کد خبر: ۶۳۹۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۷
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد:
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دو سال گذشته ۱۱۰ عضو اهدایی بیماران استان به بدن بیماران نیازمند پیوند زده شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید منصور موسوی در جمع خبرنگاران افزود: جوان‌ترین اهداکننده عضو در استان کودکی ۱۹ ماهه بود.

وی با بیان اینکه کهگیلویه وبویراحمد از سه استان نخست کشور درزمینهٔ اهدای عضو است، گفت: در این هفته نیز اعضای جانباز دفاع مقدس استان که بر اثر سکته مغزی، دچار مرگ مغزی دشه بود نیز به بیماران نیازمند اهدا شد.

موسوی تصریح کرد: هفت عضو این بیمار در به نیازمندان پیوند زده شد.

وی افزود: اهدای عضو بیماران مرگ مغزی به یک فرهنگی عمومی در بین مردم استان تبدیل‌شده و به‌طور متوسط ۸۲٫۵ درصد خانواده‌های بیماران مرگ مغزی در استان برای اهدای اعضای بدن بیماران خود رضایت داده‌اند.

موسوی میانگین این رقم را در کشور ۷۶ درصد عنون کرد و گفت: بیش از پنج هزار نفر از مردم نوع‌دوست استان عضو انجمن اهدای عضو هستند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ظرفیت‌های شورای شهر برای تحقق شعار سال

ظرفیت‌های شورای شهر برای تحقق شعار سال

عضو شورای شهر زنجان گفت: در اولین جلسه علنی و رسمی شورای شهر زنجان، تمامی اعضای شورا به اتفاق از شهردار زنجان خواستند در خریدهای سال جاری اولویت با کالاهای ایرانی به خصوص کالاهای بومی تولید شده در شهر زنجان باشد.
روزهای خوب دریاچه‎ ارومیه / تصاویر

روزهای خوب دریاچه‎ ارومیه / تصاویر

در اولین روز های سال ۹۷ آب دریاچه ارومیه نسبت به روزهای گذشته بالا آمده و دریاچه حال نسبتا خوبی دارد.