کد خبر: ۶۳۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان عنوان کرد
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان، با بیان اینکه این استان مستعد انرژی بادی و خورشیدی است، گفت: ۱۴منطقه برای انرژی بادی در استان شناسایی شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید علی اکبر صباغ در نشست توسعه انرژی های نوین در دانشگاه صنعتی شاهرود ضمن بیان اینکه استان سمنان در سال ۳۲۰ روز آفتابی را شاهد است، تاکید کرد: آفتاب یکی از پاک ترین انرژی ها و داده های طبیعی است که در این استان به وفور یافت می شود لیکن باید در زمینه ساخت نیروگاه های خورشیدی اهتمام ویژه ای داشت.

وی افزود: تاکنون ۱۴منطقه مستعد نیروگاه بادی در استان سمنان شناسایی شده و در صدد هستیم تا توسعه انرژی های نوین را مد نظر قرار دهیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان با بیان اینکه این استان ۳۰درصد بیشتر از سایر استان های کشور از انرژی خورشید بهره مند است، تاکید کرد: سمنان به دلیل همجواری با استان های خراسان، گلستان، مازندران، یزد، اصفهان، تهران و قم، شاهراه مناسبی برای ترانزیت و انتقال انرژی الکتریکی است.

صباغ تاکید کرد: آماده هرگونه همکاری در ارائه مشاوره و راهنمایی به سرمایه گذاران در زمینه های انرژی خورشیدی و بادی هستیم.

نهمین همایش استانی توسعه انرژی بادی توسط انجمن علمی انرژی بادی ایران و با همکاری دانشگاه صنعتی شاهرود در محل این دانشگاه برگزار شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.