کد خبر: ۶۳۹۱۶
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
کارشناس مسکن گفت: اگر مهندسین ناظر در ساخت و ساز سخت گیری کنند بیشتر ساختمان ها‌ی تهران بدلیل نبود مجری ذی صلاح باید متوقف شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،رضا حيدريون  با اشاره به اينکه کيفيت خانه ها به چند عامل بر مي گردد گفت: کيفيت ساختمانها به کارگر صاحب صلاحيت ،مصالح ساختماني استاندارد ،مهندسين ذي صلاح­ و نهادهاي حاکميتي و کنترلي­ بر مي گردد و همکاري با همه اين عوامل باعث ايجاد ساختماني ايمن و استاندارد مي شود.

وي تاکيد کرد: مشکل اين است که تماهي حلقه هاي دخيل در ساخت و ساز کار خود را به درستي انجام نمي دهند که مي توان اولين رکن آن را استفاده نکردن از کارگران فاقد کارت مهارت دانست، کارگراني که آموزش هاي لازم را براي کار در ساختمان نديده اند.


وي ادامه داد: ­در تهران هرکس که سرمايه اي دارد وارد ساخت و ساز مي شود و بدون استفاده از افراد دخيل در اين امر اقدام به ساخت خانه هاي بدون کيفيت مي کند و با کوچکترين لرزه اي در تهران خانه ها ترک مي خورد و از بين مي رود.


کارشناس مسکن گفت: برخي مهندسين که در ساختمان ناظر هستند و تخلف را ثبت و به شهرداري اطلاع مي دهند تا از ساخت و ساز جلوگيري شود اما بعد مدتي مي بينيم که اين ساختمان بدون رعايت نکات ايمني و رفع تخلف ساخته شده است و پايان کار مي گيرد.


وي با بيان اينکه در صنف نظام مهندسي هم مانند هر صنف ديگري برخي افراد قانون را رعايت نمي کنند گفت: مهندسين بايد در چند مرحله گزارش کار را ارايه دهند و اگر مهندس ناظر گزارش مرحله اي را به موقع اعلام نکند نظارت ها و کنترل ها به موقع صورت نمي گيرد .


وي افزود: مهندس ناظر در ساختمان تمام وقت نيست چون در قانون حدود 5 بار حضور مهندس ناظر را در ساختمانهاي کوچک لازم دانسته است و در قانون حضور تمام وقت مهندس ناظر را بر سر ساختمان نيامده است.
برچسب ها: ساختمان ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.
مراحل تولید زولبیا و بامیه / تصاویر

مراحل تولید زولبیا و بامیه / تصاویر

زولبیا و بامیه یکی از شیرینی‌های اصیل ایرانی است که همه‌ ساله در ایام ماه مبارک رمضان در شهرهای مختلف ایران طبخ می‌شود و در اغلب سفره‌های افطار جا دارد. پخت این شیرینی در ماه مبارک رمضان رونق قابل توجهی پیدا می کند.