کد خبر: ۶۳۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان عنوان کرد
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان، با بیان اینکه این استان مستعد انرژی بادی و خورشیدی است، گفت: ۱۴منطقه برای انرژی بادی در استان شناسایی شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید علی اکبر صباغ در نشست توسعه انرژی های نوین در دانشگاه صنعتی شاهرود ضمن بیان اینکه استان سمنان در سال ۳۲۰ روز آفتابی را شاهد است، تاکید کرد: آفتاب یکی از پاک ترین انرژی ها و داده های طبیعی است که در این استان به وفور یافت می شود لیکن باید در زمینه ساخت نیروگاه های خورشیدی اهتمام ویژه ای داشت.

وی افزود: تاکنون ۱۴منطقه مستعد نیروگاه بادی در استان سمنان شناسایی شده و در صدد هستیم تا توسعه انرژی های نوین را مد نظر قرار دهیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان با بیان اینکه این استان ۳۰درصد بیشتر از سایر استان های کشور از انرژی خورشید بهره مند است، تاکید کرد: سمنان به دلیل همجواری با استان های خراسان، گلستان، مازندران، یزد، اصفهان، تهران و قم، شاهراه مناسبی برای ترانزیت و انتقال انرژی الکتریکی است.

صباغ تاکید کرد: آماده هرگونه همکاری در ارائه مشاوره و راهنمایی به سرمایه گذاران در زمینه های انرژی خورشیدی و بادی هستیم.

نهمین همایش استانی توسعه انرژی بادی توسط انجمن علمی انرژی بادی ایران و با همکاری دانشگاه صنعتی شاهرود در محل این دانشگاه برگزار شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.