کد خبر: ۶۳۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۱
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی (ره) یزد از تدوین برنامه جامع سلامت استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدحسن لطفی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد که در سالن حمیدیا استانداری یزد برگزار شد به تدوین برنامه جامع سلامت استان یزد اشاره کرد و اظهار داشت: "اجرای منویات رهبری ابلاغی در قالب سیاست‌های کلی نظام سلامت و همچنین قوانین و اسناد بالادستی "،"جلب مشارکت همگانی برای ارتقا سلامت، "اجتماعی شدن نظام سلامت و "توجه به مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت " از دلایل تدوین این برنامه جامعه سلامت برای استان یزد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی (ره) یزد با اشاره به اهداف کلان ساختار تدوین برنامه جامع سلامت استان یزد، گفت: "افزایش امید به زندگی "،"افزایش کیفیت زندگی " و " ایجاد جامعه توانمند و سالم در استان یزد " از مهم‌ترین اهداف کلان در این برنامه است.

وی خاطر نشان کرد: "کاهش حداقل 15 درصد مرگ‌های زودرس ناشی از بیماری‌های غیر واگیر "، "کاهش حداقل 30 درصد مرگ‌های زودرس ناشی از سایر بیماری‌های جامعه سایر بیماری‌ها "، "کاهش حداقل 15 درصد عوامل خطر رفتاری بیماری‌های غیر واگیر شامل دخانیات، الکل و غیره "، "کاهش حداقل 10 درصد شیوع پرفشاری خون و چربی بالای خون " و کاهش بسیاری از مسائل و مشکلات سلامت تا سال 1400 در استان یزد از برنامه‌های دیگر در این برنامه جامع دیده شده است.

لطفی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همکاری دستگاه‌های مرتبط با بخش سلامت و دیگر ارگان‌ها بتوانیم این برنامه جامع سلامت را به‌خوبی در استان یزد اجرا کنیم و شاهد بالا رفتن هر چه بیشتر سطح سلامت در استان و کشور باشیم.
برچسب ها: شهرفردا ، یزد ، سلامت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
آخرین اخبار