کد خبر: ۶۳۹۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۷
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد:
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دو سال گذشته ۱۱۰ عضو اهدایی بیماران استان به بدن بیماران نیازمند پیوند زده شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید منصور موسوی در جمع خبرنگاران افزود: جوان‌ترین اهداکننده عضو در استان کودکی ۱۹ ماهه بود.

وی با بیان اینکه کهگیلویه وبویراحمد از سه استان نخست کشور درزمینهٔ اهدای عضو است، گفت: در این هفته نیز اعضای جانباز دفاع مقدس استان که بر اثر سکته مغزی، دچار مرگ مغزی دشه بود نیز به بیماران نیازمند اهدا شد.

موسوی تصریح کرد: هفت عضو این بیمار در به نیازمندان پیوند زده شد.

وی افزود: اهدای عضو بیماران مرگ مغزی به یک فرهنگی عمومی در بین مردم استان تبدیل‌شده و به‌طور متوسط ۸۲٫۵ درصد خانواده‌های بیماران مرگ مغزی در استان برای اهدای اعضای بدن بیماران خود رضایت داده‌اند.

موسوی میانگین این رقم را در کشور ۷۶ درصد عنون کرد و گفت: بیش از پنج هزار نفر از مردم نوع‌دوست استان عضو انجمن اهدای عضو هستند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کاهش ۲۳۰ هزار تومانی قیمت سکه+ جدول

کاهش ۲۳۰ هزار تومانی قیمت سکه+ جدول

سکه طرح جدید امروز در بازار تهران با 230 هزار تومان کاهش، 4 میلیون و 771 هزار تومان و دلار با نزول 931 تومانی،16 هزار و 91 تومان فروخته شد.
پیامد آغاز جنگ تجاری آمریکا و چین برای ایران چیست؟

پیامد آغاز جنگ تجاری آمریکا و چین برای ایران چیست؟

شروع جنگ تجاری آمریکا و چین با اعمال تعرفه علیه کالاهای دو کشور در حالی از روز گذشته اجرایی شد که تبعاتی بر اقتصاد دنیا و ایران بجا خواهد گذاشت.