کد خبر: ۶۳۷۹۷
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
سرپرست دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری نام کشورهایی که پیشنهاد لغو روادید با آن‌ها در حال پیگیری است را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، لیلا اژدری سرپرست دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری با توضیح این‌که ویزا به امور خارجه مربوط می‌شود و سیاست ایران این است که برای حرمت گذاشتن به شهروندان ایرانی و دولت جمهوری اسلامی، لغو ویزا دوطرفه باشد، گفت: هرچند ما در بخش گردشگری معتقدیم اگر ویزا یک‌طرفه لغو شود بیشتر به نفع کشور و صنعت گردشگری تمام خواهد شد، همان‌طور که  پس از لغو یک‌طرفه‌ ویزا از سوی ایران برای جمهوری آذربایجان، تعداد زیادی گردشگر آذربایجانی به ایران سفر کردند.

وی اضافه کرد: به هر حال درباره‌ ویزا، سیاست دولت و وزارت امور خارجه، به عنوان مسؤول مستقیم و تصمیم‌گیرنده نهایی اهمیت دارد و قطعا نسبت به پیشنهادهای سازمان میراث فرهنگی وگردشگری اولویت دارد. با این حال ما پیشنهاداتمان را به وزارت خارجه ارائه می‌کنیم.

اژدری افزود: ما با وزارت خارجه بحث‌های زیادی در ارتباط با ویزا داشته‌ایم، درباره‌ی روسیه هم پیشنهاد لغو ویزای دو طرفه داده شد که کارهای نهایی آن درحال انجام است. به این ترتیب که گردشگران روس و ایرانی می‌توانند در قالب گروه‌های ۱۵ نفره بدون نیاز به دریافت ویزا، به شکل مانیفستی و از طریق آژانس‌هایی که از سوی دو کشور معرفی می‌شوند، به ایران و روسیه سفر کنند.

او درباره زمان قطعی برقراری این رژیم بین دو کشور، اظهار کرد: همه کارها و اقدامات لازم انجام شده و فکر می‌کنم در آینده خیلی نزدیک با سفر هیات بلندمرتبه از ایران به روسیه، این پروژه به سرانجام برسد.

سرپرست دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری درباره‌ سایر پیشنهادهایی که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارت خارجه برای پیگیری لغو روادید داده است، گفت: در ارتباط با چین این پیشنهاد را مطرح کرده‌ایم، چون در گردشگری کشور خاصی محسوب می‌شود، مدل پیشنهادی ما مشابه روسیه و لغو روادید گروهی بوده است.

وی درباره لغو روادید با هند که زمانی جزو پیشنهادهای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود، اظهار کرد: فعلا این کشور را از دستور کار خارج شده است، چون در حال حاضر بین بازارهای هدف، اولویت ندارد. ما در ارتباط با موضوع لغو روادید فعلا روی کشورهای تاپ و در اولویت جذب گردشگر متمرکزیم که روسیه، چین، آلمان و ترکیه از آن‌جمله است.

او درباره جزییات پیشنهاد لغو ویزا با آلمان توضیح داد:‌ این کشور جزو اصلی‌ترین بازارهای هدف گردشگری ایران است، هرچند موضوع لغو روادید با طرف آلمانی تا کنون مطرح نشده، به اضافه این‌که درحال حاضر با کمیسیون گردشگری اتحادیه اروپا روابط و همکاری‌های گردشگری خوبی را آغاز کرده‌ایم که احتمالا در آن قالب، چنین پیشنهادهایی را بتوان پیگیری کرد.

اژدری در پاسخ به این پرسش که آیا مدل پیشنهادی برای لغو روادید در حوزه اروپا مشابه روسیه و منحصر به سفرهای گروهی است، گفت: اجازه دهید در جلسات فنی و کارشناسی جزییات آن نهایی و مدل‌های مختلف بررسی و سپس اطلاع رسانی شود.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

در حالی افزایش قیمت دلار دوباره آغاز شد که علت صعود قیمت به اعتقاد کارشناسان بازار ارز کم شدن عرضه و عدم ورود بانک مرکزی اعلام شده است.
شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

نماینده سه دوره مجلس گفت: نمایندگان مجلس امیدوارند با کوچک شدن جامعه یارانه بگیر ،سرمایه گذاری در فضای کسب و کار با نظارت مجلس افزایش یابد.