کد خبر: ۶۳۹۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۷
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد:
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دو سال گذشته ۱۱۰ عضو اهدایی بیماران استان به بدن بیماران نیازمند پیوند زده شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید منصور موسوی در جمع خبرنگاران افزود: جوان‌ترین اهداکننده عضو در استان کودکی ۱۹ ماهه بود.

وی با بیان اینکه کهگیلویه وبویراحمد از سه استان نخست کشور درزمینهٔ اهدای عضو است، گفت: در این هفته نیز اعضای جانباز دفاع مقدس استان که بر اثر سکته مغزی، دچار مرگ مغزی دشه بود نیز به بیماران نیازمند اهدا شد.

موسوی تصریح کرد: هفت عضو این بیمار در به نیازمندان پیوند زده شد.

وی افزود: اهدای عضو بیماران مرگ مغزی به یک فرهنگی عمومی در بین مردم استان تبدیل‌شده و به‌طور متوسط ۸۲٫۵ درصد خانواده‌های بیماران مرگ مغزی در استان برای اهدای اعضای بدن بیماران خود رضایت داده‌اند.

موسوی میانگین این رقم را در کشور ۷۶ درصد عنون کرد و گفت: بیش از پنج هزار نفر از مردم نوع‌دوست استان عضو انجمن اهدای عضو هستند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور

آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با تشریح آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور از مه‌گرفتگی در برخی محورهای استان گلستان و اردبیل خبر داد.
پیش‌بینی چهار هزار میلیارد تومان اعتبار برای مترو کلانشهرها

پیش‌بینی چهار هزار میلیارد تومان اعتبار برای مترو کلانشهرها

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: خرید دو هزار واگن از طریق فاینانس طبق مصوبه دولت برای تمام قطارهای شهری کشور انجام شده است که ۳۵۰ واگن مربوط به شهرهای اصفهان، شیراز و تبریز است.
آخرین اخبار