کد خبر: ۶۳۹۱۶
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
کارشناس مسکن گفت: اگر مهندسین ناظر در ساخت و ساز سخت گیری کنند بیشتر ساختمان ها‌ی تهران بدلیل نبود مجری ذی صلاح باید متوقف شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،رضا حيدريون  با اشاره به اينکه کيفيت خانه ها به چند عامل بر مي گردد گفت: کيفيت ساختمانها به کارگر صاحب صلاحيت ،مصالح ساختماني استاندارد ،مهندسين ذي صلاح­ و نهادهاي حاکميتي و کنترلي­ بر مي گردد و همکاري با همه اين عوامل باعث ايجاد ساختماني ايمن و استاندارد مي شود.

وي تاکيد کرد: مشکل اين است که تماهي حلقه هاي دخيل در ساخت و ساز کار خود را به درستي انجام نمي دهند که مي توان اولين رکن آن را استفاده نکردن از کارگران فاقد کارت مهارت دانست، کارگراني که آموزش هاي لازم را براي کار در ساختمان نديده اند.


وي ادامه داد: ­در تهران هرکس که سرمايه اي دارد وارد ساخت و ساز مي شود و بدون استفاده از افراد دخيل در اين امر اقدام به ساخت خانه هاي بدون کيفيت مي کند و با کوچکترين لرزه اي در تهران خانه ها ترک مي خورد و از بين مي رود.


کارشناس مسکن گفت: برخي مهندسين که در ساختمان ناظر هستند و تخلف را ثبت و به شهرداري اطلاع مي دهند تا از ساخت و ساز جلوگيري شود اما بعد مدتي مي بينيم که اين ساختمان بدون رعايت نکات ايمني و رفع تخلف ساخته شده است و پايان کار مي گيرد.


وي با بيان اينکه در صنف نظام مهندسي هم مانند هر صنف ديگري برخي افراد قانون را رعايت نمي کنند گفت: مهندسين بايد در چند مرحله گزارش کار را ارايه دهند و اگر مهندس ناظر گزارش مرحله اي را به موقع اعلام نکند نظارت ها و کنترل ها به موقع صورت نمي گيرد .


وي افزود: مهندس ناظر در ساختمان تمام وقت نيست چون در قانون حدود 5 بار حضور مهندس ناظر را در ساختمانهاي کوچک لازم دانسته است و در قانون حضور تمام وقت مهندس ناظر را بر سر ساختمان نيامده است.
برچسب ها: ساختمان ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ثبات نرخ طلاو سکه

ثبات نرخ طلاو سکه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی361هزارو 5110 تومان و دلار با ارزش 11 هزار و730تومان معامله شد.
نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی

نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: حضور افتخارآفرین و موثر بانوان و دختران در دوران مبارزات، پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تنها یکی از دستاوردهای مجاهدت های فاطمی است.