کد خبر: ۶۳۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان خبر داد
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از تغییر کاربری ۷۶ ساختمان مربوط به آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: این مهم در راستای عمل به یکی از بندهای قانون بودجه سال ۹۶ انجام می شود.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،  رشید قربانی امروز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: در یکی از بندهای قانون بودجه سال ۹۶، به آموزش و پرورش اجازه داده شده با پیشنهاد و طرح موضوع در شورای آموزش و پرورش تعدادی از فضاهای آموزشی خود را تغییر کاربری و به بخش های دیگر اجاره دهد تا از این طریق قسمتی از هزینه سرانه مورد نیاز خود را تامین کند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش استان دارای ۳ هزار و ۱۲۲  ساختمان اعم از اداری و آموزشی است که از این تعداد  تغییر کاربری ۷۶ ساختمان که سند قطعی داشته و امکان اجرای طرح معماری شهری هم در آنها وجود دارد، در شورای آموزش و پرورش استان و هم چنین کمیسیون ماده مصوب شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون سه استان کشور موفق به انجام اقدام مذکور شدند، اظهارداشت: در بودجه سال ۹۷ هم این بند بار دیگر عنوان شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: دولت در سال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به آموزش و پرورش استان اختصاص می دهد و با کمک های اولیاء این مبلغ به پنج میلیارد تومان می رسد.

قربانی اضافه کرد: در نظر داریم در ۷۶ ساختمان تغییر کاربری شده ۸۰۰ مغازه ایجاد کنیم که برآورد انجام شده نشان می دهد میانگین سالانه درآمد ناشی از این کار ۸ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش استان در بیش از ۹۵ درصد شاخص های آموزشی و تربیتی رتبه یک تا ۱۰ کشوری را دارد و این نشان از مطلوب بودن وضعیت ما در حوزه آموزش و پرورش است.

وی از ارتقای ۱۶ درصدی پوشش تحصیلی نوآموزان و پیش دبستانی ها دراستان خبرداد و گفت: پوشش تحصیلی دوره متوسطه هم دراستان ۳.۹۶ درصد رشد داشته است.  
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معاون سابق سازمان محیط زیست گفت : اتاق فکری متشکل از اساتید دانشگاه برای رسیدن به پوشش گیاهی همگن با خشکسالی در پایتخت تشکیل شده که تغییر پوشش گیاهی به تدریج و به سمت بلوط و زالزالک ،خزه و "یوکا"،"پمپاسگراس" را جایگزین فضای سبز موجود خواهد کرد.
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.