کد خبر: ۶۳۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان خبر داد
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از تغییر کاربری ۷۶ ساختمان مربوط به آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: این مهم در راستای عمل به یکی از بندهای قانون بودجه سال ۹۶ انجام می شود.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،  رشید قربانی امروز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: در یکی از بندهای قانون بودجه سال ۹۶، به آموزش و پرورش اجازه داده شده با پیشنهاد و طرح موضوع در شورای آموزش و پرورش تعدادی از فضاهای آموزشی خود را تغییر کاربری و به بخش های دیگر اجاره دهد تا از این طریق قسمتی از هزینه سرانه مورد نیاز خود را تامین کند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش استان دارای ۳ هزار و ۱۲۲  ساختمان اعم از اداری و آموزشی است که از این تعداد  تغییر کاربری ۷۶ ساختمان که سند قطعی داشته و امکان اجرای طرح معماری شهری هم در آنها وجود دارد، در شورای آموزش و پرورش استان و هم چنین کمیسیون ماده مصوب شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون سه استان کشور موفق به انجام اقدام مذکور شدند، اظهارداشت: در بودجه سال ۹۷ هم این بند بار دیگر عنوان شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: دولت در سال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به آموزش و پرورش استان اختصاص می دهد و با کمک های اولیاء این مبلغ به پنج میلیارد تومان می رسد.

قربانی اضافه کرد: در نظر داریم در ۷۶ ساختمان تغییر کاربری شده ۸۰۰ مغازه ایجاد کنیم که برآورد انجام شده نشان می دهد میانگین سالانه درآمد ناشی از این کار ۸ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش استان در بیش از ۹۵ درصد شاخص های آموزشی و تربیتی رتبه یک تا ۱۰ کشوری را دارد و این نشان از مطلوب بودن وضعیت ما در حوزه آموزش و پرورش است.

وی از ارتقای ۱۶ درصدی پوشش تحصیلی نوآموزان و پیش دبستانی ها دراستان خبرداد و گفت: پوشش تحصیلی دوره متوسطه هم دراستان ۳.۹۶ درصد رشد داشته است.  
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

یک زلزله‌شناس با بررسی زمین‌لرزه‌های ۱۰ سال اخیر اطراف تهران اعلام کرد: مانیتورینگ خردلرزه‌ها در دو سمت شرق و غرب پایتخت می‌تواند اطلاعات موثر -پیش‌نشانگر‌- درباره رفتار گسل‌های اصلی ارائه کند.
قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

این مکان یکی از کهن‌ترین گورستان‌های تاریخی ایران است و مدفن تعدادی از عرفا، فضلا و اندیشمندان ادوار تاریخی کشور از قرون اولیه اسلام تا عصر حاضر را در خود جا داده است.