کد خبر: ۶۳۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۱
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی (ره) یزد از تدوین برنامه جامع سلامت استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدحسن لطفی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد که در سالن حمیدیا استانداری یزد برگزار شد به تدوین برنامه جامع سلامت استان یزد اشاره کرد و اظهار داشت: "اجرای منویات رهبری ابلاغی در قالب سیاست‌های کلی نظام سلامت و همچنین قوانین و اسناد بالادستی "،"جلب مشارکت همگانی برای ارتقا سلامت، "اجتماعی شدن نظام سلامت و "توجه به مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت " از دلایل تدوین این برنامه جامعه سلامت برای استان یزد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی (ره) یزد با اشاره به اهداف کلان ساختار تدوین برنامه جامع سلامت استان یزد، گفت: "افزایش امید به زندگی "،"افزایش کیفیت زندگی " و " ایجاد جامعه توانمند و سالم در استان یزد " از مهم‌ترین اهداف کلان در این برنامه است.

وی خاطر نشان کرد: "کاهش حداقل 15 درصد مرگ‌های زودرس ناشی از بیماری‌های غیر واگیر "، "کاهش حداقل 30 درصد مرگ‌های زودرس ناشی از سایر بیماری‌های جامعه سایر بیماری‌ها "، "کاهش حداقل 15 درصد عوامل خطر رفتاری بیماری‌های غیر واگیر شامل دخانیات، الکل و غیره "، "کاهش حداقل 10 درصد شیوع پرفشاری خون و چربی بالای خون " و کاهش بسیاری از مسائل و مشکلات سلامت تا سال 1400 در استان یزد از برنامه‌های دیگر در این برنامه جامع دیده شده است.

لطفی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همکاری دستگاه‌های مرتبط با بخش سلامت و دیگر ارگان‌ها بتوانیم این برنامه جامع سلامت را به‌خوبی در استان یزد اجرا کنیم و شاهد بالا رفتن هر چه بیشتر سطح سلامت در استان و کشور باشیم.
برچسب ها: شهرفردا ، یزد ، سلامت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.