کد خبر: ۶۳۸۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان مطرح کرد
مدیر کل میراث فرهنگی استان خوزستان گفت: سومین فصل کاوش باستان شناسی محوطه باستان چغاسفلی بزودی آغاز خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، خسرو نشان گفت: یافته های باستان شناسی چغاسفلی‌ دارای اهمیت بسیاری در حوزه باستان شناسی است و پیش از این محوطه به سرپرستی دکتر مقدم کاوش شده بود.

وی افزود: یافته های هزار پنجم پیش از میلاد در این محوطه باعث شد که تاریخ به کارگیری خشت و فلزات جا به جا شود و این تپه از جنبه های  مختلف اهمیت دارد.
مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان گفت: هماهنگی و جلساتی برای تخصیص بودجه کاوش فصل جدید برگزار شده و فصل سوم کاوش در این محوطه باستانی بزودی آغاز خواهد شد.

گفتنی است، دشت زهره بهبهان با فاصله 15 کیلومتری با خلیج فارس از زیستگاه های باستانی مغفول مانده در خوزستان و کشور است. تپه چغاسفلی از وسیع‌ترین محوطه‌های باستانی دشت زیدون بهبهان با قدمت ۴۶۰۰ سال پیش از میلاد است.
منبع: میزان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معاون سابق سازمان محیط زیست گفت : اتاق فکری متشکل از اساتید دانشگاه برای رسیدن به پوشش گیاهی همگن با خشکسالی در پایتخت تشکیل شده که تغییر پوشش گیاهی به تدریج و به سمت بلوط و زالزالک ،خزه و "یوکا"،"پمپاسگراس" را جایگزین فضای سبز موجود خواهد کرد.
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.