی زاده، رئیس شورای شهر بیرجند نیز در این زمینه گفت: می‌توان از طریق دادستانی و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری این مسئله را پیگیری و مکاتبات لازم صورت گیرد.

در نهایت مصوب شد که با منابع طبیعی در زمینه واگذاری ۱۲ هکتار زمین در پارک جنگلی به شهرداری مکاتبه شود.

بررسی مشکلات مددجویان شرکت‌ توان‌خواهان بیرجند در شورای شهر

موضوع دیگری که در شورای شهر مطرح شد نامه شرکت توان خواهان بیرجند در زمینه مشکلات مالی معلولان این شرکت که در امور خدماتی شارژ بلیط همکاری دارند بود.

در شورای شهر بیرجند برای بهبود وضعیت این معلولان مواردی چون دو نرخی کردن کرایه اتوبوس(به این صورت که در صورت پرداخت وجه نقد مبلغ بیشتری نسبت به استفاده از کارت شارژ دریافت شود)، نصب دوربین در اتوبوس و حضور ناظر از طرف شرکت توان‌خواهان در اتوبوس‌های شهری مطرح شد.

محمد علی طاهری عضو شورای شهر بیرجند نیز در این زمینه گفت:  اگر می‌خواهیم برای این امر تصمیم بگیریم باید رعایت مصالح و اجتناب از مصالح را در نظر داشته باشیم و اگر راننده‌ای به جای کارت شارژ پول نقد از مسافر می‌گیرد می‌توان او را جریمه و یا به هیئت تخلفات شرکت اتوبوس‌رانی معرفی کرد که حقوق این معلولان که درآمدشان از محل همین کارت شارژها تأمین می‎شود ضایع نشود.

عضو شورای شهر بیرجند ادامه داد: اگر گرفتن پول نقد در اتوبوس‌های شرکت اتوبوس‌رانی به حقوق این معلولان آسیب می‌زند می‌توان ناظری تعیین کرد تا بر این قضیه نظارت کافی داشته باشد.

در نهایت اعضای شورای شهر با نصب دوربین در اتوبوس مخالفت و با گذاشتن ناظر از سوی شرکت توان خواهان بیرجند و در اختیار قرار دادن کارت به راننده تا در صورت دریافت وجه از سوی مسافر کارت بکشد، موافقت کردند.

همچنین اعضا بیان کردند که قبل از تصمیم‌گیری نهایی درباره این موضوع نظر شرکت اتوبوس رانی بیرجند نیز اخذ شود تا کار به صورت دقیق پیگیری شود.

فضای سبز واقع در خیابان ارتش در آستانه خشکی

از دیگر موضوعاتی که در شورای شهر مطرح شد بحث فضای سبز پادگان قدیم ۰۴ بیرجند واقع در خیابان ارتش بود که به علت مسائل و مشکلاتی این فضای سبز در آستانه خشکی قرار گرفته است و در این زمینه بحث‌های زیادی صورت گرفت و در نهایت تصمیم گرفته شده که در دو هفته آینده جلسه‌ای با حضور فرمانده پادگان و اداره کل راه و شهر سازی و دیگر ادارات ذیربط در شورا تشکیل شده و در مورد این موضوع چاره اندیشی شود.

 همچنین توزیع قبوض عوارض شهرداری به وسیله مأموران و متصدیان شرکت پست و مسائل مرتبط با آن نیز در جلسه شورای شهر بیرجند مورد بررسی قرار گرفت.

ایستگاه‌های دوچرخه سواری بیرجند به بخش خصوصی واگذار می‌شود

یکی دیگر از موضوعات مورد بررسی در جلسه شورای شهر بیرجند واگذاری ایستگاه‌های دوچرخه سواری شهر بیرجند به بخش خصوصی بود که مورد موافقت همه اعضای شورای شهر بیرجند واقع شد.

در پایان جلسه شورای شهر بیرجند ابراهیم تقی زاده رئیس شورای شهر بیرجند با بیان برنامه‌های آتی شورا گفت: شنبه هفته آینده اعضای شورای شهر بازدیدی از پروژه‌های شهرداری از جمله طرح فرزان و آسفالت منطقه مهر شهر دارند.

وی همچنین از دیدار مردمی اعضای شورای شهر با مردم در مسجد امام هادی(ع) واقع درخیابان دولت و  تشکیل مجمع مشورتی شورا خبر داد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
آخرین اخبار