کد خبر: ۶۳۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان خبر داد
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از تغییر کاربری ۷۶ ساختمان مربوط به آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: این مهم در راستای عمل به یکی از بندهای قانون بودجه سال ۹۶ انجام می شود.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،  رشید قربانی امروز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: در یکی از بندهای قانون بودجه سال ۹۶، به آموزش و پرورش اجازه داده شده با پیشنهاد و طرح موضوع در شورای آموزش و پرورش تعدادی از فضاهای آموزشی خود را تغییر کاربری و به بخش های دیگر اجاره دهد تا از این طریق قسمتی از هزینه سرانه مورد نیاز خود را تامین کند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش استان دارای ۳ هزار و ۱۲۲  ساختمان اعم از اداری و آموزشی است که از این تعداد  تغییر کاربری ۷۶ ساختمان که سند قطعی داشته و امکان اجرای طرح معماری شهری هم در آنها وجود دارد، در شورای آموزش و پرورش استان و هم چنین کمیسیون ماده مصوب شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون سه استان کشور موفق به انجام اقدام مذکور شدند، اظهارداشت: در بودجه سال ۹۷ هم این بند بار دیگر عنوان شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: دولت در سال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به آموزش و پرورش استان اختصاص می دهد و با کمک های اولیاء این مبلغ به پنج میلیارد تومان می رسد.

قربانی اضافه کرد: در نظر داریم در ۷۶ ساختمان تغییر کاربری شده ۸۰۰ مغازه ایجاد کنیم که برآورد انجام شده نشان می دهد میانگین سالانه درآمد ناشی از این کار ۸ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش استان در بیش از ۹۵ درصد شاخص های آموزشی و تربیتی رتبه یک تا ۱۰ کشوری را دارد و این نشان از مطلوب بودن وضعیت ما در حوزه آموزش و پرورش است.

وی از ارتقای ۱۶ درصدی پوشش تحصیلی نوآموزان و پیش دبستانی ها دراستان خبرداد و گفت: پوشش تحصیلی دوره متوسطه هم دراستان ۳.۹۶ درصد رشد داشته است.  
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
آخرین اخبار