کد خبر: ۶۳۷۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون هفت هزار و 800 پرونده برای گازکشی در زاهدان توسط سازمان نظام مهندسی پذیرش شده که 6 هزار و 300 مورد آنها برای نصب کنتور گاز تایید شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کامبیز نرماشیری در جمع خبرنگاران بیان کرد: جهت رفت حال شهروندان سازمان نظام مهندسی قیمت تعرفه گاز را که 207 هزار تومان بوده است 20 درصد کاهش داده است که از امروز اجرایی می شود و مردم می توانند مراجعه کنند و از این خدمات استفاده کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: این سازمان دارای هشت نمایندگی در شهرستان های استان با افزون بر چهار هزار عضو است.

وی خاطرنشان کرد: این سازمان به عنوان بزرگترین ان جی او سیستان و بلوچستان از سه سال پیش آموزش مهندسان را در زمینه گاز آغاز کرده است.

وی ادامه داد: لوله گذاری گاز در داخل خانه وظیفه سازمان نظام مهندسی است و مجریان لوله کشی گاز نیز که دوره‌های مرتبط را گذرانده‌اند توسط این سازمان انتخاب می شوند و پس از بازدید نقشه اولیه طرح را تهیه و پس از تایید شروع به لوله کشی می کنند که بعد از بازدید های مکرر لوله کشی انجام می‌شود . 

رئیس سازمان نظام مهندسی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه برای لوله کشی گاز شیوه نامه داریم که باید طبق آن انجام دهیم گفت: مشکل ما گازرسانی به واحدهایی است که قبلا لوله کشی شده است زیرا استانداردهای لازم رعایت نشده است . 

وی افزود: ساختمان های قدیمی بدون دودکش نیز از دیگر مشکلاتی است که پیش روی سازمان است است که باید دودکش مناسب تعبیه شود . 

نرماشیری با تاکید بر اینکه  مجریانی که داخل شهر هستند افرادی هستند که در شهرهای دیگر کار کرده اند و تجربه لازم را دارند گفت: سازمان نظام مهندسی به دنبال سلامتی مردم است و تلاش ما این است با رعایت قوانین و مقررات بتوانیم سلامتی مردم را تضمین کنیم تا آمار حوادثی نظیر گاز گرفتگی در استان کاهش یابد و مردم نیز با رعایت قوانین و مقررات و توجه به توصیه های سازمان نظام مهندسی با ما همکاری کنند

نرماشیری گفت: شهروندان می توانند با مراجعه به سایت سازمان نظام مهندسی استان به آدرس zahedannezam.ir از بین مجریان واجد شرایط مجری مورد نظر را انتخاب کنند . 

وی افزود: نظارت بر عملکرد مجریان از وظایف نظام مهندسی است که به طور جدی در دستور کار قرار دارد . 

وی تاکید کرد: شهروندان هم استانی می توانند در صورت داشتن هر گونه شکایتی مراتب را از طریق شماره پیامکی 3000596657 یا با مراجعه به این سازمان به اطلاع برسانند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد . 

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان آخرین استانی است که گازدار می شود، سعی بر این است که با بهره گیری از تجارت دیگر نقاط کشور استانی سبز معرفی شود . 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان سیستان و بلوچستان لوله کشی های غیر استاندارد داخل منازل، نداشتن دودکش در بیشتر ساختمانها و اعتراض برخی مجریان گازکشی را از جمله مشکلات در زمینه لوله کشی گاز در زاهدان برشمرد و گفت: با توجه به اهمیت رعایت اصول ایمنی و جلوگیری از تلفات احتمالی این نهاد سخت گیری های لازم را مدنظر قرار داده تا تضمین کننده سلامت مردم باشد و از حوادث احتمالی بکاهد .

وی همچنین در ادامه در خصوص استانداردهای لوله کشی گاز منازل نیز افزود: حتی‌الامکان در آپارتمان‌های زیر 50 متر مربع سیستم گرمایش بوسیله شوفاژ انجام می شود.

نرماشیری تصریح کرد: داکت مسیر دودکش‌ها و آپارتمان‌ها در بالای بام و طبقه همکف در ابتدا و انتها حتی‌الامکان بایستی باز و به فضای آزاد راه داشته باشد تا اگر نشتی در مسیر دودکش بوجود آمد به بیرون هدایت شود و به داخل ساختمان نفوذ نکند . 

وی تاکید کرد: برای پکیج منازل بدلیل مصرف بالاحتی‌الامکان بایستی از دودکش به قطر 15 سانتی‌مترو بیشتر استفاده شود.

نرماشیری همچنین گفت: به منظور وجود هوای کافی و پرهیز از سوختن ناقص در وسایل گازسوز بایستی راه ورود هوا به داخل اتاق‌ها توسط روزنه‌های مناسب)در زیر درب‌ها، دریچه های کرکره‌ای پایین درب‌ها ایجاد شود. این موضوع بویژه در اتاق‌های کوچک و فضاهای زیرزمینی از اهمیت و حساسیت فوق‌العاده ای برخوردار است. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
آخرین اخبار