کد خبر: ۶۳۹۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۷
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد:
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دو سال گذشته ۱۱۰ عضو اهدایی بیماران استان به بدن بیماران نیازمند پیوند زده شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید منصور موسوی در جمع خبرنگاران افزود: جوان‌ترین اهداکننده عضو در استان کودکی ۱۹ ماهه بود.

وی با بیان اینکه کهگیلویه وبویراحمد از سه استان نخست کشور درزمینهٔ اهدای عضو است، گفت: در این هفته نیز اعضای جانباز دفاع مقدس استان که بر اثر سکته مغزی، دچار مرگ مغزی دشه بود نیز به بیماران نیازمند اهدا شد.

موسوی تصریح کرد: هفت عضو این بیمار در به نیازمندان پیوند زده شد.

وی افزود: اهدای عضو بیماران مرگ مغزی به یک فرهنگی عمومی در بین مردم استان تبدیل‌شده و به‌طور متوسط ۸۲٫۵ درصد خانواده‌های بیماران مرگ مغزی در استان برای اهدای اعضای بدن بیماران خود رضایت داده‌اند.

موسوی میانگین این رقم را در کشور ۷۶ درصد عنون کرد و گفت: بیش از پنج هزار نفر از مردم نوع‌دوست استان عضو انجمن اهدای عضو هستند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.
مراحل تولید زولبیا و بامیه / تصاویر

مراحل تولید زولبیا و بامیه / تصاویر

زولبیا و بامیه یکی از شیرینی‌های اصیل ایرانی است که همه‌ ساله در ایام ماه مبارک رمضان در شهرهای مختلف ایران طبخ می‌شود و در اغلب سفره‌های افطار جا دارد. پخت این شیرینی در ماه مبارک رمضان رونق قابل توجهی پیدا می کند.