کد خبر: ۶۳۸۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان مطرح کرد
مدیر کل میراث فرهنگی استان خوزستان گفت: سومین فصل کاوش باستان شناسی محوطه باستان چغاسفلی بزودی آغاز خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، خسرو نشان گفت: یافته های باستان شناسی چغاسفلی‌ دارای اهمیت بسیاری در حوزه باستان شناسی است و پیش از این محوطه به سرپرستی دکتر مقدم کاوش شده بود.

وی افزود: یافته های هزار پنجم پیش از میلاد در این محوطه باعث شد که تاریخ به کارگیری خشت و فلزات جا به جا شود و این تپه از جنبه های  مختلف اهمیت دارد.
مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان گفت: هماهنگی و جلساتی برای تخصیص بودجه کاوش فصل جدید برگزار شده و فصل سوم کاوش در این محوطه باستانی بزودی آغاز خواهد شد.

گفتنی است، دشت زهره بهبهان با فاصله 15 کیلومتری با خلیج فارس از زیستگاه های باستانی مغفول مانده در خوزستان و کشور است. تپه چغاسفلی از وسیع‌ترین محوطه‌های باستانی دشت زیدون بهبهان با قدمت ۴۶۰۰ سال پیش از میلاد است.
منبع: میزان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

نماینده سه دوره مجلس گفت: نمایندگان مجلس امیدوارند با کوچک شدن جامعه یارانه بگیر ،سرمایه گذاری در فضای کسب و کار با نظارت مجلس افزایش یابد.
چرا در کاهش آلودگی هوای شهرها درجا می زنیم؟

چرا در کاهش آلودگی هوای شهرها درجا می زنیم؟

محمد درویش می گوید: مشکل اصلی در عدم حل مشکل آلودگی هوا و ترافیک در شهرهای ما این است که ما به جای تمرکز روی راه حل روی مشکل تمرکز کرده ایم و این گره ای از ما باز نخواهد کرد.